Pasożyty ludzkie – objawy, diagnoza i leczenie

Większość z nas jest żywicielem pasożytów wiele razy w życiu lub przez szereg lat i nawet o tym nie wie. Odbija się to na naszym zdrowiu, czasami jest wręcz bardzo groźne. Jakie są objawy, jak można zdiagnozować pasożyty i jak się ich pozbyć?

Pasożyty ludzkie – objawy posiadania bogatszego „życia wewnętrznego”

Pasożyty dostają się do naszego organizmu najczęściej w wyniku niedostatecznej higieny, jedzenia surowych i wędzonych ryb, surowego lub niedogotowanego mięsa oraz niedokładnego mycia owoców i warzyw. Warto zerknąć tu.

Objawy żerowania różnych pasożytów są często podobne. W pierwszej fazie możemy odczuwać zmęczenie, ospałość, nadwrażliwość, wymioty i biegunki, zaburzenia snu, zaparcia, wzdęcia, ostre bóle brzucha, jak również obserwować utratę włosów lub problemy skórne. Objawy te mogą się rozszerzać, ponieważ pasożyty pozbawiają nas cennych składników odżywczych. Z czasem cierpimy na coraz większe niedobory witamin i minerałów, osłabiają się nasze kości, układ odpornościowy, układ oddechowy. Obecność pasożytów, poprzez upośledzanie procesów wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia i ciągłe wydalanie toksyn, odbija się negatywnie na całym naszym organizmie.

W dłuższej perspektywie objawy te mogą się nasilać, zanikać, pojawiać się ponownie lub u niektórych może ich wcale nie być. Czasami pojawią się też takie objawy, jak stan podgorączkowy i gorączka, krwioplucie, zawroty głowy. Objawy często mylą nas samych, ale i lekarzy, którzy zrzucają je na karb złej diety, niezdrowego trybu życia, genetyki  lub najczęściej bakterii, wielokrotnie lekką ręką przepisując wtedy na chybił trafił antybiotyki… Wiele osób uniknęłoby trudnych okresów w życiu, kiedy chodzą zmęczeni, podenerwowani, anemiczni, z problemami z układem trawiennym , oddechowym, czy alergiami skórnymi, wziewnymi lub pokarmowymi gdyby przebadali się metodą biorezonansu przynajmniej raz w roku, oraz mieli tę wiedzę.

Pasożyty – diagnostyka i usuwanie metodą biorezonansu

Wraz z rosnącą świadomością społeczną, coraz więcej osób wykonuje badania poza laboratorium i z wynikami prosi lekarza o przepisanie leków lub kieruje się do naturopaty.

Biorezonansowa diagnostyka nieliniowa NLS, do której wykorzystywane jest nowoczesne urządzenie Mezator, pozwala ustalić czy i jakie pasożyty znajdują się w naszym organizmie. Co więcej, podczas jednego badania wykryć można także bakterie, wirusy, drożdżaki i pleśnie. Diagnostyka ta należy do działu medycyny niekonwencjonalnej i jest nieinwazyjna, bezbolesna. Trwa jedynie dwie godziny (w przypadku dzieci 30-60min), a w trakcie jej wykonywania można czytać książkę, gazetę lub po prostu uciąć sobie drzemkę . Tylko tyle wystarczy, by diagnosta przyjrzał się całemu naszemu organizmowi i rozpisał plan działania oparty na bezpiecznym usuwaniu wykrytych obciążeń metodą biorezonansu oraz odpowiednio dobranymi ziołami i suplementami.

Dużym atutem badania metodą biorezonansu jest fakt, iż wykrywa ono wszelkie patogeny na każdym stadium ich rozwoju. Wykonując tradycyjne badania na pasożyty z kału, musimy je powtarzać trzykrotnie, a i tak nie mamy pewności czy negatywny wynik jest wynikiem prawidłowym. Dzieje się tak, ponieważ badania te sprawdzają obecność składanych przez pasożyty jajeczek. Niestety jaja są składane okresowo, więc nawet trzykrotne badanie nie gwarantuje trafienia na fazę ich składania. Natomiast metoda biorezonansu Mezatorem wykrywa zarówno jaja, jak i dorosłe osobniki, które nie są w stanie się ukryć.

Dzięki diagnostyce nieliniowej NLS można wykryć pasożyty, drożdżaki, pleśnie, bakterie i wirusy ze wskazaniem na konkretne miejsca ich występowania w organizmie, oraz ujawnić choroby w ich początkowej, energetycznej fazie, co jest niemożliwe przy wykorzystaniu innych metod badawczych np. usg, rentgenu lub tomografii komputerowej, które wykazują tylko już ukształtowane procesy chorobowe.

Głównym narzędziem stosowanym z powodzeniem do usuwania metodą biorezonansu patogenów z organizmu jest generator częstotliwości. Jednym z najnowocześniejszych modeli na rodzimym rynku jest „SWEEPER” (wymiatacz). Jest on rodzajem zappera z mosiężnymi elektrodami i pętlą indukcyjną.

Zapper Sweeper w połączeniu z odpowiednio dobranymi ziołami i suplementami pozwala skutecznie usuwać  z organizmu pasożyty, drożdżaki, pleśnie, bakterie i wirusy oraz wzmacniać i pobudzać do działania poszczególne narządy. Emitowane częstotliwości nie niszczą pożytecznej flory bakteryjnej organizmu oraz nie naruszają struktur zdrowych tkanek.

Pasożyty w organizmie ludzkim – leczenie i zapobieganie

Jeśli wykryjemy pasożyty na wczesnym etapie ich rozwoju, leczenie będzie przebiegało znacznie krócej. Niestety nawet w takiej sytuacji potrwa ono 2-3 tygodnie. Jeśli natomiast wykryjemy pasożyty na późnym etapie ich rozwoju, kuracja może potrwać nawet kilka miesięcy. Profilaktycznie, bez względu na występowanie objawów lub ich brak, każdy powinien przejść kurację odrobaczającą choć raz w roku.

Bardzo ważne jest, by myć ręce po każdym przyjściu z dworu i zabawie ze zwierzakami. Starannie należy także myć warzywa i owoce oraz jajka. Warto kupić ozonator do oczyszczania żywności. Nie można pozwalać zwierzakom lizać się po twarzy ani wpuszczać ich do łóżka. Psy i koty należy regularnie odrobaczać co 3-6 miesiący bez względu na to czy wychodzą na dwór, czy nie. Ponadto należy unikać jedzenia sushi, ryb wędzonych (które są również rybami surowymi), a mięso i ryby zawsze należy jeść z puszek lub poddawać wysokiej obróbce termicznej typu smażenie, duszenie, pieczenie, gotowanie.

Komentarze

  1. Marcin says:

    Według Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu ostatnich 10 lat różnego rodzaju pasożytami zaraziło się blisko 4,5 miliarda ludzi, w Europie- co trzecia osoba, Stanach Zjednoczonych 85-95% społeczeństwa. Pasożyty stanowią przyczynę 14 mln przypadków zgonów na świecie w ciągu roku, co daje 25% ogólnego wskaźnika śmiertelności. Warto więc pochylić się nad tematem pasożytów i nawet profilaktycznie raz na jakiś czas przejść jakąś kurację odrobaczającą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *