Wzdęcia

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Wzdęcia

Post autor: magusia »

Cześć, jak radzicie sobie z wzdęciami? Ja zwykle jem w pośpiechu, wszystko w biegu, chociaż staram się, żeby to nie było byle co, no ale i tak wzdęcia mi się zdarzają. Brzuch jak balon, aż ciężko mi się oddycha. Mogę coś na to brać? Co Wam pomaga?
Awatar użytkownika
misiowa
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2019, 19:18

Re: Wzdęcia

Post autor: misiowa »

Właśnie takie jedzenie w pośpiechu powoduje często wzdęcia a jak dochodzi do tego stres to już u mnie wzdęcie murowane :) Mi pomaga ulgasim, to takie małe tabletki ale niezwykle skuteczne, także wypróbuj myślę, że i tobie pomogą. Dostaniesz je w każdej aptece bez recepty.

akz
Awatar użytkownika
Parmina
Posty: 94
Rejestracja: 09 cze 2019, 10:06

Re: Wzdęcia

Post autor: Parmina »

Jeśli wzdęcia sie długo utrzymują to należy iść do lekarza. Moja znajoma zlekceważyła takie symptomy i potem musiała sie leczyć proktologicznie.Dobrze ze trafiła na znakomity zespół doc. Kołodziejczak ze Szpitala św.Elżbiety na Mokotowie. Tam ją wyleczono.
Awatar użytkownika
lollinda
Posty: 52
Rejestracja: 27 lis 2019, 23:40

Re: Wzdęcia

Post autor: lollinda »

też ulgasim stosuję na wzdęcia, bardzo szybko działa, jeedna tabletka wystarczy, bo ma sporą dawkę tego składnika. Niedrogi a skuteczny i mogą go brać także diabetycy. Ja mam w pogotowiu bo po przejedzeniu, jak sobie robie większą ucztę to od razu mi jelita rozsadza
Awatar użytkownika
baina
Posty: 141
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:06

Re: Wzdęcia

Post autor: baina »

Mi od dluzszego czasu dokuczaly mdlosci, wzdecia... bylam bardzo zaniepokojona, lekarz zalecil gastroskopie ale wiadomo jakie sa terminy na NFZ, na cale szczescie znajomy polecil mi fajne centrum medyczne Alfa Medica w Czestochowie i tam sie wybralam, maja tam bardzo dobrego gastrologa. Robia tez gastroskopie rowniez z badaniem histopatologicznym . Opieka naprawde na najwyzszym poziomie
Awatar użytkownika
verciaska
Posty: 61
Rejestracja: 25 cze 2019, 20:12

Re: Wzdęcia

Post autor: verciaska »

stosujecie jakieś zioła na takie dolegliwości?
Awatar użytkownika
lollinda
Posty: 52
Rejestracja: 27 lis 2019, 23:40

Re: Wzdęcia

Post autor: lollinda »

pewnie lekarz kazał ci do gastroskopii coś na wzdęcia brać, moi rodzice nie tak dawno robili sobie przesiewowe badania i im ulgasim poleciłam, bo kazał lekarz coś wlaśnie tego typu brać, a to wiem ze skuteczn.
Awatar użytkownika
kokossisi
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2020, 23:43

Re: Wzdęcia

Post autor: kokossisi »

na pewno na wzdęcia jest polecany koper włoski, mięta, ogólnie to są dobre zioła na niestrawność i przejedzenie, ale według mnie przy wzdętym brzuchu są średnio skuteczne. Wolę ulgasim, szybko rozbija niechciane pęcherzyki powietrza i jest niedrogi.
Awatar użytkownika
Radzka87
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2020, 11:42

Re: Wzdęcia

Post autor: Radzka87 »

ja na wzdęcia biorę niemiecki Lefax ;) zawsze pomaga <3
Danuśia

Re: Wzdęcia

Post autor: Danuśia »

Takie dolegliwości mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Więc na Twoim miejscu na początku zbadałabym się w kierunku
helicobacter pylori, która powoduje podobne objawy. Jeśli zaczniesz leczenie, warto kupić również ten suplement https://mynarum.com/narimax-kapsulki-20 ... 60,84.html, który uzupełni florę bakteryjną, która zostanie przy leczeniu antybiotykiem naruszona.
Awatar użytkownika
morena
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2020, 20:49

Re: Wzdęcia

Post autor: morena »

Ja biorę lek z apteki w kroplach - Esputicon, który kupuję niedrogo online w aptece Miro https://aptekamirowska.pl/esputicon-p-g ... e-5-g.html Bardzo skutecznie walczy ze wzdęciami. Stosuję go 4 razy na dobę po 2 krople po posiłkach i przed snem i to jest dla mnie bardzo dobra dawka. Wypróbujcie sobie te krople, sądzę że i u was się sprawdzą.
ODPOWIEDZ