oparzenia

Wszystko o rodzicielstwie, wychowaniu, produktach dla dzieci - jesteś rodzicem? Dołącz do naszej społeczności
Awatar użytkownika
patrycja33
Posty: 30
Rejestracja: 08 kwie 2019, 14:24
Kontakt:

oparzenia

Post autor: patrycja33 »

Ostatnio sobie uświadomiłam, ze nie wiem jak leczyc oparzenia u dzieci. Wiadomo zimna woda ale co dalej? Kiedy boli, dziecko płacze, jak ulżyć?
Awatar użytkownika
greska21
Posty: 168
Rejestracja: 29 mar 2019, 0:00

Re: oparzenia

Post autor: greska21 »

Często zimna woda to taki nasz pierwszy odruch. W razie takiej potrzeby to dobrze zastosować octenisept na oparzenia , a najlepiej żeby taki preparat był zawsze w domu, tak w razie czego. Nigdy nie wiadomo, kiedy może okazać się potrzebny i pomocny.
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 179
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: oparzenia

Post autor: biasza »

Na oparzenia jak najszybciej chłodna woda, nawet 10 minut i więcej można polewać. Oby tylko nie okładać lodem, wiem że niektórzy tak robią ale to może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Potem jak skóra pozostaje zaczerwieniona, piecze można posmarować kremem Octenicare . Złagodzi ból i pieczenie, przyniesie ulgę. Ja mam zawsze w pogotowiu, już zdarzyło mi się stosować na oparzenia słoneczne. Ale to gdy skóra nie jest uszkodzona, mocne oparzenia konsultować już trzeba z lekarzem.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 404
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:17

Re: oparzenia

Post autor: mczay »

Oparzenia słoneczne już nie raz popsuły mi urlop. Właśnie dlatego tak długo szukałam preparatu idealnego, który będzie mnie ratować gdy zbyt długo będę oddawać się kąpieli słonecznej. Najlepiej spisuje się Octenicare. Jest łatwy w aplikacji i wydajny, a działa błyskawicznie, więc teraz zawsze mam go przy sobie.
ODPOWIEDZ