Uzależnienie

Rozmawiamy tu o sprawach rodzinnych, małżeństwie, związkach, wychowaniu dzieci. Opowiedz o swoich radościach, problemach i wątpliwościach.
Aguś

Uzależnienie

Post autor: Aguś »

Uzależnienie od alkoholu czy innych używek jest tragedią dla całej rodziny.. Niestety mój wujek nadużywa alkoholu już od dłuższego czasu i widzę jak przeżywa to ciocia i moja mama. Wujek nie chce się leczyć, mówi że tak się czuje dobrze i nikogo nie słucha a niestety jego serce może tego nie wytrzymać. Wiem, że w ośrodku Forest dobrze radzą sobie z takimi przypadkami i mam nadzieję, że uda mi się namówić wujka do leczenia.
Mówiten

Re: Uzależnienie

Post autor: Mówiten »

A może wystarczy zacząć od leczenie farmakologicznego + terapia alkoholowa? Musi jednak sam zrozumieć swój problem i podjąć działania by wyjść z choroby alkoholowej. Przychodnia Nasz Gabinet posiada 11 oddziałów w całej Polsce, wybierz jeden z nich blisko swojego zamieszkania i zaproś wujka do konsultacji ? https://nasz-gabinet.pl/
Awatar użytkownika
mala9
Posty: 56
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:14

Re: Uzależnienie

Post autor: mala9 »

Moim zdaniem warto też korzystać z medycyny, która nie jest do końca tradycyjna. Oczywiście mówię tutaj o terapiach o ludziach którzy szukają swojej drogi swojego własnego ja. Odsyłam was do https://www.energiazycia.net.pl/ , tutaj zapewne dowiecie się wielu rzeczy, które przydadzą wam się na przyszłość.
Śnieżka

Re: Uzależnienie

Post autor: Śnieżka »

Pomocy można szukać w wielu miejscach – w szpitalu, w ośrodkach odwykowych oraz we wspólnocie Anonimowych Alkoholików. Warto pomyśleć o dobrym ośrodku, który pomoże zmierzyć się z problemem. Jednym z nich jest https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/le ... koholizmu/
Awatar użytkownika
Lejla
Posty: 23
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:49

Re: Uzależnienie

Post autor: Lejla »

Pani wujek jak i każda osoba uzależniona powinna uświadomić sobie własny problem alkoholowy i świadomie podjąć decyzję o leczeniu. Nie da się kogoś zmusić ani przymusowo wyleczyć. Tutaj niezbędna jest ogromna chęć do trzeźwości! Podoba mi się podejście lekarzy w przychodni https://www.esperal24h.pl/ polecam się tam zgłosić!
Danuśia

Re: Uzależnienie

Post autor: Danuśia »

Każde uzależnienie wymaga odpowiedniego leczenia. Jeśli nie wiemy ,gdzie mamy sie udac to dobrze iść do psychologa, on z pewnością doradzi nam co robić dalej. Jak ktoś z okolic Torunia to warto zajrzeć do przychodni Nasz Lekarz,tam maja kilku specjalistów. Moja kuzynka tam sie leczyła i bardzo jest zadowolona z efektów.
Pomarańcza

Re: Uzależnienie

Post autor: Pomarańcza »

W przypadku leczenia uzależnienia bardzo ważne jest wsparcie bliskich ale również niezbędna jest pomoc terapeuty czy psychologa. Taką pomoc oferuje ośrodek Forest, który specjalizuje się w leczeniu uzależnień.
zepq
Posty: 189
Rejestracja: 22 sty 2020, 18:31

Re: Uzależnienie

Post autor: zepq »

Od dwóch lat jestem czysty, uzależnienie od narkotyków było u mnie straszną rzeczą, ale na szczęście udało mi się z tego wyjść. Jeśli także masz problemy i potrzebujesz pójść na terapię, to skorzystaj z ośrodka https://www.osrodek-empatia.org/ jest on jednym z najlepszych.
Awatar użytkownika
tidala
Posty: 880
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:14

Re: Uzależnienie

Post autor: tidala »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten w ten odnośnik.. https://wroblewskiterapia.pl/
Jadwiśka

Re: Uzależnienie

Post autor: Jadwiśka »

Uzależnić można się od wielu rzeczy a pokonanie tego może okazać się niezwykle trudne zwłaszcza gdy mamy słabą wolę. W tym wypadku warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Świetnym miejscem jest Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit niedaleko Opola. Pomógł mojej siostrze wyjść z uzależnienia i teraz wiedzie szczęśliwe życie z rodziną. Jestem im bardzo wdzięczna.
Hiszpańska

Re: Uzależnienie

Post autor: Hiszpańska »

Niestety jeśli chodzi o uzależnienie to nie jest tak łatwo z nim sobie poradzić. A to dlatego, że osoba uzależniona nie widzi w tym nic złego i nie chce z tym walczyć. Dlatego też myślę, że pobyt w ośrodku Mental Relax to bardzo dobre rozwiązanie. Dlatego, że w ośrodku tym mamy stały dostęp do najlepszych specjalistów terapeutów oraz psychologów. Poza tym terapia jest dobierana pod konkretnego pacjenta i jego problemy.
marcyśka

Re: Uzależnienie

Post autor: marcyśka »

W przypadku uzależnienia od alkoholu bardzo ważny jest detoks alkoholowy, który warto podjąć w https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ . Jest to jedna z najlepszych klinik, która oferuje wsparcie jak i pomoc w walce z uzależnieniem, dlatego moim zdaniem warto tutaj przyjść gdy zmagacie się z nałogiem
kórtka

Re: Uzależnienie

Post autor: kórtka »

Z uzależnieniem da sie wygrać - tylko trzeba wiedzieć, do kogo się zgłosić. Gdy moją siostrę gnębił ten problem to zgłosiliśmy się do https://detoks500.pl/uzaleznienie-od-alkoholu/ . To na miejscu zaczęto zwalczać jej uzależnienie od tego kłopotu. Wspólnymi siłami można zdziałać wszystko, jak widać!
Jaguś

Re: Uzależnienie

Post autor: Jaguś »

Wydaje mi się, że naprawdę jakościowym ośrodkiem terapii leczenia uzależnień jest Borowik. Znajdziecie tam potrzebne wsparcie, jakościową, intensywną terapię, a nawet detoksykację. Myślę, że ichniejsze program ograniczenia picia jest również wart uwagi. Warto postarać się ograniczyć alkohol lub używanie środków odurzających, bo tylko niszczą wasze zdrowie.
BeataŻ890

Re: Uzależnienie

Post autor: BeataŻ890 »

Uzależnienie to bardzo poważna choroba i niezależnie czy jest to uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy hazardu. U mnie w rodzinie był problem z uzależnieniem właśnie od hazardu i powiem wam, że to jest bardzo poważny problem bo niestety ale giną z domu pieniądze. Tak było na przykładzie mojej cioci, która pracowała na placówce i jeździła po całym świecie i z tego co wiem często zaglądała do kasyna. W późniejszym czasie słyszałam, że cały czas ich okradali i ciągle w niewyjaśnionych okolicznościach ginęły im pieniądze. Okazał się, ze nikt nikogo nie okradał tylko ciotka brała kasę i szła do kasyna. Moja mam z bratem namówili ciotkę na ośrodek https://terapiawenus.pl/zachowania-behawioralne/ i z tego co wiem to bardzo jej pomogli.
ODPOWIEDZ