Peeling fenolowy redukuje głębokie zmarszczki, przebarwienia słoneczne i piegi. Proponowany zabieg wyrównuje też koloryt skóry. Jeśli chcesz uzyskać świetne wyniki i jednocześnie uniknąć hipopigmentacji, wybierz się do specjalisty!
Głęboki peeling fenolowy – efekty
Wspomniany zabieg jest najbardziej agresywnym, głębokim peelingiem chemicznym, dostępnym na rynku. Pomoże w przypadku blizn potrądzikowych, przedrakowych narośli i innych niedoskonałości. Peeling z kwasem fenolowym ze względu na swoją moc powinien być przeprowadzany tylko przez doświadczonego dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Można go nakładać jedynie na twarz, ponieważ skóra na szyi jest zbyt delikatna.
Jak działa kwas fenolowy?
Fenol, zwany również kwasem karbolowym, wnika głęboko, złuszczając zewnętrzne warstwy skóry. Skutecznie usuwa martwy naskórek, jednocześnie pobudza produkcję kolagenu. Po całkowitym wygojeniu możesz cieszyć się gładszą, odmłodzoną cerą.
Proponowany zabieg wymaga znieczulenia, które złagodzi ból i dyskomfort. Regeneracja może trochę potrwać, ale wyniki są spektakularne i długotrwałe. Peeling fenolowy może wygładzić i ujędrnić skórę już po pierwszym zabiegu. Po dobrze przeprowadzonym zabiegu efekty mogą utrzymywać się nawet dziesięć lat.
Jak wygląda zabieg?
Najpierw dostaniesz znieczulenie dożylne lub uspokajające, a także miejscowy krem znieczulający. W ten sposób lekarz całkowicie znieczuli twarz, jednocześnie wprawi Cię w stan zrelaksowania. Teraz specjalista dokładnie oczyści skórę, a następnie nałoży roztwór z kwasem fenolowym. Zabieg składa się z kilku cykli, dlatego może potrwać nawet 90 minut.
Chociaż twarz powinna być zdrętwiała, możesz odczuwać pieczenie lub mrowienie podczas złuszczania martwego naskórka. Po zakończeniu ostatniego cyklu lekarz zneutralizuje roztwór wodą i nałoży na twarz maść na bazie ropy naftowej oraz maseczkę, którą należy zmyć następnego dnia. Zazwyczaj skóra regeneruje się w ciągu dwóch tygodni.
Jak dbać o cerę po peelingu fenolowym?
Pamiętaj, że bezpośrednio po zabiegu skóra może wyglądać tak, jakby była poparzona przez słońce. Najprawdopodobniej lekarz przepisze Ci leki przeciwbólowe, ponieważ twarz będzie puchnąć i pulsować. Pojawia się wyciek i strupy, a następnie cera zaczyna się łuszczyć. Ostatecznie odsłania nową warstwę skóry.
Skóra po peelingu fenolowym jest niezwykle wrażliwa. Lekarz podpowie Ci, jak o nią dbać, by uniknąć powikłań. Pamiętaj, by chronić ją przed słońcem. Zanim wyjdziesz na zewnątrz, posmaruj twarz kremem przeciwsłonecznym o wysokim SPF. Większość pacjentów może wrócić do normalnej aktywności po dwóch tygodniach po zabiegu. Jeśli wszystko dobrze się wygoi, możesz znów się malować.
Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic.