Szwy pooperacyjne - pielęgnacja

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Miśka

Szwy pooperacyjne - pielęgnacja

Post autor: Miśka »

Cześć, chciałabym się poradzić apropos pielęgnowania szwów po operacji. Dostałam zalecenie, aby po kąpieli, przed założeniem świeżego opatrunku przemywać je preparatem odkażającym i tutaj pojawia się moje pytanie, gdyż absolutnie zabroniono mi używania wody utlenionej czy spirytusu, które mogą działać drażniąco. Czytałam sporo o sprayu Octanisept i chyba się zaopatrzę. Jeśli ktoś z was stosował, to proszę o odpowiedź, ile razy dziennie można przemywać szwy? Czy ograniczyć się tylko do rano/wieczorem, czy przy dziennej zmianie opatrunku również mogę spokojnie go użyć?
Pozdrawiam!
Werońka

Re: Szwy pooperacyjne - pielęgnacja

Post autor: Werońka »

Miałam niedawno zabieg ginekologiczny czułam po nim dyskomfort gdyż uszkodzono mi błonę śluzowa pochwy. Lekarz polecił mi globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym cicatridiny . Bardzo szybko mi pomogły , a szwy same wypadły . Dobrze że można je zakupić bez problemu
ODPOWIEDZ