Jak dbać o cerę zimą?

Nieubłaganie nadchodzi jesień i zima. Przed nami mrozy na zewnątrz, suche od ogrzewania powietrze wewnątrz. Skóra będzie narażona na zmiany temperatur, zacznie reagować przesuszeniem, podrażnieniem, skłonnością do zaczerwienienia. To niewątpliwie trudny okres dla naszej cery. Jak sobie radzić w oczekiwaniu na wiosnę? Jaką pielęgnację zastosować, by pomóc skórze przetrwać zimę w jak najlepszej formie?

Rzecz najważniejsza: na przesuszoną cerę zimą nie wystarczą kremy nawilżające. Zwłaszcza nie wolno stosować ich przed wyjściem na mróz – wiele z nich ma w składzie wodę i mogą zaszkodzić skórze. Nawet jeśli mamy problemy z tłustą cerą, zimą wybierajmy kremy cięższe, odżywcze, na bazie olejków, a nie wody. Lekkie emulsje będą dobre na lato, zimą musimy otulić skórę ochronną warstewką.

Jeśli łatwo się czerwienimy, wybierzmy kremy ze składnikami dla cery naczynkowej, by przez zimowe miesiące nie nabawić się problemów z „pajączkami”. Zmiany temperatur często powodują kruchość i pękanie drobnych naczynek krwionośnych w naskórku, musimy więc je uszczelnić i odpowiednio pielęgnować.

Również podkład możemy wybrać cięższy, bardziej kryjący – zapewni on nam dodatkową ochronę. Pamiętajmy, by również zimą dbać o stosowanie filtrów przeciwsłonecznych – są one obowiązkowe nie tylko latem i podczas plażowania. Miejmy też zawsze przy sobie pomadkę ochronną, zapobiegnie ona spierzchnięciu ust, a dłonie jak najczęściej smarujmy odżywczym kremem, by nie ucierpiały pod wpływem mroźnego zimowego powietrza.

Komentarze

  1. Ewelina says:

    Ja zimą używam więcej kosmetyków, aby ochronić skórę twarzy przed mrozem. Wybieram podkłady o cięższej konsystencji. Zawsze to rozwiązanie się sprawdza.

    http://klubjezykowy.com/

  2. Anka says:

    Dobry podkład to podstawa. Musi być tak dobrany, aby dodatkowo nie przesuszał skóry. Aby dobrać taki podkład najlepiej pogadać z profesjonalistą, który doradzi i pomoże w wyborze.


    http://centralanieruchomosci.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *