Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Wszystko o rodzicielstwie, wychowaniu, produktach dla dzieci - jesteś rodzicem? Dołącz do naszej społeczności
malijja

Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: malijja »

Szukam wózka dla mojego pierwszego dziecka. Zastanawiam się na jaki model z takich tańszych z pompowanymi kołami się zdecydować, nie będę go nosić dlatego nie przeszkadza mi trochę większa waga. Pozytywne opinie znalazłam o modelach z Riko ale wybrać lepiej Basic Sport czy Basic Pastel? Jakieś różnice są znaczące między tymi modelami bo cena chyba podobna? I czy w ogóle dobrze wybieram jak mam budżet do 1300 zł?> Z góry dziękuję za wszystkie porady i opinie.
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 179
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: biasza »

Bardzo dobrze wybierasz, w tym budżecie to są najlepsze wózki na pewno. Mega plus to pompowane koła, tak naprawdę oba modele są bardzo podobne i możesz sugerować się wyglądem przy wyborze. Mnie osobiście bardziej podoba się wersja Pastel ale tak samo dobrze sprawdzi się Riko Basic Sport. Nie ma sensu szukać wózków używanych prawda jak można mieć nowy w tej cenie i to takiej jakości. Wózki Riko można zamawiać online, są w wielu sklepach stacjonarnie.
malijja

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: malijja »

Dokładnie, też właśnie myślę, że nie ma co patrzeć nawet na używane, nie wiadomo nigdy co kupisz i czy po pół roku nie będzie jakiejś awarii a przecież na używany nikt Ci nie da żadnej gwarancji ani nic. Dlatego jak najbardziej chcę nowy. Czytałam, że na pompowanych kołach najlepiej bo wjedzie się takim wózkiem wszędzie. Te z Riko mi się podobają wizualnie dlatego cieszę się, że jakościowo też są super. Z fotelikiem się jeszcze tylko zastanowię jaki kupić czy z zestawem czy jakiś innej marki.
Awatar użytkownika
ula24
Posty: 244
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:16

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: ula24 »

Potwierdzam, dobre wózki w normalnej cenie. Wcale nie jest tak, że musisz grube tysiące wydać żeby mieć fajny wózek i bezpieczny dla dziecka. A pompowane koła nie są problematyczne, dopompowanie raz na jakiś czas to nie jest nie wiem jaki problem. A wózek miękko podbija na takich, wjedzie na każdy krawężnik, droga nierówna też nie przeszkoda, na plaży po piasku też da radę. Także plusów mnóstwo. Riko sprawdzona firma, Basic Pastel taki bardziej ma coś w sobie dla mnie.
malijja

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: malijja »

chyba właśnie z Riko Basic Pastel fajniejsze wersje kolorystyczne są dostępne ale jak oba wózki równie dobre to i tak mam już bardzo sprawę ułatwioną. Muszę przyznać, że jak jechałam do sklepu pierwszy raz to nie miałam nadziei że jak teraz tak wszystko drożeje że znajdę w ogóle jakiś fajny wózek w cenie normalnej. Moje znajome to się chwaliły że po 3-4 tys płaciły bo tańszego to nie ma co wybrać bezpiecznego. A ja za 3 tysiące to będę miała całą wyprawkę się okazuje.
belinda

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: belinda »

Ja tam też spokojnie za cenę drogiego wózka już miałam wyprawkę całą. wiele osób myśli, że cena to jest gwarancja jakości ale to też jest tak, że się płaci za markę i to że z danej firmy jest wózek to od razu cena dwa razy większa. A jakościowo to dorównuje takiemu za rozsądne pieniądze. Także nie ma co się obawiać że tańszy będzie zły, marka Riko stawia na jakość i jeśli mają tańszy wózek w ofercie to nie kosztem bezpieczeństwa dziecka tylko po prostu wykonany jest z ekonomicznych materiałów ale i tak solidnych i porządnych.
gada12

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: gada12 »

Fajne naprawdę te wózki. Ja mam rodzić za 4 miesiące i już trochę oglądałam to bałam się że poniżej 2 tysięcy to ja na pewno nic nie znajdę. A tu proszę okazuje się, że nawet można sporo taniej znaleźć wózek i to na pompowanych kołach czyli taki na jakim mi zależało. mieszkam pod miastem to na małych lekkich kółkach to na pewno nie wjadę wszędzie. Super, że trafiłam na ten wątek. Mnie osobiście wizualnie podoba się bardziej taki model Pastel ale to chyba podobne są bardzo wózki do siebie.
Weronika123

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: Weronika123 »

autor: malijja » 12 cze 2022, 22:21
Szukam wózka dla mojego pierwszego dziecka. Zastanawiam się na jaki model z takich tańszych z pompowanymi kołami się zdecydować, nie będę go nosić dlatego nie przeszkadza mi trochę większa waga. Pozytywne opinie znalazłam o modelach z Riko ale wybrać lepiej Basic Sport czy Basic Pastel? Jakieś różnice są znaczące między tymi modelami bo cena chyba podobna? I czy w ogóle dobrze wybieram jak mam budżet do 1300 zł?> Z góry dziękuję za wszystkie porady i opinie.


No u mnie odpada - potrzebny wózek rok po roku. Całe szczęśćie znalazłam swój ideał - będę kupować Cavoe Avec. Rewelacyjnie wygląda, jest świetnie przemyślany, więc jeśli ktoś też takowego potrzebuje, polecam.
Tori63

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: Tori63 »

Jak dla mnie to zdecydowanie Riko Basic Pastel. Bardziej mi się podoba, tym bardziej że jest dostępny w tak pastelowych kolorach. Poza tym cała jego specyfikacja wydaje mi się być zachęcająca.
Aira94

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: Aira94 »

Do mnie zdecydowanie bardziej przemawia model Sport. Wydaje mi się bardziej nowoczesny, zadziorny. Poza tym jak wiadomo bardzo fajną ma amortyzację. Nie można też narzekać na ilość miejsca czy to w spacerówce czy gondoli. :)
puteso

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: puteso »

Tej firmy akurat jeszcze nie miałam okazji sprawdzać, ale chętnie zwrócę uwagę, bo szukam dla przyjaciółki jakiegoś fajnego wózka, bo ona sama nie może się zdecydować. Na ten moment na mojej liście na pewno znaleźć można 2-3 modele od https://coletto.pl/ . Podobają mi się ich wózki.
zośkaa

Re: Wózek dla dziecko - Riko Basic Sport czy Pastel?

Post autor: zośkaa »

Zachęcam do rozważenia odwiedzenia strony https://www.memola.eu/ . Moim zdaniem, produkty oferowane na tej stronie są godne uwagi, szczególnie ze względu na wysoką jakość akcesoriów dla dzieci.
ODPOWIEDZ