Prywatny dom opieki dla seniora

Rozmawiamy tu o sprawach rodzinnych, małżeństwie, związkach, wychowaniu dzieci. Opowiedz o swoich radościach, problemach i wątpliwościach.
Awatar użytkownika
Dina
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2019, 10:41

Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: Dina »

Szukasz prywatnego domu opieki dla swojego bliskiego? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą familia.lodz.pl. To najlepsza taka palcówka w Łodzi. Ma bardzo bogatą ofertę dla osób starszych.
Awatar użytkownika
luckystar
Posty: 78
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:02

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: luckystar »

mojemu mezowi przeszlo przez mysl, zeby dziadka umiescic w takim domu opieki, ale ja jakos nie potrafie, dlatego tez zdecydowalam ze kupimy mu taka opaske szyba pomoc dla seniora latwa w obsludze, ma nawet taki przycisk SOS, dokladnie wskazuje lokalizacje,wiec i my sie juz mniej martwimy a i dziadek czuje sie pewniej
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 41
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:38

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: lila87 »

Dla seniorów fajnym miejscem jest też dom seniora ten http://goldental.pl/ . Miłe towarzystwo. Osoby wszystkie starsze w różnym wieku. Zawsze jest co do realizowania wspólnie i do pogadania. Każda osoba starsza tak jak i młoda potrzebuje trochę rozmowy.
Awatar użytkownika
graczek80
Posty: 13
Rejestracja: 25 paź 2019, 9:13

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: graczek80 »

Wybór domu opieki dla seniora to trudna decyzja dla całej rodziny. Warto to przemysleć i skonsultować z wszystkimi członkami rodziny jak i samym zainteresowanym. Dobrych wyborów życzę.

------------------
https://best-med.pl/echo-serca
Awatar użytkownika
tidala
Posty: 880
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:14

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: tidala »

Każdy bezpieczny dom powinien mieć sprawny domofon niech sąsiad zazdrości!
Awatar użytkownika
tempurka
Posty: 189
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:59

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: tempurka »

Dobrze, że wspominacie o bezpieczeństwie seniora w domu. W większości jednak sami opiekujemy się swoimi bliskimi, domy seniora są ostatecznością. Dlatego trzeba wtedy zadbać o odpowiednie warunki mieszkaniowe. Konieczne przy starszej osobie będzie np, mycie głowy w łóżku więc trzeba wyposażyć się w miski dostosowane do takiej czynności, czy uchwyty do łazienki aby senior miał siłę się podnieść - wiele jest takich udogodnień
Awatar użytkownika
mikolaj2
Posty: 58
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:44

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: mikolaj2 »

Mimo tylu opcji domów opieki nie zdecydowałem się na nie jeżeli chodziło o mojego dziadka. Postanowiłem że zamieszkamy razem i sam się nim zaopiekuje. Ostatnio też zamówiłem mu nakładki na toaletę ponieważ zaczął mieć problemy z korzystania z toalety i to było dobre wyjście z sytuacji ponieważ teraz radzi sobie bardzo dobrze. Polecam
Michaśka

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: Michaśka »

W ostatnim czasie dom seniora z ofertą dobrą widziałam na http://domseniora24.pl/ . Taki z pełną opieką zdrowotną i do tego wszystkiego z wyżywieniem domowym i dobrymi warunkami. Każdy by czuł się dobrze w takim domu.
JJackówka

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: JJackówka »

Na pewno prywatnie można liczyć na lepsze warunki lokalowe. W Nowym Dworze Mazowieckim w "Domu Rodzinnym" prywatnie przebywający tam seniorzy mogą liczyć na pokój jednoosobowy z prywatną łazienką. Warto zapewnić seniorom możliwie jak najlepsze warunki, a tam właśnie takie mają.
Awatar użytkownika
lenka77
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:48

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: lenka77 »

Jeśli nie macie możliwości w ciągu dnia zajmować się swoimi starszymi bliskimi to super rozwiązaniem jest dom opieki dziennej. My korzystamy z Domu Dziennego Pobytu Seniorek z Rudy Śląskiej http://ddp-seniorek.pl/ Moja mama przebywa tam w ciągu dnia i podoba jej się tam, ma ciekawą terapię zajęciową, ćwiczenia pamięci, trzy posiłki dziennie no i fajnych znajomych w swoim wieku :)
Śmirka

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: Śmirka »

Ja uważam, że opieka domowa Pol Ar Serwis jest lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. Poczytajcie sobie na https://pol-arserwis.pl/oferta/opieka-domowa/ Przede wszystkim nie zmieniasz środowiska starszej osobie, przez co ona czuje się komfortowo. A specjalistyczną opiekę może mieć zapewnioną w domu. Takie jest moje zdanie.
oleńka88

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: oleńka88 »

W przypadku mojego taty najważniejszą sprawą przy wyborze Domu Seniora była możliwość dostosowania posiłku do jego potrzeb. Ze względów zdrowotnych musi kierować się konkretnym jadłospisem i być pod stałą kontrolą dietetyka. Dopiero Dom Seniora donumcorde.pl wyszedł naprzeciw naszym oczekiwaniom. Przygotowanie konkretnych dań na miejscu nie było żadnym problemem. Posiłki przygotowywane są ze świeżych posiłków, są urozmaicone i bardzo smaczne. Tata ma szansę na regularne konsultacje z lekarzem, a my mamy pewność, że nie zaniedbuje zdrowia.
kaśka

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: kaśka »

Ja polecam https://podtopolami.eu/ , tutaj bardzo aktywnie podchodzą do życia, na wszystko znajdzie się czas, na odpoczynek, na rozrywkę, na rehabilitacje, tutaj każda starsza osoba poczuje się jak w domu, a towarzystwo jak i opieka jest po prostu najlepsza. ja jestem zadowolona i wam również polecam.
Kłębuszka

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: Kłębuszka »

Pod Warszawą znajduje się dom opieki "Promyk" - jeżeli ktoś zastanawia się, gdzie umieścić bliską osobę to uważam, że to miejsce będzie najlepszym wyborem. Moja mama jest w tym ośrodku już od dłuższego czasu. Bardzo się baliśmy, jak będzie się tam czuła, czy nie będzie czuła się samotna, porzucona. Okazało się, że mama wreszcie ma z kim porozmawiać i co robić - w ośrodku ma wielu rówieśników, z którymi może poplotkować i przede wszystkim, bardzo dobry personel, który o nią dba, zagaduje, sprawdza, jak się czuje. Często chwali nam się podczas odwiedzin, jakie filmy oglądała albo w jakie gry grała, co jest zasługą dobrze zorganizowanego czasu. Oczywiście, zawsze czeka na nasz przyjazd, ale dom oferuje możliwość odwiedzin bez ograniczeń, więc możemy się spotykać tak często, jak to możliwe. Myślę, że "Promyk" to dobre miejsce dla seniora - bezpieczne i przyjazne.
Żancia99

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: Żancia99 »

Ja z kolei mogę polecić dom opieki https://klinikaseniora.pl/ w Poznaniu. Mają możliwość opieki stałej, jak i wyłącznie dziennej. Zatrudniają wykwalifikowaną kadrę medyczną, składająca się z pielęgniarek, lekarzy różnych specjalizacji (w tym psychologa) oraz fizjoterapeutów.
lłłl

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: lłłl »

My już znaleźliśmy, babcia przebywa od około roku w domu seniora „Modrzew” w Morągu. Nie tylko ma tam potrzebną opiekę, są jej podawane odpowiednie leki, ma znajomych, no i w końcu jest trochę spokojniejsza (ma demencję i w stosunku do nas była bardzo agresywna), to ma tam także różne zabiegi lecznicze i rehabilitację: https://www.domopiekimodrzew.pl/oferta/rehabilitacja To rzetelne miejsce, polecam je gorąco.
Aśka37

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: Aśka37 »

Dzięki za polecenie. Ja natomiast szukałam niedawno sprawdzonego domu spokojnej starości w okolicach Gostynia. Zdecydowałam się na dom seniora http://dzis.eu/kontakt.html. Dysponują komfortowymi i dobrze wyposażonymi pokojami, wyżywieniem dopasowanym do indywidualnych potrzeb mieszkańców oraz kompleksową opieką medyczną. Moja babcia była bardzo zadowolona z pobytu.
czułka

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: czułka »

Dobrze jest wybrać miejsce, w którym senior będzie czuł się komfortowo i sympatycznie. Ja myślałam nad https://podtopolami.eu/ , według mnie mają rozsądne podejście do sprawy, wiedzą jak urozmaicić dzień, kiedy podać leki, czy jak rozmawiać ze starszymi osobami :)
Ąnnâsmith

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: Ąnnâsmith »

Amazing write-up! This is worth to share. Very informative. So much fun and easy to read! I truly appreciate the time and effort you put it. Surely my friends will be interested in your writing. I am impress of what i`ve seen here. Completely defined, keep it up all the time. วิธีเล่นบาคาร่าให้ได้เงิน
wowoś

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: wowoś »

U nas dobrze się sprawdza prywatny Dom Seniora Leśne Wrota z okolic Trójmiasta, dokładnie mieści się on w Kostkowie pod Wejherowem. Zapewniają tam mieszkańcom domu opiekę pielęgnacyjną, 24-godzinną opiekę pielęgniarską, wizyty lekarskie https://www.lesnewrota.pl/oferta/opieka-medyczna Dobrze jest tam też zorganizowany czas wolny, są wycieczki i spacery, zajęcia hobbystyczne czy różne ciekawe wydarzenia. Na pewno także dobrze ten ośrodek ocenicie.
jarosińska

Re: Prywatny dom opieki dla seniora

Post autor: jarosińska »

Jeśli jednak starsza osoba pozostaje z wami w domu a jest ciężko chora i wymaga opieki to weźcie pod uwagę Pielęgniarską Opiekę Długoterminową (NZOZ). W Warszawie zgłoście się do Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, ja korzystałam z ich pomocy przy chorującym tacie i mam jak najlepszą opinię o tych świadczeniach pielęgniarskich. Tu podrzucam wam kontakt https://cdwp.caritas.pl/dlugoterminowa-opieka-medyczna/ Informacje o tym jak zgłosić pacjenta do długoterminowej opieki pielęgniarskiej znajdziecie na tej właśnie stronie internetowej.

testy skórne u dziecka
ODPOWIEDZ