oszczędzanie

Rozmawiamy tu o sprawach rodzinnych, małżeństwie, związkach, wychowaniu dzieci. Opowiedz o swoich radościach, problemach i wątpliwościach.
zyśka

oszczędzanie

Post autor: zyśka »

Witajcie, jak u Was wygląda oszczędzanie pieniędzy? Ja zastanawiam się nad ofertą prudential https://www.prudential.pl/kapital-na-przyszlosc macie może takie ubezpieczenie? albo jakieś inne? W jaki sposób zabezpieczacie środki finasowe na przyszłość?
Anuśka45

Re: oszczędzanie

Post autor: Anuśka45 »

Czy nie uważacie ,że lokata bankowa to w dzisiejszych czasach nie najlepszy sposób na oszczędzanie ? Oprocentowanie jakie jest oferowane przez banki jest zdecydowanie niższe niż inflacja ,więc zamiast pomnażać swoje oszczędności tak na prawdę tracimy. Warto więc moim zdaniem zainteresować się innymi instrumentami finansowymi, gdzie pomnożymy nasze pieniądze.
Aleś

Re: oszczędzanie

Post autor: Aleś »

zyśka pisze: ↑31 lip 2021, 5:57 Witajcie, jak u Was wygląda oszczędzanie pieniędzy?
Oszczędzać można na różne sposoby, warto zacząć od codziennych zakupów. U mnie akurat cotygodniowych - jeżdżę do Carrefour, oni od jakiegoś czasu mają tę akcję ceny niskie jak dawniej. A dodatkowo jest też zniżka z aplikacją (w piątki i soboty)
Anuśka45

Re: oszczędzanie

Post autor: Anuśka45 »

Pamiętajcie, oszczędzanie to bardzo ważna sprawa , cecha której warto nauczyć swoje dzieci. Już w szkołach uczy się dzieci oszczędzania na SKO. Później większość osób spotyka się z oszczędzaniem na lokatach bankowych , tylko że nie zawsze jest to opłacalne. Najlepiej moim zdaniem sprawdzić kalkulator zysku z lokat , to powinno ułatwić podjęcie decyzji.
Łajka

Re: oszczędzanie

Post autor: Łajka »

Aleś pisze: ↑22 sie 2021, 22:27
zyśka pisze: ↑31 lip 2021, 5:57 Witajcie, jak u Was wygląda oszczędzanie pieniędzy?
Oszczędzać można na różne sposoby, warto zacząć od codziennych zakupów. U mnie akurat cotygodniowych - jeżdżę do Carrefour, oni od jakiegoś czasu mają tę akcję ceny niskie jak dawniej. A dodatkowo jest też zniżka z aplikacją (w piątki i soboty)
Ale żeby skorzystać z tej akcji "ceny niskie jak dawniej" nie muszę ściągać aplikacji Carrefour, prawda?

meble online
Włócznia

Re: oszczędzanie

Post autor: Włócznia »

Niedawno dowiedziałam się o nowej formie oszczędzania, jaką są zakupy na platformie net-pocket. Wystarczy się na niej zarejestrować i po prostu kupować co trzeba. Za każde zakupy dostajemy punkty i wymieniamy je na pieniądze :) To chyba dobre rozwiązanie?
Tuśka

Re: oszczędzanie

Post autor: Tuśka »

Łajka pisze: ↑13 wrz 2021, 10:31
Aleś pisze: ↑22 sie 2021, 22:27
zyśka pisze: ↑31 lip 2021, 5:57 Witajcie, jak u Was wygląda oszczędzanie pieniędzy?
Oszczędzać można na różne sposoby, warto zacząć od codziennych zakupów. U mnie akurat cotygodniowych - jeżdżę do Carrefour, oni od jakiegoś czasu mają tę akcję ceny niskie jak dawniej. A dodatkowo jest też zniżka z aplikacją (w piątki i soboty)
Ale żeby skorzystać z tej akcji "ceny niskie jak dawniej" nie muszę ściągać aplikacji Carrefour, prawda?
Nie, ta aplikacja to jest dodatkowy rabat na zakupy w określone dni, a Ceny niskie jak dawniej to jest promocja poza tym, ale zawsze warto ściągnąć sobie apkę :)
Wąsak

Re: oszczędzanie

Post autor: Wąsak »

Oszczędzćmożna i te pieniądze można wpłacać do banku na loaty, ale etraz te lokaty są naprawd mało opłacalne. Dlatego ja kupuje złoto i srebro za pośrednictwem https://www.mennicaskarbowa.pl/ . Udało mi się już w ten sposób ulokować ponad 20 tysięcy i jestem zadowolony z obsługi.Te środki zarobione możesz potem inaczej zainwestować. To jest bardzo pomysł na dłuższy czas
laura91

Re: oszczędzanie

Post autor: laura91 »

Zobacz sobie aplikację Provema. Ja korzystam z niej od niedawna, ale faktycznie pomaga mi w oszczędzaniu. Nie wydaję już tak dużo podczas zakupów a jak kupuję online to korzystam z opcji CashBack. Przez tą apkę można wziąć też pożyczkę na korzystnych warunkach. Jest naprawdę pomocna.
aldonka

Re: oszczędzanie

Post autor: aldonka »

Ja tez oszczedzam z programem PPK. Dzieki niemu udalo mi sie juz faktycznie niezla sumke odlozyc na boku na przyszlosc. Mysle, ze bede kiedys chciala to w jakas nieruchomosc ulokowac. Samo dzialanie programu zdecydowanie mi przypasowalo - dzieki temu, ze wszystko jest zautomatyzowane, to ten procent odciagany od wyplaty jest wlasciwie nieodczuwalny, dodatkowo tez mamy dodatek od pracodawcy :)
Mennica Skarbowa

Re: oszczędzanie

Post autor: Mennica Skarbowa »

Jeśli interesuje Państwa również możliwość zakupu złotych monet i sztabek to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej Mennicy Skarbowej. Licząc przy tym na konkurencyjne ceny, krótkie terminy realizacji i pomocną obsługę, aby też przy pierwszych inwestycjach o wszystko dopytać i nie zostać oszukanym kupując je z niesprawdzonego źródła.
Mennica Skarbowa

Re: oszczędzanie

Post autor: Mennica Skarbowa »

W zakresie poszukiwań możliwości zakupu złotych monet, czy również sztabek w różnej gramaturze to serdecznie zapraszamy do naszej Mennicy Skarbowej w której będziecie mogli również liczyć na dostępność do naszych punktów stacjonarnych i wysoką dostępność. Nawet sztabek 1 gramowych z certyfikatem.
ODPOWIEDZ