Remont

Wszystko o urządzaniu wnętrz, dekoracjach, dodatkach, meblach i ich przeróbkach. Widzieliście ciekawe rozwiązania u Doroty? Napiszcie o nich!
MałaMi

Remont

Post autor: MałaMi »

Hejka, remontujemy z mężem nasze mieszkanie i wpadliśmy na pomysł, że powiększymy optycznie nasz salon. Postanowiliśmy zamontować napinany sufit , wyszło fantastycznie. Mamy jednak jedną obawę. Jak z czyszczeniem takiego cudeńka? Czy są jakieś fajne "mopy" do odkurzania tego typu powierzchni? Będę wdzięczna za pomoc :)
kamilĆ45

Re: Remont

Post autor: kamilĆ45 »

Mój syn na przykład lubi takie wnętrza bardziej industrialne, więc zdecydowaliśmy się na przykład na taki materiał, jak cegła dekoracyjna na ścianę, to jest dokładnie takiej firmy https://klinkierbud.pl/_,3,37152,538. Uważam, że rozwiązanie naprawdę fajne, praktyczne, nowoczesne. Cegły eleganckie, bez żadnego problemu mąż poradził sobie z ułożeniem no i praktycznie od razu uzyskaliśmy odpowiedni efekt
zepq

Post autor: zepq »

Fototapeta do kuchni aranżacje ze sklepu https://uwalls.pl/popularne-fototapety/do-kuchni/ jest przepiękna, myślę, że i Ty dla siebie do mieszkania jakąś z nich wybierzesz i będziesz zachwycona. Bardzo się cieszę, że udało mi się trafić na ten sklep i kupić w nim tak super fototapetę.
Awatar użytkownika
daria44

Post autor: daria44 »

Kończąc remont pozostają nam do wykonania wykończenia wnętrz. Ta gałąź prac remontowych ma to do siebie, że jest widoczna i raczej nie można ukryć defektów źle wykonanej pracy. Dlatego przed przystąpieniem - podobnie zresztą jak w przypadku innych prac - warto jest mieć przygotowany plan i harmonogram postepowania. Przykładowo malowanie będzie prawdopodobnie jedną z ostatnich czynności w trakcie przeprowadzanych prac. Mając na uwadze specyfikę prowadzonych prac warto ocenić swoje możliwości, jeśli planujemy zrobić to samodzielnie. Jak już wspomniano - charakter wykonywanej pracy czyni jej efekty widocznymi, często w eksponowanych miejscach w danym pomieszczeniu. Jedną z pierwszych rzeczy które są do wykonanie to tynki. Tutaj zdecydowanie warto powierzyć wykonanie prac profesjonalistom, ponieważ przeważnie tynk po wyschnięciu nie podlega dalszej obróbce i aby naprawić błędy, należy go skuwać. A dobrze wykończona powierzchnia może cieszyć oko przez długie lata i może stanowić w przyszłości dobrą bazę do prac remontowych, które nie będą wymagały większych nakładów pracy dzięki swojemu gładkiemu wykończeniu. Z prac które możemy wykonać samodzielnie mając minimum narzędzie jest np. układanie paneli - tutaj mając podstawowe narzędzia, oraz wymaganą wiedzę nie powinniśmy mieć większych problemów w pracy, a jak doskonale wiadomo - samodzielne wykonanie cieszy najbardziej!
Aluśka

Post autor: Aluśka »

Hej, mam nadzieję, że dobry temat wybrałam. Jakie polecacie wiertnice diamentowe, czy te będą ok https://mk-diament.pl/oferta/maszyny/wi ... diamentowe ? Ja nie bardzo się na tym znam, ale Wy na pewno bardziej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hanka

Post autor: Hanka »

A co ze ścianami w Waszym mieszkaniu? Na jaki kolor planujecie je pomalować? Ja przeglądałam sobie ostatnio w różnych sklepach farby ścienne i zauważyłam, że można teraz takie farby kupić w najróżniejszych, bardzo fajnych kolorach ;) Bardzo spodobały mi się również farby dekoracyjne na ścianę ;) A Wy co o takich farbach sądzicie? Podobają się Wam?
ODPOWIEDZ