migrena

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
Edytka291
Posty: 149
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:02

migrena

Post autor: Edytka291 »

Jakie metody walki z migreną znacie? Jak sobie radzicie? U mnie już nic nie pomaga...
Awatar użytkownika
Mieszkowa
Posty: 20
Rejestracja: 12 mar 2019, 20:47

Re: migrena

Post autor: Mieszkowa »

A próbowałaś leczenie toksyną botulinową? Wiele osób chwali sobie tę metodę leczenia. W przypadku mojej siostry naprawde jej pomogła. A leczyła się u doktora Szymańskiego Piotra w Markach pod Warszawą. Świetny neurolog.
Awatar użytkownika
audrey
Posty: 172
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:33

Re: migrena

Post autor: audrey »

Ja też niestety wiem coś na ten temat. Z migreną borykam się już od jakiegoś czasu i żadne tabletki nie zmniejszały bólu. Było to tak dokuczliwe, że postanowiłam udać się z tym do lekarza. Pomógł mi Lekarz rodzinny w Warszawie. Dostałam leki na receptę, które biorę jak czuję ten rodzaj bólu. Dopiero one przynoszą jakąś ulgę.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 40
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:32

Re: migrena

Post autor: zenka »

Słyszałaś o botulinie? Jak nie, to poczytaj sobie tutaj https://migrena-botulina.pl/. Bardzo dobre efekty, może pomoże. Warto wykorzystać wszystkie dostępne metody.
Awatar użytkownika
małka
Posty: 171
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:48

Re: migrena

Post autor: małka »

Ameryki pewnie nie odkryję jeśli napiszę, że konieczna jest wizyta u neurologa. To podstawa. Następnie z pewnością trzeba będzie wykonać badania, tomograf głowy oraz rezonans i mogę Ci akurat polecić dobrą placówkę diagnostyczną w warszawie https://www.affidea.pl/diagnostyka/nasz ... -warszawa/ gdzie terminy są krótkie i ceny konkurencyjne
Awatar użytkownika
Edytka291
Posty: 149
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:02

Re: migrena

Post autor: Edytka291 »

zenka pisze: ↑27 sie 2019, 17:34 Słyszałaś o botulinie? Jak nie, to poczytaj sobie tutaj https://migrena-botulina.pl/. Bardzo dobre efekty, może pomoże. Warto wykorzystać wszystkie dostępne metody.
Dzięki! Spróbuję umówić się na wizytę do doktora Szymańskiego, skoro kilka osob go chwali. O samej metodzie też wiele dobrego czytałam właśnie. Może w końcu to pomoże.
Awatar użytkownika
olenka8
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2019, 12:10

Re: migrena

Post autor: olenka8 »

czasami bóle głowy mogą po prostu świadczyć o złych wynikach z morfologii, czasami warto również zwrócić uwagę na badania. Ja regularnie wykupuję pakiety na badania w laboratorium, czasami jeszcze mamy w cenie konsultacje lekarska
Awatar użytkownika
Zołza
Posty: 36
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:28

Re: migrena

Post autor: Zołza »

mnie często bardzo bolała głowa nikt nie wiedział co jest grane, wykonałam w laboratorium diagnostyce pakiet badań dzięki wypełnieniu formularzy na stronce https://www.drogadozdrowia.diag.pl/ dzięki tak obszernym badaniom wyszło że mam problemy z tarczycą co wpływa na bóle
Awatar użytkownika
devi992
Posty: 245
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: migrena

Post autor: devi992 »

Badanie rezonansem magnetycznym to badanie, które dzięki zastosowaniu zasad chemii i fizyki pozwala na zajrzenie w głąb organizmu człowieka. Tutaj http://www.eurodiagnostic.pl/ dowiedziałam się na ten temat o wiele więcej cennych informacji i o całej diagnostyce. Nawracający, intensywny ból głowy, zaburzenia równowagi czy problemy z widzeniem to tylko niektóre objawy, których pochodzenie może być zdiagnozowane dzięki wykonaniu rezonansu.
Joluś

Re: migrena

Post autor: Joluś »

Migrena to bardzo męczący i dokuczliwy problem. Trzeba szukać pomocy, przede wszystkim starać się przyczynę ustalić. Wtedy i leczenie będzie skuteczniejsze.
Awatar użytkownika
greska21
Posty: 168
Rejestracja: 29 mar 2019, 0:00

Re: migrena

Post autor: greska21 »

To prawda, przyczyny migreny mogą być różne. Sama się zdziwiłam, że może być nawet migrena menstruacyjna i wtedy pomaga tak jak u mnie antykoncepcja. Ginekolog przepisał mi belarę, która dała mi dużą ulgę. Wcześniej ból głowy pojawiał się zarówno przed miesiączką jak i w jej trakcie. Często nie miałam siły na nic. Dlatego teraz to czuję dużą ulgę.
mała

Re: migrena

Post autor: mała »

@greska21, nie miałam pojęcia, że migrena może wynikać z pojawiających się miesiączek. Teraz te moje objawy jak już wiem to układają się w całość. Dzięki za info, muszę się zapisać do ginekologa.
owi903

Re: migrena

Post autor: owi903 »

Takie bóle nigdy nie są niczym przyjemnym, ale konieczna jest konsultacja lekarza, jeśli bóle pojawiają się bardzo często. Jest klinika neurologiczna blisko Katowic , która ma rewelacyjnych specjalistów, więc śmiało możecie sobie sprawdzić. Wdrożenie odpowiedniego leczenia sprawi, że ból będzie można zlikwidować, zminimalizować i dowiecie się, jak sobie radzić i jakie leki przyjmować, jeśli bólu nie można już wytrzymać. Niestety migrena może pojawić się i kilka razy w tygodniu bez odpowiedniego leczenie. Pamiętajcie o tym!
Awatar użytkownika
solma
Posty: 80
Rejestracja: 28 cze 2019, 7:19

Re: migrena

Post autor: solma »

Wiele domowych sposobów też moze być skuteczne:
Akupresura: jest to metoda oparta na stymulowaniu określonych punktów na ciele, które odpowiadają za ulgę w bólu głowy. Jednym z najpopularniejszych punktów akupresurowych jest punkt między kciukiem a palcem wskazującym. Przytrzymaj go przez kilka minut, aż poczujesz ulgę.

Zmiana diety: niektóre produkty spożywcze mogą przyczyniać się do bólu głowy, np. sery, czekolada, wędliny czy kofeina. Spróbuj wyeliminować te produkty z diety i zobacz, czy to pomoże w złagodzeniu bólu głowy.

Zmiana stylu życia: stres, brak snu i brak aktywności fizycznej to czynniki, które mogą przyczyniać się do bólu głowy. Spróbuj zmniejszyć poziom stresu, zwiększyć ilość snu i wprowadzić regularną aktywność fizyczną do swojego dnia.

Aromaterapia: niektóre olejki eteryczne, takie jak mięta pieprzowa, lawenda czy rozmaryn, mogą pomóc w złagodzeniu bólu głowy. Możesz spróbować dodać kilka kropli olejku do wody, a następnie inhalować parę.

Polecam również ten artykuł:
https://loremvit.pl/herbata-na-bol-glowy/

Możecie sobie na niej poczytać o herbatach na ból głowy i o ziołach, które mają korzystne działanie.
ODPOWIEDZ