Leczenie uzależnień

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
biańka

Leczenie uzależnień

Post autor: biańka »

Terapia uzależnień - jaką przychodnię w Łodzi możecie polecić? Chodzi o leczenie ambulatoryjne nie szpitalne. No i to ma być terapia a nie wszywka. Ktoś poleci jakąś poradnię?
Bełka

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: Bełka »

Ja polecam Ośrodek dla uzależnionych w Wiśle Tratwa, nic innego nie pomogło dopiero pobyt tam. Pomogą Ci wyjść ze wszystkiego i mają bardzo dobre podejście.
oliś433

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: oliś433 »

Jest jeden dobry ośrodek, to https://drogadodomu.info/ Zajmują się m.in. leczeniem uzależnienia od alkoholu. Ośrodek znajduje się w Kiełczówku. Proponuję skorzystać z choćby anonimowo kontaktu. Wszystkiego można się dowiedzieć. Wiem, że jest to miejsce warte uwagi.
Władzia

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: Władzia »

Najważniejsze w takiej sytuacji jest to, żeby zdać sobie sprawę z tego, że uzależnienie jest chorobą, osoba uzależniona musi też sama chcieć się leczyć, to już połowa sukcesu. Dodatkowo, dobry, sprawdzony ośrodek terapeutyczny, a właściwie najważniejszy jest personel - wiem, że polecanym miejscem w Krakowie są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl zajmują się również odtruwaniem alkoholowym.
Błażej

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: Błażej »

Na całe szczęście ja nie miałem okazji bywać w takich miejscach, ale wiem, że robią one bardzo dobrą pracę jeśli chodzi o walkę z uzależnieniem. Jeśli ktoś już widzi u siebie problem to na pewno skutecznie potrafią pomóc na odwyku alkoholowym koło Legnicy, gdzie na pewno nikt nie pozostanie obojętny na nasz problem.
Awatar użytkownika
Karola
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2019, 17:34

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: Karola »

Jeśli miałabym wybierać, to zdecydowanie postawiłabym na prywatną placówkę leczniczą. Z tymi państwowymi to naprawdę różnie bywa. Choćby taki ośrodek terapii uzależnień Lewin. Można mieć stuprocentową pewność, ze personel doskonale się tam zajmie osobą w nałogu i jeszcze będzie wspierał bliskich. Naprawdę warto.
zepq
Posty: 189
Rejestracja: 22 sty 2020, 18:31

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: zepq »

Jeśli chcesz się leczyć, to moim zdaniem najlepszy będzie prywatny ośrodek terapii https://www.osrodek-empatia.org/ ja sam korzystałem z ich pomocy i jestem już zdrowy. Może wydawać się, że rzucenie alkoholu to coś łatwego, ale tak nie jest, to długa i kręta droga.
Grzegoś@231

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: Grzegoś@231 »

Hej. Zdecydowanie polecam detoks alkoholowy wizyty domowe. Leczenie uzależnienia w domu ma sporo zalet i na pewno jest bardziej przychylne dla pacjenta. Mnie wyciągneli z nałogu mimo, że piłem przez 20 lat. Teraz pozostało trzymać się zaleceń i to wszystko :) Pozdrawiam!
żabek

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: żabek »

Pewnie znacie ze swojego otoczenia osoby które są uzależnione od alkoholu. proces leczenia alkoholizmu jest skomplikowany i problematycznym zarówno dla osoby uzależnionej jak i jej najbliższych osoba uzależniona powinna szukać pomocy w ośrodkach Terapii Uzależnień na przykład nefo psychoterapia leczenia alkoholizmu ukierunkowana jest przede wszystkim na pokonanie siebie samego a także naukę życia bez alkoholu
Awatar użytkownika
Angelor
Posty: 22
Rejestracja: 23 lut 2020, 17:42

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: Angelor »

Ostatnio mój kuzyn szukał dobrej placówki leczniczej dla swojej żony i polecono mu Ośrodek Terapii Mental Relax. To miejsce, które ma bardzo dużo pozytywnych opinii i z pewnością warto skorzystać z oferty pobytu. A jeśli chodzi o personel to jest wyjątkowo życzliwy.
joaśka

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: joaśka »

Moim zdaniem warto zdecydować się na detoks alkoholowy , który dla mnie okazał się jednak najskuteczniejszy. Bardzo się cieszę, że w końcu zdecydowałam się na niego zapisać, teraz jest mi o wiele łatwiej funkcjonować gdy przestałam pić także jestem zadowolona z wyboru
miśka

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: miśka »

Jeśli chodzi o leczenie uzależnień oraz jakościowy detoks, to moim zdaniem warto sprawdzić sobie w wolnym czasie Ośrodek Krajna, gdzie znajdziecie świetnie skrojoną ofertę, dzięki której będziecie w stanie stanąć na nogi. Jak dla mnie to bardzo dobra opcja na skorzystanie z ich oferty. Jak najbardziej polecam wam sprawdzenie ich ośrodka.
Gość

Re: Leczenie uzależnień

Post autor: Gość »

Leczenie uzależnień najczęściej obejmuje terapię indywidualną i grupową, wsparcie farmakologiczne oraz programy odwykowe. Terapeuci pomagają identyfikować przyczyny uzależnienia i rozwijać zdrowsze strategie radzenia sobie. Wsparcie społeczne oraz uczestnictwo w grupach wsparcia są kluczowe w procesie zdrowienia i uwalniania się id nałogów. Wdrażanie zdrowych nawyków życiowych, takich jak regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta, może również wspierać proces rekonwalescencji. Niezwykle istotne jest otwarcie się na pomoc i podjęcie zdecydowanych kroków w kierunku zdrowego życia.
ODPOWIEDZ