Co trzeba wiedzieć o pierwszym badaniu prenatalnym?

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
lucyna
Posty: 501
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:21

Co trzeba wiedzieć o pierwszym badaniu prenatalnym?

Post autor: lucyna »

Jak ono właściwie wygląda?
Czytałam co nieco na tej stronce https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/pierw ... prenatalne i jestem ciekawa jak wy to widzicie.
Jest coś, co byście jeszcze dodali do tych informacji?
Chętnie poczytam.
igła

Re: Co trzeba wiedzieć o pierwszym badaniu prenatalnym?

Post autor: igła »

pierwsze badanie prenatalne i juz wiedzialam jaka plec mojego dziecka :) to takie bardzo dokladne usg na ktorych lekarz sprawdza czy wszystko ok :) bardzo sie cieszylam, ze maluch rozwija sie prawidlowo , wrecz ksiazkowo. ale i tak postanowilismy z mezem, ze bedziemy bankowac dla niego krew pepowinowa w Diagnostyka Bank Komorek Macierzystych, przez 18 lat, tak w razie czego :)
różowa

Re: Co trzeba wiedzieć o pierwszym badaniu prenatalnym?

Post autor: różowa »

Też się nad tym zastanawiam. :) A co do badania prenatalne to jest to niesamowite przeżycie. :D Wiadomo, ze zawsze jest trochę stresu jak to wszystko wyjdzie, ale ogólnie jest to czas na zobaczenie swojego dziecka po raz pierwszy i to jest niesamowite. :D A poza tym mi pani doktor Rozmus-Warcholińska w dodatku wszystkie świetnie wytłumaczyła. :)
Awatar użytkownika
baina
Posty: 141
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:06

Re: Co trzeba wiedzieć o pierwszym badaniu prenatalnym?

Post autor: baina »

No ja tez na pierwszym prenatalnym znalam juz plec :) super sprawa, bardzo dokladnie wszystko mierzą, sprawdzają. Warto robic. Ciaze prowadzilam w szpitalu Medicover i tam tez zdecydowalam sie rodzic, najlepsza decyzja ever! :) urodzilam dosc szybko, mialam znieczulenie, nikt nie robil zadnego problemu
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 179
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: Co trzeba wiedzieć o pierwszym badaniu prenatalnym?

Post autor: biasza »

Zdecydowanie warto na takie badanie się zdecydować, znacznie spokojniej mija te 9 miesięcy gdy mama nie zamartwia się o stan zdrowia maleństwa. A mniej stresu to bardziej szczęśliwe dziecko. Bezpiecznym badaniem prenatalnym, możliwym do wykonania już po 10 tygodniu ciąży jest test NIPT. Pierwszym w Polsce testem NIPT był NIFTY i obecnie jest dostępna jego rozszerzona wersja z ubezpieczeniem – NIFTY pro.
Pólo

Re: Co trzeba wiedzieć o pierwszym badaniu prenatalnym?

Post autor: Pólo »

Ja się zdecydowałam robić badania prywatnie w Medicover i wszystkie informacje na temat Veragene są na https://www.medistore.com.pl/nieinwazyj ... e-veragene dla mnie było ważne że te badania są nieinwazyjne i to było dla mnie priorytetowe
płucka

Re: Co trzeba wiedzieć o pierwszym badaniu prenatalnym?

Post autor: płucka »

Są badania prenatalne w 100% bezpieczne dla płodu. Poczytaj np. o Teście PAPP-A, który jest właśnie zaliczany do metod nieinwazyjnych, co oznacza, że nie ingeruje on w środowisko płodu. Dzięki temu jest w pełni bezpieczny i nie wiąże się z ryzykiem poronienia. Ja tez miałam go robionego w klinice https://babkamedica.pl/ w Warszawie (konkretniej u dr Zachary). Zdecydowanie polecam. Ja czuję się spokojniejsza, bo wiem, że moje dziecko jest zdrowe.
koko

Re: Co trzeba wiedzieć o pierwszym badaniu prenatalnym?

Post autor: koko »

Badania prenatalne są bardzo ważne i moim zdaniem każda mama powinna je wykonać. Są bezbolesne - to w zasadzi usg, tylko mega dokładne. Robiłam je u dr Rozmus-Warcholińskiej. Znalazłam ją w necie, dzięki opiniom innych mam. Nie żałuję - jest bardzo kompetentna i ogólnie świetna w tym, co robi.
ODPOWIEDZ