Zawartość apteczki

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 90
Rejestracja: 26 mar 2019, 19:51

Zawartość apteczki

Post autor: kasiunia »

W samochodzie posiadanie apteczki pierwszej pomocy jest obowiązkowe - o tym wszyscy wiemy.My jednak w okresie wakacyjnych wyjazdów wozimy ze sobą szerszy zestaw leków i preparatów medycznych.Znajdują się tam dodatkowo środki przeciwbólowe oraz ostatnio odkryty przez męża antybiotyk w sprayu na rany - o nazwie ocetnisept.To lek o działaniu bakterio-, grzybo- i wirusobójczym do stosowania jako środek odkażający skórę i co najważniejsze skuteczny.
Awatar użytkownika
verciaska
Posty: 61
Rejestracja: 25 cze 2019, 20:12

Re: Zawartość apteczki

Post autor: verciaska »

moją apteczcę wyposażyłam w krople Lix, są bardzo skuteczne przy zatkanym czy bolącym uchu i można je też dzieciom dawać z tego co pamiętam już od 6 miesiąca życia, a jako jedyne bez recepty mają lidokainę przeciwbólową, mnie w wakacje uratowały bo bardzo bolało mnie ucho a nie miałam jak pójć do laryngologa
Awatar użytkownika
Juleczka
Posty: 495
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:30

Re: Zawartość apteczki

Post autor: Juleczka »

Nie wiem jak u Was wyglądają apteczki domowe ale ja na tą swoją musiałam przeznaczyć w kuchni całą szafkę Półki się uginają to fakt, ale z drugiej strony wolę mieć wszystko pod ręką. Mam leki przeciwbólowe, coś na gorączkę czy biegunkę. Znajdzie się też na pewno octenisept spray , który świetnie sprawdza się przy wszelkiego rodzaju ranach czy infekcjach różnego pochodzenia. To dobry preparat
Awatar użytkownika
jagomala
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2020, 10:32

Re: Zawartość apteczki

Post autor: jagomala »

verciaska pisze: ↑28 sie 2019, 22:42 moją apteczcę wyposażyłam w krople Lix, są bardzo skuteczne przy zatkanym czy bolącym uchu i można je też dzieciom dawać z tego co pamiętam już od 6 miesiąca życia, a jako jedyne bez recepty mają lidokainę przeciwbólową, mnie w wakacje uratowały bo bardzo bolało mnie ucho a nie miałam jak pójć do laryngologa
O! Znam te krople, bo dzięki nim pozbyłam się zapalenia ucha. Chyba miałam za dużo zalegającej woskowiny. tak twierdzi lekarz. Na szczęście nie była to mocna infekcja, więc krople łagodziły ból i stopniowo pozwalały mi pozbyć się tego, co miałam w uchu.
Awatar użytkownika
ula24
Posty: 241
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:16

Re: Zawartość apteczki

Post autor: ula24 »

Koniecznie krople do oczu! Sama długo zapominałam żeby takie stosować i z kontroli na kontrolę u okulisty okazywało się, że i gorzej widzę i stan oka też nie jest najlepszy. Zobaczcie na DBAM O OCZY co warto robić by wzrok wspomagać, jak ważne jest nawilżanie, dieta, regeneracja. Bo wiadomo najlepsze krople też wszystkiego nie załatwią.
Awatar użytkownika
scv
Posty: 104
Rejestracja: 28 kwie 2019, 23:33

Re: Zawartość apteczki

Post autor: scv »

Na pewno jakiś środek do odkażania ran w rodzaju https://octenisept.pl/ Oraz podstawowe opatrunki i środki przeciwbólowe.
Awatar użytkownika
mama_kama
Posty: 269
Rejestracja: 15 cze 2019, 10:40

Re: Zawartość apteczki

Post autor: mama_kama »

U mnie w apteczce zawsze są jakieś środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Mam dzieci, więc nigdy nic nie wiadomi, kiedy środki przeciwgorączkowe będą potrzebne. Dodatkowo zawsze mam plastry i opatrunki. No i termometr. Ale chciałabym kupić nowy, bezdotykowy, bo jest najwygodniejszy. Mój stary już przestaje dobrze działać. Ale nie bardzo wiem jaki model najlepiej wybrać. Ten, co mam nie jest już dostępny w sprzedaży. Na https://24medyczny.pl/kategoria-produkt ... ermometry/ są dostępne różne. Czy możecie doradzić jaki najlepiej kupić?
Awatar użytkownika
ajfonka
Posty: 165
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:57

Re: Zawartość apteczki

Post autor: ajfonka »

ja nie wyobrazam sobie nie miec w apteczce nic na bol gadla - regularnie przytrafiaja mi sie jakies infekcje dlatego dbam o to by moj ulubiony srodek septogard zawsze byl w zapasie :) jako, ze ma dluga date przydatnosci to nie musze sie przejmowac, ze za dlugo lezy naweet gdyby nie zostal zuzyty przy jednej chorobie :)
Jagódka

Re: Zawartość apteczki

Post autor: Jagódka »

Ja pod ręką w apteczce zawsze też mam dobry probiotyk, zazwyczaj taki - https://www.mynarum.com/narum-mumio-200mg dla osób które dbają o swoje zdrowie to powinien być niezbędnik :)
Edrińka

Re: Zawartość apteczki

Post autor: Edrińka »

U nas obowiązkowo probiotyki, szczególnie teraz, w okresie jesienno zimowym. Udało mi się kupić fajny zestaw dwóch buteleczek Multilac Baby dla córki, druga butelka wychodzi taniej o połowę.
Amijaś

Re: Zawartość apteczki

Post autor: Amijaś »

Edrińka pisze: ↑02 lis 2020, 0:33 U nas obowiązkowo probiotyki, szczególnie teraz, w okresie jesienno zimowym. Udało mi się kupić fajny zestaw dwóch buteleczek Multilac Baby dla córki, druga butelka wychodzi taniej o połowę.
Też stosuję u swojej córki te kropelki Multilac Baby i kupuję właśnie w zestawie, zawsze to fajnie, jak można trochę zaoszczędzić, a te probiotyki sprawdzają się u nas dobrze, plus za to, że wystarczy podać raz dziennie.

wypadek w krzczonowie małopolska
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 664
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: Zawartość apteczki

Post autor: Hanka »

ajfonka pisze: ↑19 sie 2020, 12:36 ja nie wyobrazam sobie nie miec w apteczce nic na bol gadla - regularnie przytrafiaja mi sie jakies infekcje
Ja mam dokładnie taki sam problem z infekcjami gardła ;) Dlatego też zawsze dbam o to, aby w mojej apteczce nie zabrakło tabletek na gardło. Najcześciej jest to neo angin, bo zauważyłam, że to chyba właśnie te tabletki najszybciej i najskuteczniej mi pomagają. A u Was co jest najbardziej skuteczne?
Awatar użytkownika
baina
Posty: 141
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:06

Re: Zawartość apteczki

Post autor: baina »

a cos na zapalenie pecherza macie w apteczkach?? pytam , bo ostatnio tak mnie zlapalo, ze doslownie nic mi nie pomagało.. zurawina, pokrzywa, duzo plynow.. no nic. Babeczka w aptece dopiero mi polecila, zebym sobie zastosowala urolact, szybciutko mi przeszło
patuśka

Re: Zawartość apteczki

Post autor: patuśka »

Ja zawsze w apteczce, zarówno domowej jak i takiej wakacyjnej, staram się mieć dobry probiotyk. To bardzo wazne dla zdrowego organizmu by brać probiotyk np przy antybiotykach. Zazwyczaj jest to dokładnie ten - https://mynarum.com/narimax-fast-metabiotyk-200mg najlepiej się u mnie sprawdza. Poza tym, z takich mniej oczywistych rzeczy zawsze też mam wapno i jakieś leki na alergie :)
Jaśka

Re: Zawartość apteczki

Post autor: Jaśka »

Ja w domu zawsze mam dobrze wyposażoną apteczkę. Wiadomo - leki przeciwbólowe, coś na biegunkę, jakieś plastry i środek odkażający. No i ostatnio dokupiłam krople do oczu Evotears Omega. Bo coraz częściej jest tak, że ktoś ma zaczerwienione czy podrażnione oczy
Taniła

Re: Zawartość apteczki

Post autor: Taniła »

Jaśka pisze: ↑21 cze 2021, 10:07 Ja w domu zawsze mam dobrze wyposażoną apteczkę. Wiadomo - leki przeciwbólowe, coś na biegunkę, jakieś plastry i środek odkażający.
To u mnie podobnie, szczególnie od czasu, kiedy na świecie pojawiła się moja córeczka. Dodatkowo mam też spray do noska Marimer Baby, ułatwiający pozbycie się zalegającej wydzieliny z noska, warto mieć taki produkt.
Bakłażan

Re: Zawartość apteczki

Post autor: Bakłażan »

Jasne, że tak. Chodzi w końcu o to, byście zawsze dobierali jak najlepsze rozwiązania w kontekście zabezpieczenia na różne ewentualności. Na pewno dobrym wyborem będzie skorzystanie z takich rozwiązań jak https://ktomalek.pl/plastry-stosowane-w ... ow/k-334/1 dlatego też śmiało tam zaglądajcie i dowiedzcie się, jak najlepiej podejść do tego tematu.
ODPOWIEDZ