Montaż instalacji elektrycznej a remont

Wszystko o urządzaniu wnętrz, dekoracjach, dodatkach, meblach i ich przeróbkach. Widzieliście ciekawe rozwiązania u Doroty? Napiszcie o nich!
Awatar użytkownika
lucyna
Posty: 501
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:21

Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: lucyna »

Myślicie, że montaż instalacji elektrycznej może przeprowadzić też zwykła ekipa remontowa?
Nie chciałabym zatrudniać dwóch różnych ekip.
Tutaj https://www.awconstruction.pl/oferta/mo ... ktrycznej/ widziałam coś takiego.
Podobno robią wszystko kompleksowo.
Jak sądzicie? Warto szukać właśnie takich firm?
Awatar użytkownika
bezden
Posty: 296
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:01

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: bezden »

Ja teraz też się zastanawiam nad jakąś ekipą remontową. Niektóre rzeczy np. https://www.wmb.pl/pl/sztukateria-wewnetrzna-nmc-k-4 już zamówione i czekają na montaż, a ja nie wiem na kogo sie zdecydowac. Czy znacie jakieś dobre ekipy remontowe, ktore fajnie wykoncza mieszkanie za nie duze pieniadze?
Awatar użytkownika
susana
Posty: 101
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:15

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: susana »

Jeśli szukasz porad dotyczących remontu, wnętrz, ogrzewania itd koniecznie zajrzyj na https://odnawialni.com.pl/ Znajdziesz tam wiele cennych porad napisanych przez ekspertów. Ja wychodzę z założenia, ze warto przed remontem trochę poczytać eksperckich artykułów. Dzięki temu można uniknąć wpadek.
Awatar użytkownika
miszka
Posty: 336
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:59

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: miszka »

Najlepszym rozwiązaniem jest fit out . Dzięki temu jedna firma zajmuje się wszystkim . Sprawdza się to idealnie w przypadku remontu biura . Można znacznie przyspieszyć prace i przede wszystkim nie trzeba szukać wielu firm. Tutaj https://totalsec.pl/fit-out-prace-remontowo-budowlane/ jest zakres prac realizacji fit out , które wykonywane są przez Total Sec z Warszawy. Firma ma doświadczenie w tego typu pracach.
Awatar użytkownika
madkowo
Posty: 48
Rejestracja: 12 mar 2020, 8:53

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: madkowo »

Sztukateria jest ekstra pomysłem! Ja użyłam jej we wszystkich pokojach i wygląda to bardzo dobrze. Montaż jest, jednak dość pracochłonny. Docinanie listew styropianowych i inne elementy instalacji warto zlecić specjalistom.
Awatar użytkownika
viktoria
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:52

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: viktoria »

Od takich instalacji są fachowcy :) Mam na myśli profesjonalnych elektryków. Przy remoncie oczywiście warto wymienić instalację elektryczną - dlatego polecam takie rozwiązanie jak elektryk oferuje fachowe usługi elektryczne w Gdańsku: http://www.elektryk-gdansk.pl/ .
Awatar użytkownika
daria44
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, 17:47

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: daria44 »

Jeśli jest do wykonania remont, to do najczęstszych prac które są do wykonania gdy mamy na myśli remont mieszkania są: malowanie, tynki, układanie płytek, układanie paneli, układanie płytek oraz montaż płyt kartonowo - gipsowych. Często trzeba się mocno postarać, aby znaleźć porządną firmę która wykona dla nas zlecone prace. Należy pamiętać, że niska cena nie powinna ani nie może być jedynym kryterium przy wyborze wykonawcy. Warto się postarać zdobyć dojście do poprzednich prac wykonanych przez daną firmę. A jeśli mamy do wykonania instalacje sanitarne lub instalacje elektryczne to szczególną uwagę powinniśmy przywiązać do ewentualnych uprawnień, jakie nasz potencjalny wykonawca powinien posiadać. Bezpieczeństwo - poza jakością, decydując się na usługi budowlane powinno być kwestią priorytetową przy wykonywaniu jakichkolwiek prac remontowych. Przy jeszcze poważniejszych zleceniach jak np. ocieplenie elewacji czy budowa domu należy zwrócić uwagę na standardy pracy danej firmy. Należy przygotowac sobie listę nurtujących nas pytań i bez zastanowienia o wszystko wypytać. Uczciwy wykonawca nie będzie miał żadnych oporów przed wytłumaczeniem nam wszystkich istotnych i nurtujących nas zagadnień.
Awatar użytkownika
Formica1234
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2020, 11:51

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: Formica1234 »

Korzysta ktoś z ogrzewania gazowego? Czytałam o tym trochę na stronie amerigas opinie
Awatar użytkownika
Juleczka
Posty: 495
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:30

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: Juleczka »

Łazienkę projektowałam i budowałam od początku, więc musiałam wynająć odpowiednią firmę do tego. Ogólnie to polecam TomGruz http://tomgruz.pl/ ,bo oni zajmują się kompleksowymi usługami sprzątającymi - czy to wywóz gratów czy gruzu.
Awatar użytkownika
daria44
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, 17:47

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: daria44 »

Zawsze gdy jesteśmy na to gotowi i decydując się na remont warto mieć jakiś zorganizowany plan działań oraz jasno okreslone cele które finalnie chcemy osiągnąć. Wydaje się być jasne, że remont mieszkania wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Wykonując np. montaż płyt kartonowo - gipsowych tj. montaż sufitów podwieszanych czy montaż ścianek działowych możemy zaingerować w przestrzeń naszego domu / mieszkania. Przed decyzją nad demontażem ścian wykonując wyburzenia ścian trzeba pamiętać aby ewentualnie uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia. Należy wystrzegać się wszelkich aktów samowoli budowlanej, bo mogą nas dosięgnąć konsekwencje prawne, a w konsekwencji karne i/lub finansowe. Możliwości na aranżację i wykończenia wnętrz ograniczają jedynie nasza wyobraźnia i budżet. Istnieje praktycznie nieograniczona możliwość aranżacji. W internecie można znaleźć np. blog budowlany z którego można czerpać pomysły i inspiracje. Do najczęstszych prac wykończeniowych należą: wykonanie gładzi, położenie tynków, malowanie ścian, układanie płytek, układanie paneli podłogowych, montaż oświetlenia, tapetowanie, gruntowanie, a nawet montaż mebli. Dlatego decydując się na usługi firmy zewnętrznej (najczęstszy wybór) należy zaznajomić się z poprzednimi realizacjami danego wykonawcy. Niemniej (choć w moim odczucie jednak nie tak ważnym jak jakość) ważna jest cena relizacji. Warto zaznajomić się czy usługi budowlane danego wykonawcy nie są przesadnie drogie lub podejrzanie tanie. Tak, warto zwrócić uwagę, czy cena nie jest za niska w porównaniu do konkurencji, zdarza się bowiem, że niska cena jest jedynym atutem danego wykonawcy i nie warto skorzystać z jego usług ze względu na niską jakość wykonania. Można też zasięgnąć opinii znajomych lub rodziny otrzymując kontakt do danej firmy z polecenia. Warto wysłuchać co maja do powiedzenia poprzedni klienci. Ewentualne referencje również są mile widziane.
Awatar użytkownika
malinka11
Posty: 265
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:49

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: malinka11 »

Najważniejsze to wiedza oraz sprawny, pewny sprzęt. W pracy elektrycznej nie ma miejsca na pomyłki czy pół środki. Tutaj liczy się przede wszystkim znalezienie jak najlepszego sprzęty i dopasowanie go do siebie. Warto zajrzeć więc na stronę https://www.egsystem-sklep.pl/ gdzie znajdziesz wiele przydatnych elementów z różnych uznanych firm.
Awatar użytkownika
daria44
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, 17:47

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: daria44 »

Gdy już zdecydujemy się na poważny remont lub gdy jest wykonywana budowa domu to warto pomyśleć aby przeprowadzić także termomodernizację. W pierwszej kolejności warto pomyśleć aby wymiana okien była podstawową kwestią w przypadku tego zagadnienia. Szczelne okna zapobiegają powstawaniu mostków cieplnych. Warto pamiętać, aby wykonawca który świadczy dla nas usługi budowlane był doświadczoną firmą i miał za sobą już wykonane tego typu inwestycje, najlepiej poparte konkretnymi referencjami od poprzednich Klientów. Nowe okna również nadają estetyczny wymiar naszemu domowi / mieszkaniu i zdecydowanie mogą zrobić dobre "pierwsze wrażenie". Inną, choć zdecydowanie bardziej kosztowną inwestycją jest ocieplenie elewacji. Pomimo, że to znaczny wydatek to absolutnie z biegiem czasu w pełni się zwraca i "zarabia" dla nas pieniądze, poprzez zaoszczędzenie wydatków na ogrzewanie. Elewacja może być wykonana z różnego rodzaju materiału / surowca np. drewniana elewacja, elewacja z klinkieru, elewacja z kamienia i ze względu na to technika oraz metoda wykonania ocieplenia może się różnić. W miastach najpopularniejszym i praktycznie najsłuszniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie styropianu i tynku elewacyjnego. W perspektywie czasu w budynku mieszkalnym - bloku - wszyscy mieszkańcy zaoszczędzą środki na ogrzewaniu co ma wymiar nie tylko ekonomiczny ale również ekologiczny, a teraz wszyscy staramy się dbać o środowisko naturalne, gdzie centralne ogrzewanie najczęściej właśnie jest oparte o spalanie paliw kopalnych (węgla). Także docieplenie elewacji jest bardzo ważnym zabiegiem i usprawnia w znacznym stopniu przeprowadzenie termomodernizacji.
Diśco

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: Diśco »

Odziedziczyliśmy bardzo stary dom i jak tylko zima się skończy zaczynamy remont. Jesteśmy już umówieni z elektrykiem, który ma nam zrobić listę zakupów. Ale już teraz zaczęłam szukać sklepów w których mogę względnie tanio kupić wszystko, co będzie potrzebne. Moją uwagę zwrócił sklep EG System https://www.egsystem-sklep.pl. Działają na rynku już 10 lat i z tego, co widzę mają dużo pozytywnych opinii, a klienci ich chwalą za szybką dostawę i pracowników, którzy znają się na tym, co sprzedają. Czy ktoś z was robił u nich zakupy?
Nataliąch54

Re: Montaż instalacji elektrycznej a remont

Post autor: Nataliąch54 »

Czy przed montażem ogrzewania podłogowego i podłogi z salonu https://www.vox.pl/dip-salon-szczecin-salon-firmowy-66 trzeba taką instalację sprawdzić? Jakie są krytyczne punkty zabierając się za dostosowanie i montując ogrzewanie podłogowe? Z góry dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ