Co po ukąszeniu komarów?

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: magusia »

Macie jakies sposoby na ukąszenia? Pół nocy nie mogłam spać, bo coś mnie wczoraj pożarło. Od razu zaznaczę, że rózne żele i kremy łagodzące swędzenie u mnie po prostu nie działają.
Awatar użytkownika
bamo
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2020, 12:41

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: bamo »

chyba nic innego nie znajdziesz - ja ze swojej strony zbawiennie polecam jedynie zamontować moskitierę w oknie z taką bardzo drobniutką krateczką :) u mnie to się idealnie sprawdza i już 3 lata nie wiem że komary w ogóle istnieją w domu :D
Awatar użytkownika
Justysia
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2020, 21:09

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: Justysia »

A masz w domu Octenisept? Często jest zalecany przez lekarzy i farmaceutów do odkażania różnych ran, więc u każdego w domu pewnie jest. ja octenisept na ukąszenia stosuję na ukąszenia każdego owada nie tylko komara ale i osy na przykład, zależy co ukąsi :P
Awatar użytkownika
Radzka87
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2020, 11:42

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: Radzka87 »

a nie lepiej fenistil w żelu miejscowo?
Awatar użytkownika
boddy
Posty: 15
Rejestracja: 23 mar 2019, 15:03

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: boddy »

Mój sposób na ukąszenia komarów jest trochę staroświecki, ale nauczyłam się go od babci, otóż smaruję miejsce cebulą i naprawdę pomaga. Aby wzmocnić efekt można zastosować sodę/ocet. To naprawdę sprawdzony sposób przeze mnie i polecam.
Awatar użytkownika
klaudynkaa
Posty: 32
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:27

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: klaudynkaa »

Żel albo maść na ukąszenia.
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: magusia »

Moskitiera to swoją drogą, mi chodzi bardziej o coś, co złagodzi ukąszenie, bo tego chyba nie da się uniknąć, siedząc przez wiekszość dnia na tarasie i w ogrodzie ;) Zastanawiam się nad bite away, czy ktoś już stosował?
Awatar użytkownika
morena
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2020, 20:49

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: morena »

Najlepiej nie dać się ukąsić :) Dobrze działają różne spraye i jeszcze ostatnio używam opaski odstraszającej komary https://aptekamirowska.pl/mosbito-opask ... 1-szt.html Jak idę do lasu to mam jedną na kostce a drugą na nadgarstku i widzę że skutecznie odstraszają komary, fajna rzecz.
Awatar użytkownika
boddy
Posty: 15
Rejestracja: 23 mar 2019, 15:03

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: boddy »

spray na komary apteka w dobrzykowicach poleciła mi lek octepnisept, po ukąszeniach rany goiły się niezwykle szybko, znikał też ten nieprzyjemny bąbel. polecam.
Awatar użytkownika
Feri
Posty: 115
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:27

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: Feri »

Wiecie co, mam moskitierę w każdym oknie, a nie wiem jakim cudem komary w domu i tak się zdarzają, nie mam pojęcia skąd :D Jeśli chodzi o Bite Away, ktoś wyżej pytał - ja używam, ale dopiero jesteśmy w fazie "testów", drugi tydzień. Póki co jestem bardzo zadowolona, bo sprawdza się u synka, który jest alergikiem.
Awatar użytkownika
Juleczka
Posty: 495
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:30

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: Juleczka »

Moskitiery niestety nie zawsze się sprawdzają. No a jeśli chodzi o spraye do ciała czy ubrań to też nie są skuteczne-niby działają parę godzin ale nie spryskamy się tym na noc przecież. To też ma wpływ na nasze zdrowie. Z tego wzgledu taka lampa wentylatorowa UV będzie najlepszym rozwiązaniem https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/cr_7937 - ta od Adler jest moim zdaniem najlepszym wyborem.
Rygła

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: Rygła »

Już niedługo wiosna, także komarów i różnego typu owadów nie będzie nam tutaj brakowało. Ja dlatego też wolę się skutecznie zabezpieczyć przed nimi w domu. Dlatego też wybrałam na okna i drzwi dobrej jakości https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/mo ... a-do-drzwi które naprawdę fajnie zabezpieczają wszystkie otwory przed tym problemem. Sprawdzone już w tamtym sezonie, także co do skuteczności tego rozwiązania mam pewność :)

kogucik na dach
karolajna

Re: Co po ukąszeniu komarów?

Post autor: karolajna »

A nie lepiej zapobiegać? i kupić jakiś specjalistyczy Środek na osy i szerszenie i na komary? Dzięki temu nie trzeba się martwić i można swobodnie spędzać czas na dworze, na ogrodzie czy tarasie
ODPOWIEDZ