Walka z opryszczką

Walka z opryszczką

Opryszczka to choroba wirusowa wywoływana przez zimnego drania o kodzie HSV-1, jak i HSV-2. Pojawia się znienacka i atakuje w okrutny sposób – wywołując swędzenie, które powoli narasta. Drapiemy swędzący wyprysk, który przeradza się w nadżerkę, rozprzestrzeniającą się w na danym obszarze. Oprócz objawów bezpośrednich, pojawiają się objawy dodatkowe – gorączka, dreszcze, uczucie osłabienia. Już prawie co czwarty Polak jest nosicielem opryszczki…

Jak uaktywnia się wirus?

Wirus opryszczki na trwałe zagnieżdża się w zakończeniach nerwowych i czai się na nasz gorszy moment. Wystarczy osłabienie organizmu, przeziębienie, czy bardzo silny stres, by wirus uaktywnił się. Wirus opryszczki pozostaje z nami na zawsze, nie można go usunąć. Jednak przez większość naszego życia pozostaje w fazie uśpienia. Uaktywnienie się opryszczki obfituje w swędzące wykwity i złe samopoczucie, nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.

Jak dochodzi do zarażenia?

Wirusem opryszczki zarażamy się wzajemnie poprzez kontakt cielesny, poprzez pocałunki, jak i picie z tego samego kubka z nosicielem wirusa. Zarazić się również można drogą płciową. Bardzo groźna jest opryszczka wywoływana przez HSV-2, czyli wirusa dotykającego sfery genitalne. Wirusa opryszczki przenosimy sami poprzez dotknięcie palcem punktu infekcji i potarcie nosa, policzka czy zatarcie oka.

Jak sobie radzić z opryszczką?

Jeśli już dojdzie do zarażenia wirusem, to przy każdym osłabieniu organizmu istnieje prawdopodobieństwo, że opryszczka się uaktywni i zaatakuje. Najlepszym domowym sposobem na zwalczenie wirusa jest… odpoczynek. Sen wzmacnia nasz układ odpornościowy, który musi mieć siłę do skutecznej walki. Warto zrelaksować się i włączyć na luz. Polecamy picie melisy, bądź wdychanie kropelek valeriany. Narażenie na stres jest szczególnie szkodliwe dla nosicieli. Czosnek i cebula to najlepsi sprzymierzeńcy w walce z HSV – działają antybakteryjnie i z pewnością wzmocnią Was w starciu z opryszczką. Możecie również punkt zapalny posmarować pastą do zębów z fluorem, bądź posmarować wykwit alkoholem, jednak nie przesadzajmy z ich ilością, by nie zrobić sobie krzywdy. Jeśli domowe sposoby Was zawiodą, warto przejść się do apteki (bądź zakupić krem w internecie – apteka-leki.pl) po Zovirax Intensive – krem o wzmocnionej mocy działania na opryszczkę.

Komentarze

 1. Michał says:

  Ja już sobie nie radzę z tym wirusem, jak mnie dopadnie to trzyma ponad dwa tygodnie 🙁 Nic na mnie nie działa ;(

 2. Kaja says:

  Ja na szczęście nie mam tego problemu. Nigdy jeszcze nie miałam opryszczki i bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję, że nigdy się tym wirusem nie zarażę.


  http://opak-fol.pl/

  1. Marta says:

   Ja tak samo ale na przykład moja siostra regularnie z tym walczy. To nie jest łatwa sprawa. Ani to ładnie nie wygląda, a na dodatek strasznie boli.


   http://profesjonalnadrukarnia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *