Pranie

Jak szybko i dokładnie posprzątać mieszkanie? Jakich środków używać? A czego unikać? Jak pozbyć się plamy z dywanu lub tłustych smug na szybie?
Awatar użytkownika
selena
Posty: 384
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:04

Pranie

Post autor: selena »

Jak często robicie pranie? Odkąd pojawiło się u nas dziecko, to moja pralka chodzi praktycznie cały czas. Nie mam gdzie przechowywać brudnego prania i myślałam o zakupie jakiś pojemników. Podobno świetnie sprawdzają się kosze na pranie Curver - stosujecie w swoich domach tego typu rozwiązanie?
Awatar użytkownika
wanda
Posty: 213
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:33

Re: Pranie

Post autor: wanda »

Takie kosze na pranie to super sprawa - ja też z nich korzystam w domu i dobrze się sprawdzają :) A tak z ciekawości to proszek jakiej marki kupujesz? Ja ostatnio tak do przetestowania kupiłam proszek marki Surf, bo był na promocji i teraz z nim zostanę. Pranie po nim pięknie pachnie :) A zapach piwonii jest nieziemski.
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Pranie

Post autor: magusia »

A który polecasz? Bo właśnie ostatnio widziałam gdzieś w markecie w promocji i chyba którys kupię. Dobrze piorą? Jaki zapach najładniejszy?
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: Pranie

Post autor: Pure »

Zależy czy do białego czy kolor, czy może czarny. :D Przerobiłam chyba wszystkie. Co lubisz? Może podpowiem? :D
Awatar użytkownika
mari9022
Posty: 158
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:16

Re: Pranie

Post autor: mari9022 »

Ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniej pralki, jeśli chcemy, aby nasze pranie zawsze było świeże i pachnące. Po dobrej pralce w kolejce ustawia się dobry proszek i płyn do płukania. W poszukiwaniu idealnej pralki zerknijcie sobie na stronę https://www.oleole.pl/pralki,_Amica.bhtml Na pewno znajdziecie coś, co wpadnie Wam w gust i będzie odpowiednie cenowo.
Awatar użytkownika
needu
Posty: 53
Rejestracja: 19 lut 2019, 16:38

Re: Pranie

Post autor: needu »

Kosze na pranie to bardzo dobry pomysł , ale musimy też mieć czym prać to pranie, czyli jeśli potrzebne są Wam Pralki Electrolux to sieć ma całkiem dużą ofertę. Można na przykład na Ceneo sprawdzić i dobrać pralkę z odpowiednią prędkością wirowania albo głębokością , co przekłada się na ilość wypranych ubrań.
Awatar użytkownika
Kobietka
Posty: 79
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:44

Re: Pranie

Post autor: Kobietka »

Najbardziej przekonują mnie pralki od elektroluxa. Moim zdaniem są jednymi z lepszych, widziałam że Pralka PerfectCare 800 z systemem UltraCare ma serio bardzo dużo fajnych opcji, po za tym ich sprzęt potrafi długo służyć bez zarzutu.
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Pranie

Post autor: magusia »

Pure pisze: ↑01 paź 2019, 10:21 Zależy czy do białego czy kolor, czy może czarny. :D Przerobiłam chyba wszystkie. Co lubisz? Może podpowiem? :D
W sumie do wszystkiego, lubię świeże zapachy, jak pranie suszone na wietrze, ale tego się chyba nie da odtworzyć ;)
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: Pranie

Post autor: Pure »

A jednak da się! :) Poszukaj Surf o zapachu gorskiej świeżości. Piękny!
Awatar użytkownika
Shovna
Posty: 144
Rejestracja: 24 cze 2019, 11:55

Re: Pranie

Post autor: Shovna »

A według mnie pranie w suszarce też fajnie pachnie. Jeżeli kupisz odpowiednią suszarkę to bedziesz bardzo zadowolona. Wydaje mi się, ze Suszarka PerfectCare 700 ,to dobry wybór.
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Pranie

Post autor: magusia »

Mam 800, ale jednak dopóki nie dodam do prania pachnącego "czegoś" to pranie z suszarki nie pachnie wcale.
Pure, kupiłam kapsułki, przy okazji dostałam info o loterii, może i Wam się przyda, więc podrzucam: https://www.surfdoprania.pl/loteria.html
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: Pranie

Post autor: Pure »

Dzięki za cynk, chętnie skorzystam. A jakie kapsułki używasz? :)
Awatar użytkownika
Moska90
Posty: 118
Rejestracja: 23 paź 2019, 20:30

Re: Pranie

Post autor: Moska90 »

Jeśli chodzi o kapsułki, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić nowości od Surf! U mnie idealnie wkomponowały się w mój gust. Pigwa jest tak upojna, że nie mogę przestać wąchać bluzek po praniu :D
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Pranie

Post autor: magusia »

To jakiś nowy zapach? Chyba przeoczyłam, nie kojarzę pigwy.
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: Pranie

Post autor: Pure »

A kapsułki dobrze się rozpuszczają? Nie zostają nieestetyczne glutki do doprania ręcznie?
Awatar użytkownika
florentynka
Posty: 104
Rejestracja: 04 cze 2019, 11:05

Re: Pranie

Post autor: florentynka »

Ja uwielbiam kapsułki Surf o zapachu magnolii - obłęd! Kapsułki bardzo dobrze się rozpuszczają w każdej temperaturze. Nie przyklejają się do ubrań co jest dużym plusem według mnie. Nie wiem jak w innych miastach ale u nas Surf często jest w promocji.
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Pranie

Post autor: magusia »

W biedronce teraz jest, na pewno widziałam kapsułki i żel do prania. Ja zrobiłam zapas, bo cena naprawdę dobra. A zapachy obłędne, nie używam już innych środków piorących, bo tego zapachu żaden nie pobije ;)
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: Pranie

Post autor: Pure »

Ja ostatnio w Tesco się załapałam na promocję, ale widziałam gdzieś, że ma ją i selgros. :)
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Pranie

Post autor: magusia »

Ja jednak najbliżej mam do biedry, a tam często mają promocje. Ostatnio tak tesknie za latem, że zrobiłam zapas żelu hawajskiego, dzisiaj wyprałam wszystkie pościele i będę udawać, ze są wakacje :lol:
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: Pranie

Post autor: Pure »

Biedronka często ma, ale też i Tesco ma dobre promocje na Surf. :)
Awatar użytkownika
carolla
Posty: 97
Rejestracja: 11 cze 2019, 13:59

Re: Pranie

Post autor: carolla »

Ja kupiłam Surf Kokos w biedronce. Często jest w promocji chociaż nawet bez promki cena jest bardzo atrakcyjna. Teraz mam kapsułki do prania i jestem mega zadowolona. Kapsułki rozpuszczają się w każdej temperaturze czego nie można powiedzieć o kapsułkach piorących z innych firm.
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Pranie

Post autor: magusia »

teraz też mają promke. Kokosu u nas nie było, ale kupiłam ten fioletowy irys, też jest boski, bardzo go lubię :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kratka
Posty: 124
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:29

Re: Pranie

Post autor: kratka »

Tak się zastanawiam bo i tak czeka mnie zakup pralki czy zamiast tego nie zdecydować się na pralko-suszarkę. Dodatkowe suszenie to dobra sprawa. Nawet czytałam o tego rodzaju urządzeniach na http://www.e-ciuszki.pl/jaka-pralko-suszarke-wybrac/ . Myślę, że warto się z nim zapoznać jeśli ktoś planuje tego rodzaju zakup. Praktyczne wskazówki zawsze są cenne i pomocne.
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:03

Re: Pranie

Post autor: Pure »

Ja widziałam ostatnio w jakimś sklepie taki. Strasznie jestem ciekawa jak pachnie. Miała go któraś z Was? To jakaś nowość?
Obrazek
Awatar użytkownika
Feri
Posty: 115
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:27

Re: Pranie

Post autor: Feri »

Też lubię żele, głównie ze względu na łatwość użycia i walory zapachowe ;) Ale nie oszukujmy się, bardzo dużo zależy od tego, jaką mamy pralkę. Ja odkąd zmieniłam swoją starą i wysłużoną, na Electrolux z serii PerfectCare widzę, że ubrania są bardziej doprane.
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Pranie

Post autor: magusia »

Pure pisze: ↑01 kwie 2020, 23:37 Ja widziałam ostatnio w jakimś sklepie taki. Strasznie jestem ciekawa jak pachnie. Miała go któraś z Was? To jakaś nowość?
Obrazek
Kupiłam kapsułki kokosowe we frisco w promocji, zapach świetny, ja takie lubię :)
Awatar użytkownika
selena
Posty: 384
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:04

Re: Pranie

Post autor: selena »

Dziewczyny, a co sądzicie na temat ekologicznych produktów? Z tego co zdążyłam zauważyć, to coraz więcej osób decyduje się własnie na rozwiązania tego typu. W jednym ze sklepów internetowych znalazłam również ekologiczne saszetki do prania https://bioexpert.pl/produkty/dom/pranie-bez-chemii/ gdzie producent zapewnia, że są one wielokrotnego użytku - co ważne, świetnie sprawdzają się w przypadku alergików i niemowląt. Ktoś z was stosował produkty tego typu?
mańcia44

Re: Pranie

Post autor: mańcia44 »

Ja już się nie muszę tym przejmować, bo od dawna oddaje moje pranie tutaj https://www.pralnia-warszawianka.pl/. Zero problemów. Przywożą a ja tylko rozkładam na półki,.
Kaśka20

Re: Pranie

Post autor: Kaśka20 »

My mamy już 3 dzieciaków, dlatego robimy bardzo często. Z tego powodu zdecydowaliśmy się pójść w ekologię i zakupiliśmy środki z https://zakreconysloik.com.pl/srodki-cz ... zne-pranie. Naturalne środki do prania charakteryzują się starannie dobranym, naturalnym składem, dzięki czemu są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Ciuszki po praniu nie kulkują się, nie przecierają, oraz nie farbują się.
Bożena

Re: Pranie

Post autor: Bożena »

Ja co jakiś czas oddaje dywany i małe dywaniki do firmy http://clis.pl/ . Usługi zawsze wykonywane są starannie i ostrożnie by nic nie zniszczyć. Wszystkie moje koleżanki z pracy korzystają z ich usług i każdy jest bardzo zadowolony. Cena też jest bardzo korzystna ;)))
Maryś

Re: Pranie

Post autor: Maryś »

Słyszałam o Clis z piaseczna/Warszawy. Koleżanka z pracy opowiadała że fajnie jej wyczyścili meble w mieszkaniu. Chyba na wiosnę będe musiala się umówić na czyszczenie auta, bo wiadomo jak to z dziećmi... ai kanapę by się przydało odświeżyć bo ie wygląda już jaky była prosto ze sklepu :D...
Awatar użytkownika
darekrybak
Posty: 65
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:01

Re: Pranie

Post autor: darekrybak »

Osobiście moim ostatnim okryciem jeśli chodzi o pranie są żele do prania (do znalezienia np. tutaj: https://sklep.clovin.com.pl/plyny-i-zele-do-prania) Są bardzo delikatne dla skóry przepięknie pachną i nie zostają na ubraniach, tak jak to nie raz miało miejsce kiedy korzystałem z proszków do prania.
Bekś

Re: Pranie

Post autor: Bekś »

A powiedzcie proszę, czy ktoś z Was w ostatnim czasie kupował może zestaw: pralka i suszarka z Electroluxa, z serii PerfectCare? Planujemy z mężem zakup do nowego domu i sporo pozytywnych opinii na temat tej serii czytałam. Jak z jakością ubrań, suszarka nie niszczy? Czy ubrania są wygniecione? Dajcie znać:)
-------------------------------------------------------------------
kmiśkal

Re: Pranie

Post autor: kmiśkal »

Potrzebujesz specjalistycznych środków piorących czy innej chemii do prania? Na stronie https://flico.pl znajdziecie odplamiacze, wybielacze, barwniki i inną chemię gospodarczą. Możecie się tam zaopatrzyć w płyny dzięki którym twoje pranie zyska ładny i trwały zapach. A do tego jeżeli macie dużo ubrań których kolor wyblakł to polecam doskonałe barwniki do tkanin dzięki którym możesz uzyskać pierwotny kolor ubrań. Dostępne są także odplamiacze galasowe dzięki którym pozbędziesz się plam nawet z najbardziej delikatnych tkanin.
Arminka

Re: Pranie

Post autor: Arminka »

Hej. Co do prania, jakiś czas temu zdecydowałam się na wejście w biznes związany z pralnią. Póki co jestem bardzo zadowolona. Z tym, że mam pytanie natury bardziej technicznej. Jakich środków używacie do prania u siebie w pralni jeśli macie ? Mam na myśli pranie wodne. Moja pralnia nie tylko zajmuje się chemicznym czyszczeniem, ale również świadczy usługi pralni wodnej. Poszukuję jakichś na prawdę dobrych środków. Może tutaj https://sklep.sovrana.pl/pl/c/Srodki-do ... wodnego/14 ? Używał ktoś może ? Widziałam, że jest tutaj dostępny detergent proszkowy wolny od fosforanów
ODPOWIEDZ