Kiedy kupować dziecku nowe zabawki

W żyjących w dobrobycie społeczeństwach Europy działania marketingowe producentów z rozmaitych branż kreują potrzeby ludzi. Nie jest to stwierdzenie na wyrost. Zjawisko przesytu widoczne jest bardzo mocno między innymi w przemyśle zabawkarskim.

Czasopisma, poradniki, telewizja, Internet i rozmaite inne środki przekazu bombardują rodziców i dzieci reklamami zabawek. Gdyby wierzyć reklamom, już noworodek powinien być stymulowany wymyślnymi gadżetami, które rzekomo są niezbędne dla jego rozwoju. Tymczasem doświadczony rodzic dwójki i większej liczby dzieci wie, że spokojnie można poradzić sobie bez wszechobecnej zabawkarskiej tandety. Że im więcej dziecko ma zabawek w pokoju, tym częściej można usłyszeć z jego ust: „Mamo, nudzę się!” Dlatego warto przyjąć strategie kupowania niewielu zabawek, za to naprawdę dobrej jakości i wartościowych z punktu widzenia rozwoju naszych pociech.

Jest to trudne, tym bardziej że okazji do zakupu wszelkich nowości mamy na co dzień mnóstwo. Każda wizyta w markecie kończyłaby się zakupem nowej zabawki w większości przypadków, gdyby tylko rodzice na to pozwalali. Optymalnie, gdy dziecko wie, że nową zabawkę może dostać z konkretnej okazji. Mogą to być na przykład urodziny, Dzień Dziecka, mikołajki czy święta. Rodzice i dziadkowie mogą się składać i razem kupować dziecku jeden, ale większy i bardziej wartościowy prezent, który posłuży kreatywności i rozwijaniu inteligencji naszego dziecka. Dobrym pomysłem są zabawki drewniane. Kosztują niemało, ale ich jakość i możliwości są nie do przecenienia.

Komentarze

  1. Jessica says:

    Nie jestem fanką zabawek – z reguły sprawa wygląda tak, że dziecko pobawi się trzy dni a potem wrzuci w kąt. lepszym pomysłem są na przykład gry albo zabawki edukacyjne. wtedy możemy się pobawić z dzieckiem i zająć mu trochę czasu.


    http://modrzew.pl/

  2. Domi says:

    Nie jestem fanką kupowania zabawek. U nas jak już to stawia się na zabawki edukacyjne i gry planszowe. Wtedy w zabawę zaangażowana jest cała rodzina.


    http://kpk-kozanecki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *