infekcje intymne

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
Kaczika
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2019, 11:33

infekcje intymne

Post autor: Kaczika »

Zdarza się że mimo higieny tafia na nas nieprzyjemna infekcja. I tu pojawia się pytanie - jak sobie pomóc zanim dostaniemy wizytę u ginekologa?
Awatar użytkownika
ajfonka
Posty: 165
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:57

Re: infekcje intymne

Post autor: ajfonka »

Wazna jest odpowiednia higiena i stosowanie kwasu mlekowego. Dodatkowo na https://tantumrosa.pl/swiad-pochwy/ mozna znalezc tez kilka przydatnych informacji jak dzialac i zapobiegac infekcjom :)
Awatar użytkownika
penelopa
Posty: 201
Rejestracja: 04 kwie 2019, 7:39

Re: infekcje intymne

Post autor: penelopa »

Ja bym też radziła zrobić cytologię bo najważniejsza jest profilaktyka jeśli chodzi o raka szyjki macicy. U mnie wyszła trochę nieprawidłowa, ginekolog powiedział że może to być zmiana wywołana zakażeniem wirusem HPV, wystraszyłam się bo myślałam że na to nie ma leków, a okazuje się że jest teraz taki żel Papilocare który sprawdza się w profilaktyce i wspomaganiu leczenia zmian śródnabłonkowych wywołanych przez wirusa HPV
Awatar użytkownika
tormund91
Posty: 568
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:54

Re: infekcje intymne

Post autor: tormund91 »

Na pewno każdej kobiecie chociaż raz przydarzyła się infekcja intymna. Nic przyjemnego, prawda? U mnie zawsze w takich sytuacjach idealnie sprawdza się maść o nazwie clotrimazolum . Uważam, że to genialny lek, dostępny bez recepty, który szybko i skutecznie działa antygrzybicznie. Jedyne na co trzeba uważać, to fakt, iż produkt może powodować miejscową reakcję skórną, ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego w swoim składzie.
Awatar użytkownika
ula24
Posty: 241
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:16

Re: infekcje intymne

Post autor: ula24 »

Właśnie cytologia regularnie przede wszystkim. Bo można mieć zapalenie i nic o tym nie wiedzieć, nie mieć dolegliwości bo to się toczy wewnątrz. Ja na szczęście regularnie mam to badanie robione, jestem pod stałą opieką lekarza bo biorę tabletki antykoncecyjne belara, także co jakiś czas badania i ocena stanu zdrowia. A tabletkami leczę między innymi poszerzenie endometrium, czyli bardzo obfite miesiączki.
Awatar użytkownika
Lidia33
Posty: 78
Rejestracja: 10 mar 2019, 15:22

Re: infekcje intymne

Post autor: Lidia33 »

Moja przedmówczyni ma sporo racji. Przy czym jednak musimy pamiętać o tym, że infekcje intymne, mimo iż częściej dotykają kobiet, nie są tylko i wyłącznie ich domeną. Panowie bowiem także zapadają na takie schorzenia jak chociażby infekcja grzybicza prącia , przy czym na szczęście w tym przypadku dobrze sprawdza się środek jakim jest octenisept.
Awatar użytkownika
aktywna
Posty: 102
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:05

Re: infekcje intymne

Post autor: aktywna »

penelopa pisze: ↑12 cze 2019, 11:01 Ja bym też radziła zrobić cytologię bo najważniejsza jest profilaktyka jeśli chodzi o raka szyjki macicy. U mnie wyszła trochę nieprawidłowa, ginekolog powiedział że może to być zmiana wywołana zakażeniem wirusem HPV, wystraszyłam się bo myślałam że na to nie ma leków, a okazuje się że jest teraz taki żel Papilocare który sprawdza się w profilaktyce i wspomaganiu leczenia zmian śródnabłonkowych wywołanych przez wirusa HPV
Dobrze mówisz, ja też o tym żelu słyszałam i nawet czytałam że to rewolucyjne odkrycie i faktycznie pomaga na te zmiany
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 179
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: infekcje intymne

Post autor: biasza »

Przede wszystkim diagnostyka i leczenie infekcji, te nieleczone mogą powodować poważne konsekwencje. Ja jestem pacjentką poradni ginekologicznej w szpitalu Mazovia w Warszawie. Długo szukałam takiego miejsca, trafiłam tam na leczenie urologiczne najpierw, jak się okazało to ma związek ze sobą. Tu mam kompleksową opiekę w dobrych cenach i nie ma nigdy problemu żebym się dostała na wizytę.
Awatar użytkownika
luckystar
Posty: 80
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:02

Re: infekcje intymne

Post autor: luckystar »

ja ostatnio uskarzalam sie na straszliwe pieczenie pochwy, okazalo sie ze to przez infekcje bakteryjna, ale takie pieczenie moze tez byc objawem innych chorob, podrzucam do poczytania https://tantumrosa.pl/pieczenie-pochwy/ bardzo przydatna wiedza
Awatar użytkownika
graczek80
Posty: 13
Rejestracja: 25 paź 2019, 9:13

Re: infekcje intymne

Post autor: graczek80 »

jesli problem z pęcherzem to furagina w drugim przypadku dostępna masć clotrimazolum, ale i tak wybrać sie do lekarza:)

https://best-med.pl/nefrologia
Awatar użytkownika
Beatka03
Posty: 124
Rejestracja: 23 gru 2018, 18:00

Re: infekcje intymne

Post autor: Beatka03 »

Mi nie tyle zdarzają się infekcje, co otarcia okolic intymnych. To też niestety jest bardzo uciążliwe i występuje przede wszystkim po depilacji. Wtedy każdy ruch powoduje ból i podrażnienia, które szybko się nie goją. Dlatego warto jest zastosować dobrej jakości krem na podrażnienia jak Octenicare, żeby przyspieszyć gojenie rany.
Awatar użytkownika
JustynaA
Posty: 59
Rejestracja: 27 sie 2019, 21:35

Re: infekcje intymne

Post autor: JustynaA »

Ja też bardzo często miałam infekcje intymne, a jak zaszłam w ciążę to też ciężko było donosić. Jednak dopiero po urodzeniu dziecka lekarza stwierdził, że moja macica jest niżej niż powinna. Wypadanie macicy objawy wcale nie były takie oczywiste, nigdy nie pomyślałabym że mam problem z macicą, a jednak.... Dopiero w gabinecie http://www.maciejzalewski.pl/leczenie-p ... y-i-pochwy zrobili mi dokładne badania i wdrożyli leczenie teraz jest dużo lepiej ogólnie dużo lepiej jest mi się poruszać.
Awatar użytkownika
kosmata
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:51

Re: infekcje intymne

Post autor: kosmata »

Ja bym poszła na taką konkretną diagnostykę chorób intymnych. Jak ciągle się te infekcje powtarzają.... Na pewno w laboratorium diagnostyka robią takie badania - https://diag.pl/sklep/pakiety/pakiet-intymny-2/ Pomyśł o tym, bo lepiej mieć pewność ze to jednak nic tak poważnego
Awatar użytkownika
cars
Posty: 103
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:49

Re: infekcje intymne

Post autor: cars »

Także bardzo często łapię wszelkiego typu częste infekcje intymne dlatego też zastanawiam się jak sama mogę sobie z takimi infekcjami poradzić. Bo w końcu nie mogę co rusz chodzić do lekarza z tym samym problemem i ciągle brać jakiś leki bo to nie jest takie dobre. Dlatego ciekawa jestem jak sobie Wy z tym radzicie? Może macie swój własny sprawdzony sposób
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 179
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: infekcje intymne

Post autor: biasza »

Octenisept dla mnie najlepszy, można kupić w aptece z aplikatorem dopochwowym. I koniecznie niech partner też stosuje. Oni przechodzą bez objawów a potem zarażają kobietę nieświadomie. I zaczynają się upławy, świąd, pieczenie. Mnie nie raz już ten lek pomógł, jest bezbarwny, nie brudzi bielizny.
Awatar użytkownika
Monia
Posty: 35
Rejestracja: 09 cze 2020, 17:39

Re: infekcje intymne

Post autor: Monia »

Cześć kochane, ostatnio zauważyłam brązowe upławy po okresie.. Przyznam, że okres miałam wyjątkowo długo aż się przestraszyłam. Ostatnio zaczęło mnie też lekko swędzieć, myślicie że to może być grzybica pochwy??
Awatar użytkownika
ravi
Posty: 27
Rejestracja: 06 wrz 2020, 16:20

Re: infekcje intymne

Post autor: ravi »

Myślę, że warto sprawdzić u ginekologa czy to nie jest właśnie grzybica pochwy. Jeżeli tak, to musisz wdrożyć odpowiednie leczenie.
dajłn

Re: infekcje intymne

Post autor: dajłn »

W sumie u mnie problem jest spory, ale dotyczy tylko częściowo tego, co ja sama mogę zwalczyć. Czyli po prostu dotyka mnie bakteryjne i grzybicze zapalenie pochwy na zmianę. Już sama nie wiem, co mam robić, jak mam z tym działać. A lekarze na kasę chorych nie przyjmują. Co mam robić, co mi radzicie?
Anieśka

Re: infekcje intymne

Post autor: Anieśka »

W moim przypadku okazało się, że problemem, który powodował dyskomfort nie była infekcja, a suchość pochwy. Próbowałam różnych żeli, ale dopiero krem Vagisan sprawdził się u mnie naprawdę dobrze (jest z wygodnym aplikatorem).
Awatar użytkownika
wariatka
Posty: 102
Rejestracja: 28 sty 2020, 20:51

Re: infekcje intymne

Post autor: wariatka »

Infekcja czasem może się pojawić dość niespodziewanie, tak jak u mnie ponad miesiąc temu. Udałam się od razu do ginekologa w celu znalezienia przyczyny jak i dobrego leku który pomoże mi się jej pozbyć. No i na nieprzyjemną suchość w pochwie zakupiłam w aptece żel feminum, po którego stosowaniu od razu poczułam ulgę.
Awatar użytkownika
kratka
Posty: 124
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:29

Re: infekcje intymne

Post autor: kratka »

Suchość pochwy też ma swoje przyczyny, na przykład zbyt niski poziom estrogenów tak jak u mnie. Taki niedobór wpływa nie tylko na układ krążenia, ale też na stan błony śluzowej dróg rodnych. Pomocne okazały się globulki dopochwowe Cicatridina, bez recepty dostępne w aptece.
Awatar użytkownika
baina
Posty: 141
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:06

Re: infekcje intymne

Post autor: baina »

infekcje intymne, to tez infekcje dróg moczowych, kobiety lapia zdecydowanie czesciej niz mezczyzni :) wiem cos o tym . mi osobiscie najbardziej w takich przypadkach pomaga Urolact, dlatego zawsze mam go w swojej apteczce, obowiazkowo. zapalenie pecherza to dla mnie jakas tragedia, zawsze ciezko to przechodzilam
Łoja

Re: infekcje intymne

Post autor: Łoja »

kratka pisze: ↑04 lut 2021, 11:47 Suchość pochwy też ma swoje przyczyny, na przykład zbyt niski poziom estrogenów tak jak u mnie. Taki niedobór wpływa nie tylko na układ krążenia, ale też na stan błony śluzowej dróg rodnych.
Jasne, że przyczyny mogą być różne, warto to skonsultować z ginekologiem. Ale fajnie, że można zadziałać od razu i w aptece kupić np. globulki Vagisan.
tróskawka

Re: infekcje intymne

Post autor: tróskawka »

Zgadzam się ze wszystkimi - najlepiej udać się do ginekologa. Mi mój ginekolog - dr Górski z https://babkamedica.pl/ zalecił odpowiednie globulki oraz co ważne po kuracji - także probiotyki. Bardzo dbam też o to, by prać bieliznę w odpowiednich środkach. Na ten moment infekcje intymne minęły.
ważna

Re: infekcje intymne

Post autor: ważna »

U mnie infekcje intymne i okropne bóle brzucha były sporym problemem zanim trafiłam na diagnostykę endometriozy do szpitala medicover. Mimo że diagnoza się potwierdziła to jedna mam tu świetną specjalistyczną opiekę i mogłam poddać się małoinwazyjnemu zabiegowi usuwania endometriozy w asyście robota da vinci
ważkaaaaa

Re: infekcje intymne

Post autor: ważkaaaaa »

Ja miałam tyle razy infekcję intymną, że nie zliczę nawet... Ale tak jak piszą inni, ja bym poszła na Twoim miejscu na wizytę kontrolną do ginekologa. Chcesz, to polecę Ci dobrą klinikę w Warszawie: https://gabinetylucka.pl/ . Lepiej sprawdzić przyczynę takiego pieczenia u specjalisty.
Awatar użytkownika
solma
Posty: 80
Rejestracja: 28 cze 2019, 7:19

Re: infekcje intymne

Post autor: solma »

Krok pierwszy wymaz u ginekologa, żeby zobaczyć, co się dzieje. Następnie leki dla Ciebie i dla partnera, nawet jeśli on nie ma żadnych objawów. Nie lecz się na własną rękę, bo to nic nie da, a możesz sobie tylko zaszkodzić.

Mogę tutaj dać kontakt do ginekologa z Rzeszowa;
https://ginekolog-rzeszow.pl/

Warto byłoby porozmawiać z panią doktor, tak aby zobaczyć w czym jest problem.
zośkaa

Re: infekcje intymne

Post autor: zośkaa »

Można również zdecydować się na papier toaletowy od https://allegro.pl/oferta/nawilzany-pap ... 3115591791 . Posiada on bardzo dobre działanie nawilżające, a dodatkowo jest on bardzo porządnie wykonany
andziak

Re: infekcje intymne

Post autor: andziak »

Zgłoś się do ginekologa. Nie wiem, skąd jesteś, ale mam do polecenia fajną lekarkę z Kołobrzegu. Dr Barbara Blicharczyk to lekarz z prawdziwego zdarzenia - uważnie słucha pacjentki i naprawdę potrafi pomóc nawet w trudnych przypadkach. Powodzenia!
ODPOWIEDZ