Gratka dla małego inżyniera – LEGO Technic

Każdy odpowiedzialny rodzic, chce rozwijać w swoim potomku ciekawość świata. Małemu artyście podsuwasz farby, modelinę, a miłośnikowi przyrody podsuwasz publikacje, które ułatwią mu poznanie sekretów fauny i flory. Co jednak zaradzić, kiedy pod naszym rodzicielskim okiem, rośnie przyszły inżynier? Powszechnie uznaje się, że zacięcie do ciekawostek technicznych i motoryzacji mają głównie chłopcy. To prawda do końca nie jest, gdyż wiele dziewczynek chętnie zrzeknie się różowej laki na rzecz wspaniałej koparki. Jak pielęgnować w dziecku takie zainteresowania?

Warto podsunąć młodemu technikowi zabawkę, która jednocześnie rozwinie jego kreatywność, jak i pomoże poznać podstawowe zasady działania pewnych mechanizmlego1ów. Taką propozycją są modele Lego Technic.  To jedna z linii produktów stworzona przez kultową markę klocków. Zestawy z Lego Technic zawierają zaawansowane modele samochodów, koparek, ciężarówek, a także mniej popularnych pojazdów, takich jak: wodoloty, odrzutowce, czy niesamowita Błyskawica – terenowa wyścigówka (więcej na: http://lubieklocki.pl/). Te zestawy są kierowane do nieco starszych miłośników klocków Lego i technicznych nowinek. Każdy z modeli posiada niesamowite detale i ruchome części. Istnieje także możliwość zainstalowania w nich zdalnego napędu.

Decydując się na Lego Technic, należy przygotować się na dość spory wydatek. Ceny niektórych z modeli osiągają ceny nawet kilkuset złotych. Jednak nie jest to zbyt wygórowana suma za solidny model, w którym zadbano nawet o odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia. Twórcy Lego przygotowały także gratkę dla kolekcjonerów Lego i miłośników motoryzacji. W wersji Lego Technic  Exclusive ukazał się model Porshe 911 GT3 RS. Każdy element został wykonany z niezwykłą precyzją. Konstruktorzy postradali się o oddanie takich szczegółów, jak zaciski hamulcowe czy sześciocylindrowy silnik.

Komentarze

 1. Gocha says:

  Wspaniałe!!!! Dzieciaki są zachwycone możliwością budowania czegoś tak „prawdziwego” co jeździ, lata, skacze, super:-)

  1. Olka says:

   Dzieciaki są przede wszystkim zachwycone każdym Lego 🙂 U mnie w domu na wszystkie święta muszę kupować Lego. A bawią się wszyscy – i dzieciaki i my 🙂

 2. Ola says:

  Ja tez ostatnio kupiłam dzieciom i nie mogą się teraz od tego oderwać

 3. Andrzej says:

  Fajna sprawa. Mam nadzieję, że nie jest mega drogie bo kupiłbym swojemu synkowi
  ____
  http://wisiorek.pl/

 4. Paweł says:

  Ja sam bym się skusił na taki zestaw Lego 🙂 Kto by nie chciał mieć tego modelu Porsche tylko dla siebie? 🙂 Nawet jeśli będzie to wersja miniaturowa to i tak uważam, że jest to super pomysł.


  http://excmobile.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *