Pobyt w domu opieki?

Rozmawiamy tu o sprawach rodzinnych, małżeństwie, związkach, wychowaniu dzieci. Opowiedz o swoich radościach, problemach i wątpliwościach.
Awatar użytkownika
Natasza71
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2020, 1:44

Pobyt w domu opieki?

Post autor: Natasza71 »

Czy ktoś z waszych bliskich mieszka w prywatnym domu opieki? Poważnie zastanawiam się nad oddaniem do takiej placówki mojego dziadka, który wymaga o wiele więcej uwagi, niż ja jestem w stanie mu poświęcić. Słyszałam, że niektóre domy opieki organizują nawet zajęcia rehabilitacyjne dla mieszkańców, a w większości z nich pracuje dobrze wykwalifikowana kadra opiekunów. Mimo wszystko trudno jest mi podjąć ostateczną decyzję. Może macie dla mnie jakieś rady?
Łukaszewska

Re: Pobyt w domu opieki?

Post autor: Łukaszewska »

Czasem to jedne rozwiązanie i wcale nie najgorsze. W domu opieki starsza osoba będzie miała profesjonalną opiekę i też towarzystwo. W podeszłym wieku nie wystarczy zajać się kilka godzin dziennie. Starsza osoba potrzebuje 24h/dobę opieki. Ja mogę Wam polecić "Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim, tam naprawdę dbają o seniorów.
grejpfrutową

Re: Pobyt w domu opieki?

Post autor: grejpfrutową »

Pobyt w domu opieki może byc zbędny, jeśli odpowiednio przystosujemy mieszkanie do potrzeb seniora. Mogą w tym pomóc na przykład nakładki toaletowe, które pozwolą mu samodzielnie zadbać o podstawowe potrzeby. Jest też wiele innych sprzętów, które mogą mu ułatwić codzienne czynności.
ODPOWIEDZ