Atopowe zapalenie skóry - najlepsze sposoby walki

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
lucyna
Posty: 501
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:21

Atopowe zapalenie skóry - najlepsze sposoby walki

Post autor: lucyna »

Jakie są waszym zdaniem najlepsze sposoby na walkę z tą chorobą?
Czytałam tutaj https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... enie-skory jak wygląda atopowe zapalenie skóry, z czym się wiąże.
Można stosować specjalne kosmetyki i łagodzić objawy w ten sposób, ale podobno są takie zabiegi, które też mogą pomóc.
Ktoś z was miał z tym coś więcej do czynienia?
Chętnie poznam wasze opinie.
Leśka

Re: Atopowe zapalenie skóry - najlepsze sposoby walki

Post autor: Leśka »

My też próbowaliśmy różnych specyfików, kiedy efekty były raczej średnie dermatolog przepisał receptę na maść którą wykonała dla nas farmaceutka w DOZie. I to okazał się strzał w dziesiątkę. Wiedzieliście, że mają zaplecze do wykonywania takich leków czy kosmetyków?
bruśka

Re: Atopowe zapalenie skóry - najlepsze sposoby walki

Post autor: bruśka »

kilka razy miałam takie kosmetyki przepisane, fajnie sie sprawdzają i są niedrogie, też je realizuję w dozie, bo tylko oni w okolicy jeszcze takie leki robią
MartaŻ

Re: Atopowe zapalenie skóry - najlepsze sposoby walki

Post autor: MartaŻ »

Najskuteczniejszym sposobem walki z AZS jest dobranie odpowiednich emolientów do pielęgnacji skóry. Stosuję balsam z linii exomega control. Bardzo dobrze i skutecznie nawilża przesuszoną skórę, oraz łagodzi powstające podrażnienia. Jest tłusty, ale bardzo dobrze się wchłania i tworzy na skórze warstwę ochronną
Kąrolina32

Re: Atopowe zapalenie skóry - najlepsze sposoby walki

Post autor: Kąrolina32 »

MartaŻ pisze: ↑22 lut 2021, 12:43 Najskuteczniejszym sposobem walki z AZS jest dobranie odpowiednich emolientów do pielęgnacji skóry. Stosuję balsam z linii exomega control. Bardzo dobrze i skutecznie nawilża przesuszoną skórę, oraz łagodzi powstające podrażnienia. Jest tłusty, ale bardzo dobrze się wchłania i tworzy na skórze warstwę ochronną
tak balsam jest świetny, dodatkowo polecam Ci płyn do kojącej kąpieli. Idealny na sezon grzewczy i na każde inne okresy zaostrzenia :geek: daje szybkie ukojenie i obniża potrzebę drapania
Awatar użytkownika
morena
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2020, 20:49

Re: Atopowe zapalenie skóry - najlepsze sposoby walki

Post autor: morena »

Ja jeszcze doradzę VITELLA ZINC, krem z cynkiem, witaminą E i A. Tu kupicie go w aptece internetowej: https://aptekamirowska.pl/vitella-zinc- ... 75-ml.html To dobry krem, fajnie łagodzi podrażnienia, pomaga zlikwidować szorstkość i działa przeciwzapalnie. Zawsze używam go przy większych rzutach AZS. Pomaga mi też olej konopny i lniany i picie dużej ilości wody.
guteś

Re: Atopowe zapalenie skóry - najlepsze sposoby walki

Post autor: guteś »

W przypadku różnych problemów skórnych na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://febumed.pl/ . Jest tam bowiem namiar na centrum dermatologiczne, które oferuje szeroki zakres usług. Trzeba zawsze korzystać z pomocy specjalistów, aby nie tylko postawili trafną diagnozę, ale również wdrożyli odpowiednie leczenie, bo to jest ważne.
Jaśka

Re: Atopowe zapalenie skóry - najlepsze sposoby walki

Post autor: Jaśka »

Dobry lekarz i odpowiednio dobrane leczenie to podstawa. Lekarka zaleciła mi do mycia i smarowania ciała emolinety z exomegi control. Używam ich codziennie systematycznie, a nie tylko wtedy gdy objawy choroby ewentualnie nasilają się. Najbardziej odpowiedni jest dla mnie płyn do kąpieli "kojąca kąpiel", który skutecznie zmniejsza a nawet likwiduje uporczywe swędzenie skóry. Dla mnie to prawdziwa ulga
ODPOWIEDZ