Menopauza

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Doleoreś

Menopauza

Post autor: Doleoreś »

Jeszcze mi daleko do 40-tki i właściwie to nie przeszkadza mi zbytnio, że mam coraz dłuższe cykle między miesiączkami, z drugiej strony czy może to byc objawem jakiejś choroby? A może menopauza ? kurde sama juz nie wiem ale sie martwię czy któraś z was tak ma co mam robić ?
Kayaeś

Re: Menopauza

Post autor: Kayaeś »

Menopauza dla mnie to kolejny etap, aczkolwiek dają się we znaki różne problemy. Mój ginekolog moje dolegliwości typu pieczenie, swędzenie i suchość pochwy określił jako atrofię pochwy. Nic to przyjemnego, zwłaszcza przy zbliżeniach. Tyle, że można sobie pomóc. Ja stosuję globulki dopochwowe cicatridina, które przyspieszają gojenie i regenerację błony śluzowej pochwy. Po kilku dniach różnica jest już odczuwalna.
Awatar użytkownika
kratka
Posty: 124
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:29

Re: Menopauza

Post autor: kratka »

Ja czterdziestkę mam już za sobą. Jak na razie to na luzie do tego wszystkiego podchodzę. Z drugiej strony, nie mam na nic wpływu. Póki co nie zrezygnowałam z antykoncepcji, bo to nigdy nie wiadomo. Nie chcę ryzykować, a tym bardziej rezygnować ze zbliżeń. Cały czas stosuję belarę. Ta metoda mi odpowiada.
Biśka

Re: Menopauza

Post autor: Biśka »

kratka pisze: ↑23 mar 2021, 19:28 Ja czterdziestkę mam już za sobą. Jak na razie to na luzie do tego wszystkiego podchodzę. Z drugiej strony, nie mam na nic wpływu. Póki co nie zrezygnowałam z antykoncepcji, bo to nigdy nie wiadomo. Nie chcę ryzykować, a tym bardziej rezygnować ze zbliżeń. Cały czas stosuję belarę. Ta metoda mi odpowiada.
Też nie chciałam rezygnować, ale przez jakiś czas czułam ogromny dyskomfort, spowodowany suchością pochwy, niestety menopauza często niesie za sobą takie konsekwencje. Ale farmaceutka poleciła mi globulki Vagisan, które sprawdziły się bardzo dobrze.
Kleżka

Re: Menopauza

Post autor: Kleżka »

To normalna sprawa, każdą z nas to czeka i nie uciekniemy przed tym :) na pewno na suchość pochwy warto sobie żel feminum kupić. Nie jest drogi, dostępny normalnie w aptece a do tego też wydajny. Ja po ciązy mialam taki problem i mnie właśnie ratował, także polecam z autopsji
ślązaczka

Re: Menopauza

Post autor: ślązaczka »

Generalnie powiem Wam, że okres przekwitania ja miałam sporo nieprzyjemnych dolegliwości - uderzenia gorąca, nagłe intensywne pocenie się (w tym nocne poty), rozdrażnienie, wahania nastrojów, zaburzenia snu – z przewagą bezsenności etc. Jestem pod opieką dobrego ginekologa (opiekuje się mną dr Anna Dąbrowska-Jakubiak z przychodni o nazwie GABINETY ŁUCKA w Warszawie), a objawy klimakterium łagodzi hormonalną terapią zastępczą. Czuję się o niebo lepiej!

oknoplus tarnów
Friża

Re: Menopauza

Post autor: Friża »

Kayaeś pisze: ↑19 mar 2021, 22:50 Menopauza dla mnie to kolejny etap, aczkolwiek dają się we znaki różne problemy. Mój ginekolog moje dolegliwości typu pieczenie, swędzenie i suchość pochwy określił jako atrofię pochwy. Nic to przyjemnego, zwłaszcza przy zbliżeniach. Tyle, że można sobie pomóc. Ja stosuję globulki dopochwowe
No właśnie w takich przypadkach jest taki plus, że w aptece można kupić bez recepty globulki, na przykład Vagisan. U mnie się sprawdzają.
anuśka

Re: Menopauza

Post autor: anuśka »

Menopauza dla mnie to nic przyjemnego. Ciągle oblewają mnie poty, i towarzyszą mi wahania nastroju. Właśnie się okazało po wizycie u lekarza, że borykam się również z suchością pochwy. Dokuczał mi ból, krwawienie podczas stosunku oraz świąd. Nie należało to do przyjemnych rzeczy. Lekarz zalecił mi stosowanie globulek cicatridina, które przyniosły mi natychmiastową ulgę.
Róża74

Re: Menopauza

Post autor: Róża74 »

kratka pisze: ↑23 mar 2021, 19:28 Ja czterdziestkę mam już za sobą. Jak na razie to na luzie do tego wszystkiego podchodzę. Z drugiej strony, nie mam na nic wpływu. Póki co nie zrezygnowałam z antykoncepcji, bo to nigdy nie wiadomo. Nie chcę ryzykować, a tym bardziej rezygnować ze zbliżeń. Cały czas stosuję belarę. Ta metoda mi odpowiada.
W razie czego zawsze można udać się do Czech np do tej kliniki klinikastonava.cz, w której można legalnie przerwać niechcianą ciążę.
Hanka83

Re: Menopauza

Post autor: Hanka83 »

Miałam dokładnie to samo, uderzenia gorąca , znużenie i zmęczenie, nie umiałam sobie z tym poradzić. Pewnego dnia byłam z koleżanką na kawie i powiedziała, że miała ten sam problem poleciła mi jasnum 30 kapsułek na dzień Są to kapsułki z naturalnym składem, które pomagają zwalczyć te męczące objawy. Fale gorąca minęły, przestałam też być tak zmęczona. Kapsułki zawierają Witaminę D, kwas foliowy, Witaminę B12 i wiele innych : ) Polecam wypróbować, u mnie zadziałało, mam nadzieję, że Wam też pomoże.
ODPOWIEDZ