Jak często wykonujecie badanie piersi?

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
Edytka291
Posty: 149
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:02

Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: Edytka291 »

Jak często wykonujecie badanie piersi?
Awatar użytkownika
Mieszkowa
Posty: 20
Rejestracja: 12 mar 2019, 20:47

Re: Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: Mieszkowa »

O tym, jak często powinniśmy się badać powinien zadecydować lekarz. Wszystko zależy też od tego czy w naszej rodzinie były zachorowania na raka piersi czy nie. Ja profilaktycznie badam się co roku w Wilmedzie na Wilanowie. Na szczęście jest wszystko dobrze i oby już tak zostało na zawsze ;)
Awatar użytkownika
Dita
Posty: 82
Rejestracja: 02 kwie 2019, 21:07

Re: Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: Dita »

badania są mega ważne jeśli chcesz dbać o zdrowie, zwłaszcza własnie badanie piersi i cytologia u kobiet bo chroni przed rakiem szyjki macicy, bo jak wiesz każda choroba wcześnie wykryta da się wyleczyć. Ja nawet kupiłam sobie żel papilocare w aptece bo słyszałam że można go stosować zapobiegawczo albo wtedy kiedy masz podejrzenie że złapałaś wirusa hpv
Awatar użytkownika
tempurka
Posty: 189
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:59

Re: Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: tempurka »

Z tego co się nie mylę, to raz na dwa trzy lata takie badanie powinno się wykonywać. Oczywiście u ginekologa, ale jeśli pojawi się jakaś niepokojąca zmiana wówczas konieczna będzie biopsja. I tutaj polecę placówki Scanmed , które umożliwiają wykonanie tego typu zabiegu
Awatar użytkownika
Anira
Posty: 110
Rejestracja: 25 cze 2019, 17:43

Re: Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: Anira »

Ja chodzę na usg tak co pół roku. Kilka lat temu miałam torbiel i strasznie się wtedy stresowałam dlatego teraz staram się regularnie badać. Mam sprawdzony gabinet https://dbajopiersi.pl/ gdzie usg wykonuje bardzo dobra Pani doktor Jędrys. Wynik omawia od razu wiec wiem podczas badania czy dzieje się coś niepokojącego. Na szczęście u mnie na razie wszystko ok :)
Awatar użytkownika
kleo
Posty: 74
Rejestracja: 23 sty 2020, 4:41

Re: Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: kleo »

Moja przyjaciółka bada się co roku, ale ona jest w grupie ryzyka. Jej mama miała raka piersi, więc ona musi być objęta częstszą kontrolą. Ostatnio rozmawiałam o mammografii z moim lekarzem i mówił, że w moim przypadku spokojnie wystarczy pójście na badania raz na 2 lata. Nie mam żadnych obciążeń genetycznych. Co roku powinny robić mammografię kobiety po 50 roku życia. Chodzę do pracowni Lux Med https://www.luxmed-diagnostyka.pl/dla-p ... ammografia, bo chcę zrobić badanie raz, a porządnie. Mają nowoczesne aparaty diagnostyczne, więc obraz jest wyraźny.
Awatar użytkownika
jola021
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2020, 15:02

Re: Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: jola021 »

Staram się takie badanie wykonywać jak najczęściej, ale niestety czasem zapomnę i nie jest to regularne, co jest oczywiście bardzo złą informacją! Muszę coś zmienić i myślę, że teraz zapiszę się na badanie USG piersi do https://krzysztofzaleski.pl/badania-usg/ Podobno to bardzo dobry radiolog z dużym doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 664
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: Hanka »

A czy kiedykolwiek byłyście na badaniu USG sutków? Ja widziałam ostatnio na stronie internetowej www.radiomedica.pl/usg/,że na takie właśnie badanie można się zapisać w centrum diagnostycznym Radio Medica w Warszawie. Może ktoś z Was miał z tym miejscem już do czynienia?

uchwyt wiertarski ptrk 16
Klezja

Re: Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: Klezja »

U mnie w rodzinie jest niestety obciążenie genetyczne. Moja babcia i mama chorowały na raka piersi. Babcia zmarła, gdy moja mama była jeszcze małą dziewczynką. Mama na szczęście pokonała chorobę, ale ja przez wzgląd na te sytuacje musiałam poddawać się diagnostyce. W zeszłym roku wyczułam w lewej piersi guzek i lekarz zdecydował, że USG nie wystarczy, dlatego poddałam się badaniu mammografii w Białymstoku Tradycyjnie udałam się do gabinetu przy ul Niedźwiedziej 69 Chodzę tam od bardzo dawna i zawsze mam tam wyjątkową oraz empatyczną opiekę. Także jeśli szukacie dobrego lekarza w Białymstoku, zdecydowanie polecam dr Annę Kluz-Kowal. To naprawdę świetny fachowiec.
satanero

Re: Jak często wykonujecie badanie piersi?

Post autor: satanero »

Ja chodzą raz lub dwa na rok. Pewnie, że można częściej, ale to już takie zdroworozsądkowy temat. Robiłam w Multimedzie. Na pewno wrażenie robi to, jak ten temat przebiega pod względem organizacyjnym. Przypominają o terminie, o przygotowaniu do badania. Na pewno różnicę robi ich podejście, zainteresowanie pacjentem no i sprzęt. Nigdzie indziej nie trafiłam na takie rozwiązania. No i nie wychodzisz z niczym. Masz ocenę i zalecenia, a przynajmniej ja je miałam.
ODPOWIEDZ