Jak połączyć prowadzenie domu z pracą na pełen etat

Prowadzenie domu nie jest wcale takie proste, jakby się mogło wydawać. Zawód przysłowiowej pani domu zdaje się niedoceniany, a jednak trzeba włożyć wiele pracy w to, by odpowiednio zadbać o mieszkanie.

Jeśli decyduje się na zrezygnowanie z pracy na rzecz prowadzenia domu, tak naprawdę jedynie zmienia się zawód. Sprzątanie, pranie i gotowanie jest równie męczącym i pożerającym czas zajęciem, co kilkugodzinna praca przy biurku w firmie. Czasem bywa tak, że prowadzenie domu jest nawet trudniejsze. Jednak ktoś musi dbać o mieszkanie, dlatego czasem ludzie decydują się na ten krok w imię zapewnienia rodzinie przyjaznego otoczenia. Przeważnie są to kobiety, ale nie brakuje również mężczyzn, którzy przełknęli swoją dumę i zaakceptowali, że żona bądź partnerka zarabia więcej.

Na osobie, która zajmuje się prowadzeniem domu spoczywa wiele obowiązków, szczególnie gdy w grę wchodzą dzieci. Maluchy wnoszą w życie wiele radości, ale nie da się ukryć, że są również źródłem dodatkowej pracy. Wtedy szczególnie trzeba kłaść nacisk na wychowanie i edukację dzieci a także dbałość o zbalansowane, pełnowartościowe posiłki. Warto również pamiętać, że poza porządkiem w mieszkaniu, robieniem niezbędnych zakupów i przygotowywaniem posiłków równie ważne jest dbanie o ciepło domowego ogniska i zacieśnianie więzi rodzinnych. Prowadzenie domu to coś więcej niż bezrefleksyjne wykonywanie obowiązków, to wkładanie serca w dbałość o to, by rodzina miała miejsce, gdzie może wrócić po całym dniu, odpocząć, czuć się przyjemnie i bezpiecznie. Właśnie to jest kwintesencją bycia prawdziwą „panią domu”.

Komentarze

  1. Elena says:

    Przede wszystkim nie można zrzucać wszystkich obowiązków domowych na kobietę. Uważam, że facet we wszystkim powinien pomagać. Odpowiedzialność za dom i rodzinę jest równa między dwoma osobami.


    http://food2door.pl/

  2. Gośka says:

    Wszystko można połączyć, trzeba tylko bardzo tego chcieć i mieć dużo energii! No i pomoc ze strony domowników. Wiele kobiet tak daje radę.


    http://disco-polo.info/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *