Jednym z częściej wybieranych zabiegów kosmetycznych jest peeling kawitacyjny. To zabieg bezbolesny, który ma na celu oczyszczenie i usunięcie martwych komórek naskórka. Jakie dokładnie daje efekty? Czy można wykonać go samodzielnie w domu?
Działanie i efekty peelingu kawitacyjnego
Zabieg nazywany peelingiem kawitacyjnym wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia, które emituje fale ultradźwiękowe o określonej częstotliwości. Fale te w kontakcie z wilgotną skórą wywołują efekt kawitacji. Na skutek tego skóra jest oczyszczana, a martwy naskórek usuwany. Zabieg ten jest bezbolesny i znacznie bardziej delikatny niż peelingi chemiczne, przez co poleca się go osobom z wrażliwą skórą. Poza oczyszczeniem i złuszczeniem peeling pomaga zredukować zaskórniki, usunąć nadmiar sebum, odblokować pory skóry, usprawnić przepływ krwi i limfy. Warto wybierać go jako przygotowanie do innych zabiegów ze względu na zwiększenie przenikalności bariery skórnej.
Dla kogo jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny jest zabiegiem polecanym wszystkim, jednak zdecydować się na niego powinny szczególnie osoby z poszarzałą i zanieczyszczoną cerą. Korzystny będzie także dla osób z problemem trądziku pospolitego lub ze skłonnością do przetłuszczania się skóry twarzy. Wśród wskazań do peelingu wymieniamy między innymi:
- łojotok,
- zaskórniki,
- trądzik,
- rozszerzone i zablokowane pory,
- nierównomierny koloryt,
- utrata jędrności i sprężystości,
- nadprodukcja sebum.
Peeling kawitacyjny w domu
Wiele osób zastanawia się, czy można wykonać peeling kawitacyjny w domu. Odpowiedź brzmi — można. Przede wszystkim trzeba jednak zaopatrzyć się w urządzenie do peelingu kawitacyjnego. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń do domowej kawitacji, a ich ceny różnią się w zależności od posiadanych funkcji oraz producenta. O czym należy pamiętać, chcąc wykonać kawitację w domowych warunkach? Na początku dokładnie oczyszczamy twarz i nakładamy na nią preparat nawilżający bądź zwilżamy skórę wodą. Co istotne, skóra powinna pozostać mokra przez cały czas trwania zabiegu. Podczas wykonywania kawitacji, szpatułkę urządzenia przesuwamy po skórze płynnym ruchem. Po zakończeniu zabiegu powinniśmy przemyć twarz wodą, nałożyć serum oraz krem i dokładnie zdezynfekować urządzenie. W ten sposób przygotujemy je do kolejnego użycia.
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym sklepbraders.pl.
Fot. Shutterstock