Strona 1 z 1

Opiekunka czy dom opieki?

: 02 maja 2020, 12:59
autor: Szymona_78
Witam. Moja mama ma zaawansowaną demencję, a ja niestety nie dam rady być przy niej każdego dnia ze względu na pracę. Myślałam nad zatrudnieniem opiekunki, ale może lepszym wyborem byłby dom opieki. Co o tym sądzicie? Znacie jakieś sprawdzone placówki w Łodzi?

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 26 maja 2020, 4:50
autor: Żelisława_89
W domach opieki mieszkańcy mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną, więc moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. W Łodzi działa familia.lodz.pl. Słyszałam o nich wiele dobrego. Organizują zajęcia rehabilitacyjne, jedzenie dowozi firma cateringowa, a sama placówka jest w cichym miejscu, idealnym dla starszych osób.

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 07 wrz 2020, 17:39
autor: logos
Moja babcia sama pomyślała o tym, żeby jednak pójść do domu opieki. Dlatego ja pomyślałam, że może spróbuję jej umilić tę decyzję. Patrzę właśnie tutaj https://seniorlux.pl/Prezenty-dla-Seniora-c22 , jakie są fajne pomysły na prezent dla seniora. Wydaje mi się, że będzie z tego powodu zadowolona. Wiecie, jak porządnie o nią zadbam.

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 15 wrz 2020, 20:06
autor: morena
Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą w ciągu dnia zajmować się swoimi starszymi bliskimi to dom opieki dziennej. W naszym przypadku jest to DDP Seniorek z Rudy Śląskiej http://ddp-seniorek.pl/ bardzo fajnie opiekują się tam moim tatą. Ma tam terapię zajęciową, ćwiczenia pamięci, trzy posiłki dziennie, także jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy właśnie tę placówkę, wiemy że jest tam w dobrych rękach.

wilgotność powietrza rh

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 20 wrz 2020, 21:00
autor: Juleczka
Świetnie że są takie miejsca i ludzie ktorzy potrafią tchnąć w seniorów drugie zycie. Moja babcia sama przebywa domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim i zawarla tam nowe wartosciowe przyjaznie a personel doklada wszelkich staran aby podopieczni byli zdrowi i szczesliwi.

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 20 wrz 2020, 23:39
autor: darien90
Według mnie lepszym wyborem jest opiekunka.

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 29 wrz 2020, 20:56
autor: devi992
Co sądzicie o pracy jako opiekunka osób starszych? Może macie jakieś doświadczenia? Czy jest to bardzo ciężka praca? Myślę nad wyjazdem do Niemiec: https://nursecare24.pl/ bo to ponoć dobre pieniądze w krótkim czasie. A z tego co wiem opiekunka osób starszych a szczególnie w Niemczech jest bardzo pożądaną pracą. Wiem na ten moment tyle, ile udało mi się zyskać informacji od agencji.

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 29 gru 2020, 10:09
autor: ula24
Jedna opiekunka w domu nie jest w stanie zapewnić takiej opieki jak mają seniorzy w specjalnych ośrodkach. Zobaczcie na ofertę http://domseniora24.pl/dom-seniora-mazowieckie-uslugi . Właścicielem domu opieki jest lekarz i stale przebywa z seniorami. Mają oni zapewnioną rehabilitację, opiekę pielęgniarską, jest kaplica. Komfortowe pokoje, zapewnione posiłki różnorodne. W takim miejscu na pewno seniorowi będzie lepiej.

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 04 sty 2021, 4:24
autor: Zdzisiek78
Witam. Czy zdarzyły wam się kiedyś jakieś nieprzyjemne sytuacje z zapisywaniem bądź pobytem waszych starszych członków rodziny w domach opieki? Ja na przykład ostatnio słyszałam o problemach z doborem odpowiedniej diety w takim miejscu a przecież to jedna z ważniejszych rzeczy! Tutaj możecie o tym poczytać https://zycieseniora.com.

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 04 sty 2021, 21:08
autor: Żaneta
W chwili obecnej nie wyobrażam sobie oddania chorego taty do domu opieki lecz opiekując się nim sama nie byłam w stanie pogodzić opieki z pracą zawodową. Dlatego też w tamtym roku zaczęłam rozglądać się za opiekunką. W internecie zamieściłam ogłoszenie w dziale opieka nad osobami starszymi oferty pracy, na które odpowiedziało kilka osób. Wśród nich znalazła się fantastyczna Pani Krysia, ciepła miła i dobrze znająca się na opiece i pierwszej pomocy gdyż kiedyś pracowała jako pielęgniarka. Zyskałam więcej czasu, a tata wzorową opiekę i sympatyczne towarzystwo.

Re: Opiekunka czy dom opieki?

: 24 lip 2021, 1:08
autor: biasza
Jeśli tylko jest taka możliwość finansowo to na pewno opiekunka. Taka Pani zaopiekuję się seniorem najlepiej, w domu opieki przecież jest więcej pacjentów i nie można każdemu z osobna poświęcić już tyle czasu. W Niemczech pracują takie opiekunki, nawet od nas z Polski wyjeżdżają, do takiej agencji trzeba się zgłosić https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ jak się taki wyjazd planuje. Podobno zarobki są super a warunki pracy też całkiem ok. Do dogadania jaka umowa, na jaki czas, zakres obowiązków. Będzie się zgadzał z kwalifikacjami na pewno.