e-recepta

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

e-recepta

Post autor: Pure »

Dziewczyny, czy korzystała już któraś z e-recepty? Faktycznie taka wygoda jak piszą w artykułach?
Awatar użytkownika
zjem_twoj_szalik
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2019, 16:22

Re: e-recepta

Post autor: zjem_twoj_szalik »

Wiesz co, sama jeszcze nie korzystałam (nie wiem nawet, gdzie taką e-receptę można zrealizować? bo chyba nie w każdej aptece), ale myślę, że z czasem to naprawdę może być wygodne, tylko wiadomo jak to z nowościami, wszyscy musimy się przyzwyczaić:)
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: e-recepta

Post autor: Pure »

Z tego co czytałam to jest to bardzo wygodne, zachęcała mnie też pani magister w aptece DOZ, ale chciałam tak więcej coś się dowiedzieć od kogoś, kto faktycznie korzystał.
Awatar użytkownika
verciaska
Posty: 61
Rejestracja: 25 cze 2019, 20:12

Re: e-recepta

Post autor: verciaska »

Ja korzystałam, co byś chciała wiedzieć :) potwierdzam, że w aptekach DOZ można realizować. Na pewno musisz miec konto e-pacjenta i też Twoja przychodnia musi mieć opcję wystawiania takich recept.
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: e-recepta

Post autor: Pure »

W każdej DOZ? Gdzie się takie konto pacjenta zakłada i jak? Mogę normalnie u lekarza?

obsługa domofonu
Awatar użytkownika
Feri
Posty: 115
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:27

Re: e-recepta

Post autor: Feri »

Konto możesz sobie założyć na stronie https://pacjent.gov.pl - ogólnie takie konto warto mieć ze względu na to, że zapisuje się historia Twojej choroby, nie będzie problemu później ze znalezieniem dokumentacji na przykład:)
Awatar użytkownika
verciaska
Posty: 61
Rejestracja: 25 cze 2019, 20:12

Re: e-recepta

Post autor: verciaska »

tak, zakładasz konto, potem też musisz w swojej przychodni dopytać czy ten rodzaj recept wystawiają, potem tylko idziesz z kodem, który dostajesz na telefon do apteki i możesz realizować. dla mnie to super wygodne, jak nie ma czegoś w mojej aptece wysyłam mężowi kod i może mi wykupić leki gdzieś pod drodze.
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: e-recepta

Post autor: Pure »

A jak z odpisami? Bo nieraz nie ma wszystkiego albo się nie chce całości wykupować.
Awatar użytkownika
zjem_twoj_szalik
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2019, 16:22

Re: e-recepta

Post autor: zjem_twoj_szalik »

No własnie też się chętnie dowiem, jak to jest z tymi odpisami. Przy okazji zajrzę do DOZ i ewentualnie zapytam, ale coś czytałam, że nie robi się odpisów, bo każdy lek wypisywany jest jakby na osobnej recepcie.
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: e-recepta

Post autor: Pure »

Dowiedziałam się - wszystko mają w systemie, podaje się tylko kod i nie trzeba odpisu. :)
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 801
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:01

Re: e-recepta

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,co sądzicie o e-receptach? Warto miec e-recepty? Mam dosc duza tendencje do tego,aby gubic recepty.Często gdzies wyjezdzam,wiec zalezy mi na tym,aby miec taka recepte zawsze przy sobie. https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/e-recepty-ikp Co sądzicie? Chętnie poznam Wasze opinie,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kokossisi
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2020, 23:43

Re: e-recepta

Post autor: kokossisi »

Już kilka razy realizowałam taką receptę w aptekach DOZ bo do nich mam najbliżej, nie ma problemu, od razu mi aptekarka wyjaśniła żeby sobie konto pacjenta założyć wtedy nie trzeba będzie peselu podawać
Awatar użytkownika
Feri
Posty: 115
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:27

Re: e-recepta

Post autor: Feri »

To prawda, w DOZie od dawna można realizować e-recepty, co w obecnej sytuacji jest naprawdę zbawieniem, nie wyobrażam sobie życia w pandemii, kiedy nie moglibyśmy realizować takich recept.
Awatar użytkownika
miszka
Posty: 336
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:59

Re: e-recepta

Post autor: miszka »

Na pewno tutaj https://onlinerecepta.pl warto sobie zerknąć. Można tam bowiem skorzystać z konsultacji z lekarzem online i również gdy zajdzie taka potrzeba, to lekarz wystawi e-receptę. W dzisiejszych czasach jest to bardzo pomocne, bo nie trzeba nigdzie chodzić, narażać się i przede wszystkim tracić czas. Wszystko można załatwić przez internet czyli niezwykle bezpiecznie.
Awatar użytkownika
Miodówka
Posty: 8
Rejestracja: 15 cze 2020, 19:04

Re: e-recepta

Post autor: Miodówka »

Ja recepty na leki "zamawiam" w serwisie lekarzonline.eu
100% legalnie, a receptę mam wypisaną w ciągu kilkunastu minut.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 801
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:01

Re: e-recepta

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,teraz widze kolejne ułatwienie,jesli chodzi o recepte. Co sądzicie o e receptach? Chętnie poznam wasze opinie na ten temat https://onlinerecepta.pl/ Co myslicie? Korzystacie z recept online?
agachmielak91

Re: e-recepta

Post autor: agachmielak91 »

Już wiele razy korzystałam z recepty online. Powiem, że jest to chyba jedna z najlepszych rzeczy obecnych czasów. Można szybko uzyskać pomoc nie stojąc w kolejce. Ja np lubię korzystać z portalu memedic.pl.
ODPOWIEDZ