Przepis na ogród idealny

Przeglądając magazyny ogrodnicze, liczne strony internetowe, lub inspiracje na Instagramie widzimy same piękne ogrody. Zaprojektowane w sposób idealny, o perfekcyjnym kolorze zieleni i kształcie roślin. To oczywiste, ze nikt nie chwali się uschniętymi badylami czy koślawym drzewkiem. Potem patrzymy się na nasz ogród i zadajemy sobie pytanie: co poszło nie tak? Różnic między obrazem naszego ogrodu, a tego z katalogu możemy znaleźć znacznie więcej niż dziesięć. Jak zatem osiągnąć mistrzostwo w branży ogrodniczej i nie zwariować? Innowacyjna technologia przychodzi z pomocą!

Odpowiednia kompozycja

Podstawą pięknego ogrodu, jest jego odpowiednia kompozycja. Jeżeli sami nie czujecie się na sogrod1iłach, by wyselekcjonować odpowiednie rośliny, dopasować je do podłoża i warunków jakie panują w ogrodzie, to lepiej zgłoście się do firmy zajmującej się projektowaniem ogrodów. Wizja projektanta może być zaskakująca, ale może to właśnie on nada otoczeniu Twojego domu ciekawego charakteru. Udany projekt to dobry początek, ale o trzeba jeszcze zadbać o rośliny by pięknie urosły i zapełniły przestrzeń.

Inteligentny ogród

I właśnie tu z pomocą przychodzi wcześniej wspomniana technologia. Głównym czynnikiem, mającym istotne znaczenie dla odżywiania roślin jest nie nawóz, a odpowiednie nawilżenie. Niezależnie czy marzycie o grządce z pięknymi kwiatami, czy o imponującym trawniku – koniecznie musisz pamiętać o odpowiednim podlewaniu. Szczególnie w dużych ogrodach trudno upilnować odpowiednich parametrów. Dlatego coraz częściej stosuje się inteligentne systemy nawadniania (więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.lekom.pl/). Rozmieszczone w całym ogrodzie czujniki dokonują na bieżąco pomiarów wilgotności powietrza, ziemi i temperatury. W razie potrzeby nawadnianie uruchamiane jest automatycznie, a ty nie musisz o niczym pamiętać.

Komentarze

 1. Karol says:

  Kocham pracę w ogrodzie, jak tylko wychodzi słońce, zabieram swój sprzęt i działam. Ogród to najwspanialsza przestrzeń z możliwych 🙂

  1. Gosia says:

   Ja też uwielbiam grzebać w ogrodzie. To dla mnie swego rodzaju rozrywka. Poza tym prawda jest taka, że warzywa i owoce ze swojego ogródka smakują najlepiej 🙂

 2. ania says:

  Piękne to pierwsze zdjęcie!

  1. Bianka says:

   To prawda, że piękne. Mówiąc szczerze marzy mi się taki ogród. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała możliwość kupienia działki i założenia swojego ogrodu.


   http://dewocjonalia-roza.pl/

 3. Jola says:

  Nie mam niestety ogrodu bo mieszkam w bloku ale bardzo mi się marzy mój własny ogród. Chciałabym głównie mieć tam warzywa i kwiaty.


  http://developzone.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *