Coraz bardziej bolesne miesiączki

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
Zenna
Posty: 87
Rejestracja: 12 mar 2019, 8:53

Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: Zenna »

Czy trzeba to znosić czy są jakieś sposoby na zmniejszenie tych dolegliwości?
Awatar użytkownika
Igienka
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2020, 10:40

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: Igienka »

Bolesnych miesiączek nie powinnaś lekceważyć, ani próbować sama się z nich wyleczyć. Moja znajoma męczyła się parę lat, a później okazało się że ma endometriozę... Część krwi menstruacyjnej zamiast być wydalana zostawała w środku, masakra... Później musiała mieć dość bolesny zabieg w klinice leczącej choroby kobiece :(

Radzę ci prześledzić kilka publikacji na ten temat, np. tu https://www.gyncentrum.pl/centrum-leczenia-endometriozy
Awatar użytkownika
baina
Posty: 141
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:06

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: baina »

to prawda, nie mozna tego lekcewazyc.. sama cierpialam bardzo podczas miesiaczek, chodzilam od ginekologa do ginekologa bezzskutecznie, dopiero w szpitalu Medicover zajeli sie mna odpowiednio, przeprowadzili diagnostyke porzadnie no i okazalo sie ze mam endometrioze
Awatar użytkownika
ajfonka
Posty: 165
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:57

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: ajfonka »

no na pewno nie jest to normalne i skontrolowalabym sprawe z ginekologiem jak mowiia dziewczyny. moze to tez byc objaw pcos i przykladowo moze suplement ovarin by ci pomogl regulujac gospodarke hormonalna ale trzeba to skonsultowac z lekarzem
Awatar użytkownika
kratka
Posty: 124
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:29

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: kratka »

Przede wszystkim trzeba udać się do ginekologa żeby się przebadać. Wykluczyć czy nie ma żadnego chorobowego problemu. Bynajmniej ja tak zrobiłam, nie było żadnych nieprawidłowości. Dlatego ginekolog zaproponował mi antykoncepcję i tabletki belara, na które się zdecydowałam. Za duże umęczenie miałam z tym jak to się fachowo mówi PMS. Przy tabletkach o niebo lepiej i mam do tego skuteczne zabezpieczenie.
Uśka

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: Uśka »

Wizyta u ginekologa jest dla mnie zawsze przykra i krępująca. Dlatego jak pojawiły się obfite upławy szukałam lekarza kobiety. Pani doktor doktor Danuta Kurdzis z gabinetu https://www.ginekolog-trojmiasto.pl/oferta/cytologia okazała się przemiłą i bardzo delikatną osobą. Po zbadaniu i pobraniu materiału do wykonania cytologii długo starała się mnie uspokoić. Wcześnie wykryty nowotwór udało się całkowicie wyleczyć.
Halinka Ź.

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: Halinka Ź. »

U mnie również od kilku miesięcy miesiączki są coraz bardziej bolesne. W końcu umówiłam się do mojego lekarza ginekologa, czyli do doktor Barbary Blicharczyk w Kołobrzegu, która zleciła kilka badań, wykonała USG itd. Okazało się, że to endometrioza i obecnie pani doktor wprowadziła odpowiednie leczenie.
tośka p.

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: tośka p. »

Ja sama po sobie wiem, jak bolesne miesiączki mogą zrujnować życie... Wiesz co mi pomogło? Dopiero antykoncepcja hormonalna mi wszystko wyrównała, a też miałam wcześniej szereg dodatkowych badań. Mam dobrego ginekologa (klinika nazywa się Renort - Słuchając Ciała w Warszawie) - dr Jaroszewską, która fachowo się mną zajmuje. Cieszę się, że do niej chodzę, bo ma wielką wiedzę i serducho do pacjentów. Ona mi pomogła.
bąk

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: bąk »

Raz na rok wykonuję cytologię, żeby sprawdzić, czy wszystko ok. Kiedyś, jak miałam nawracające infekcje, to na wszelki wypadek lekarz zalecił takie badanie 2 x w roku. I dodatkowo polecam nie zapominać o usg ginekologicznym (ja robię akurat w przychodni w Warszawie Multimed). To już tak kompleksowo się przebadasz ale każda kobieta powinna to robić.
aśka kołodziej

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: aśka kołodziej »

Skoro już polecacie dobrych ginekologów w Warszawie, to mną opiekuje się dr Porębski z kliniki BABKA MEDICA.
Zawsze mogłam i nadal mogę liczyć na jego pomoc, dodatkowy plus wizyt u niego to świetnie wyposażona przychodnia, na miejscu można wykonać wiele badań i nie czeka się w długaśnych kolejkach. Dlatego odsyłam właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 179
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: biasza »

Jeśli takie silne krwawienia i bolesne miesiączki pojawiły się nagle to jak najbardziej wskazana jest wizyta u ginekologa i dokładne badania. Jeśli pojawiają się krwawienia między miesiączkami to tym bardziej. Lekarz na pewno wykona badanie USG w którym oceni grubość endometrium. Takie badanie pozwala na wykrycie nowotworu trzonu macicy, jak można przeczytać na https://zabiegidavinci.pl/baza-wiedzy/r ... nu-macicy/ rak endometrium jest najczęściej diagnozowanym nowotworem ginekologicznym a że zazwyczaj rozwija się bez objawów dlatego tak ważne są regularne badania.
rożek

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: rożek »

aśka kołodziej pisze: ↑01 sie 2021, 12:44 Skoro już polecacie dobrych ginekologów w Warszawie, to mną opiekuje się dr Porębski z kliniki BABKA MEDICA.
Zawsze mogłam i nadal mogę liczyć na jego pomoc, dodatkowy plus wizyt u niego to świetnie wyposażona przychodnia, na miejscu można wykonać wiele badań i nie czeka się w długaśnych kolejkach. Dlatego odsyłam właśnie tutaj.
Tak, jak @Aśka Kołodziej poleciłabym wizytę w klinice https://babkamedica.pl/ . Akurat u mnie na bolesne miesiączki pomogła antykoncepcja, a mój Pan Doktor - dr Porębski, przepisał mi na prawdę idealną antykoncepcję. Czuję się po niej świetnie i nie mam żadnych skutków ubocznych. Wszystko na bazie badań krwi.
włodzia

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: włodzia »

Mi tak bardzo dokuczały bolesne miesiączki i PMS (miałam takie objawy jak np. nerwowość, drażliwość).
Dobrze, że mam super ginekolożkę (polecam w Warszawie klinikę Gabinety Łucka), która doradziła mi antykoncepcję, ściślej pigułki. Czuję się świetnie i faktycznie tabletki pomogły mi opanować PMS, a przede wszystkim bóle miesiączkowe.
wiślana

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: wiślana »

Zgadzam się! Tu https://antykoncepcjanamiare.pl/5-cieka ... -wiedziec/ nawet czytałam o poza antykoncepcyjnych zaletach takich tabletek. Zresztą potwierdzam też ich działanie na sobie. Póki co nawet nie myślę o ich odstawieniu :)
Awatar użytkownika
ula24
Posty: 244
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:16

Re: Coraz bardziej bolesne miesiączki

Post autor: ula24 »

Mnie rzeczywiście pomogły dopiero tabletki. A długo się wzbraniałam, bałam się skutków ubocznych, tego jak ogólnie mój organizm zareaguje. Dopiero jak ginekolog mnie zapewnił, że są nowe tabletki na rynku które są znacznie bezpieczniejsze dla kobiet jak te sprzed 20 lat to się zdecydowałam. Te tabletki to Drovelis, dwuskładnikowe. Biorę 3 miesiące i jestem naprawdę w szoku jak zmieniły się moje miesiączki, nie przytyłam i czuję się całkowicie normalnie.
ODPOWIEDZ