Problem z kominem

Prowadzisz własny biznes? Opowiedz nam o tym. W tym wątku rozmawiamy o plusach i minusach prowadzenia własnej działalności. Podpowiadamy jak działać sprawnie i efektywnie. Pochwal się swoją marką i zaprezentuj swoje produkty!
koleś

Problem z kominem

Post autor: koleś »

Cześć, ja wiem, że teraz może nie pora na remonty ogrzewania, ale okazało się, że mam nieszczelny komin. Nie sprawdzałem tego wcześniej, moja wina. W sumie nigdy problemów nie było, ale to nie oznacza, że nie mogły być, prawda? No i właśnie wystąpiły. Nie wiem, jak mam sobie z tym poradzić, może wy mi coś podpowiecie? Jakieś uszczelnianie kominów robić?
Stanisław

Re: Problem z kominem

Post autor: Stanisław »

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z systemów do renowacji. Takie systemy ma w swojej ofercie polska firma Cermas - https://www.cermaspolska.pl/. Ich produkty są wysokiej jakości i w korzystnej cenie. Kupicie u nich także masy uszczelniające, wkłady kominowe itp. Wszystko co potrzebne przy budowie lub remoncie komina. Ich produkty mają wszystkie potrzebne certyfikaty i spełniają wszystkie normy, więc gwarantują bezpieczeństwo.
dziuś

Re: Problem z kominem

Post autor: dziuś »

W sumie każdy ma inny problem jeśli chodzi o ogrzewanie, ale mi się wydaje, że często nie doceniamy samego komina. Z nim różne rzeczy mogą się dziać, ale w sumie nie ma tego złego, żeby nie naprawić. Jeśli komin jest niewydolny, można zrobić frezowanie kominów i w ten sposób znów cieszyć się jego pełnym działaniem.
Kaśka

Re: Problem z kominem

Post autor: Kaśka »

nie jestem moze specjalistką, ale problemy z kominem najczesciej są chyba spowodowane czesciami kiepskiej jakości. mielismy w domu duzo problemów az w koncu zdecydowalismy się na wymianę i skorzstanie z czesci od https://www.checz.pl/. Róznica naprawde ogromna, niebo a ziemia!
atussa

Re: Problem z kominem

Post autor: atussa »

dziuś pisze: ↑30 kwie 2021, 7:32 W sumie każdy ma inny problem jeśli chodzi o ogrzewanie, ale mi się wydaje, że często nie doceniamy samego komina. Z nim różne rzeczy mogą się dziać, ale w sumie nie ma tego złego, żeby nie naprawić. Jeśli komin jest niewydolny, można zrobić frezowanie kominów i w ten sposób znów cieszyć się jego pełnym działaniem.
Ja mam duży problem z moim kominem w domu. Natomiast mam stary piec, przy czym jest to też duży strach. Mieszkam w wynajętym mieszkaniu, więc wymiana pieca nie wchodzi w grę. Od nie dawna dzieje się coś dziwnego. Gdy rozpalam w piecu większość dymu zostaje w kotłowni, przy czym w mieszkaniu robi się szaro. Znacie kogoś dobrego kto ma usługi kominiarskiez okolić Wałbrzycha?
Alva676

Re: Problem z kominem

Post autor: Alva676 »

Frezowanie komina może pomóc aczkolwiek bywa, że nie wystarczy modernizacja i trzeba po prostu postawić nowy komin. Jeśli u Ciebie zaszłaby taka konieczność, polecam współpracę z PEKABET. Firma ta oferuje nowoczesne, trwałe systemy kominowe do każdego rodzaju ogrzewania. Daje oczywiście na nie gwarancję. My mamy właśnie nowy system Uniwersal. Jesteśmy teraz bardzo zadowoleni z wydajności systemu grzewczego w domu. Kupiliśmy też specjalną nasadę na komin (też od PEKABET), która chroni przed zanieczyszczeniami a tym samym powstawaniem ciągu wstecznego.
palosanto

Re: Problem z kominem

Post autor: palosanto »

Ja to wiem, że utrzymanie nie tylko ogrzewania, ale i ogólnie domu jest naprawdę trudne. Jednak warto pomyśleć o tym, co zrobić, no ale na pewno dzienne zużycie wody w gospodarstwie domowym jest dla mnie ważne. I dlatego sporo należy powiedzieć, też zaoszczędzić.
Awatar użytkownika
viktoria
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:52

Re: Problem z kominem

Post autor: viktoria »

Budowa domu to bardzo złożony proces i warto być na nią odpowiednio przygotowanym. Trzeba współpracować z różnymi fachowcami - także z kominiarzami. W moim przypadku świetnym wyborem okazali się być Kominiarze - Leszek Słowak i Leszek Kierszka - Szczecin: http://kominiarzszczecin.pl/ .
goniek

Re: Problem z kominem

Post autor: goniek »

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji warto jest też skorzystać z takich rzeczy jak ocena stanu technicznego, czy też ekspertyza budowlana. Naprawdę często mocno to ułatwia znalezienie przyczyn problemu. Oczywiście jednak nie można też zapominać, by wybrać odpowiednią osobę do wykonania takiej ekspertyzy. Przeglądając oferty w takiej tematyce, polecam zwrócić sobie uwagę na ofertę dr inż. Stawiarskiego, o której poczytać można tu - https://www.stawiarski.pl/ jest tam też oczywiście też od razu kontakt do pana rzeczoznawcy :)
ODPOWIEDZ