Opiekunka czy dom opieki?

Rozmawiamy tu o sprawach rodzinnych, małżeństwie, związkach, wychowaniu dzieci. Opowiedz o swoich radościach, problemach i wątpliwościach.
Awatar użytkownika
Szymona_78
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2020, 19:00

Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Szymona_78 »

Witam. Moja mama ma zaawansowaną demencję, a ja niestety nie dam rady być przy niej każdego dnia ze względu na pracę. Myślałam nad zatrudnieniem opiekunki, ale może lepszym wyborem byłby dom opieki. Co o tym sądzicie? Znacie jakieś sprawdzone placówki w Łodzi?
Awatar użytkownika
Żelisława_89
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2019, 4:24

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Żelisława_89 »

W domach opieki mieszkańcy mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną, więc moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. W Łodzi działa familia.lodz.pl. Słyszałam o nich wiele dobrego. Organizują zajęcia rehabilitacyjne, jedzenie dowozi firma cateringowa, a sama placówka jest w cichym miejscu, idealnym dla starszych osób.
Awatar użytkownika
logos
Posty: 41
Rejestracja: 07 lis 2019, 12:10

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: logos »

Moja babcia sama pomyślała o tym, żeby jednak pójść do domu opieki. Dlatego ja pomyślałam, że może spróbuję jej umilić tę decyzję. Patrzę właśnie tutaj https://seniorlux.pl/Prezenty-dla-Seniora-c22 , jakie są fajne pomysły na prezent dla seniora. Wydaje mi się, że będzie z tego powodu zadowolona. Wiecie, jak porządnie o nią zadbam.
Awatar użytkownika
morena
Posty: 267
Rejestracja: 24 sty 2020, 20:49

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: morena »

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą w ciągu dnia zajmować się swoimi starszymi bliskimi to dom opieki dziennej. W naszym przypadku jest to DDP Seniorek z Rudy Śląskiej http://ddp-seniorek.pl/ bardzo fajnie opiekują się tam moim tatą. Ma tam terapię zajęciową, ćwiczenia pamięci, trzy posiłki dziennie, także jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy właśnie tę placówkę, wiemy że jest tam w dobrych rękach.
Awatar użytkownika
Juleczka
Posty: 495
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:30

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Juleczka »

Świetnie że są takie miejsca i ludzie ktorzy potrafią tchnąć w seniorów drugie zycie. Moja babcia sama przebywa domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim i zawarla tam nowe wartosciowe przyjaznie a personel doklada wszelkich staran aby podopieczni byli zdrowi i szczesliwi.
Awatar użytkownika
darien90
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2020, 21:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: darien90 »

Według mnie lepszym wyborem jest opiekunka.
Awatar użytkownika
devi992
Posty: 245
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: devi992 »

Co sądzicie o pracy jako opiekunka osób starszych? Może macie jakieś doświadczenia? Czy jest to bardzo ciężka praca? Myślę nad wyjazdem do Niemiec: https://nursecare24.pl/ bo to ponoć dobre pieniądze w krótkim czasie. A z tego co wiem opiekunka osób starszych a szczególnie w Niemczech jest bardzo pożądaną pracą. Wiem na ten moment tyle, ile udało mi się zyskać informacji od agencji.
Awatar użytkownika
ula24
Posty: 218
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:16

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: ula24 »

Jedna opiekunka w domu nie jest w stanie zapewnić takiej opieki jak mają seniorzy w specjalnych ośrodkach. Zobaczcie na ofertę http://domseniora24.pl/dom-seniora-mazowieckie-uslugi . Właścicielem domu opieki jest lekarz i stale przebywa z seniorami. Mają oni zapewnioną rehabilitację, opiekę pielęgniarską, jest kaplica. Komfortowe pokoje, zapewnione posiłki różnorodne. W takim miejscu na pewno seniorowi będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 801
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:01

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam. Czy zdarzyły wam się kiedyś jakieś nieprzyjemne sytuacje z zapisywaniem bądź pobytem waszych starszych członków rodziny w domach opieki? Ja na przykład ostatnio słyszałam o problemach z doborem odpowiedniej diety w takim miejscu a przecież to jedna z ważniejszych rzeczy! Tutaj możecie o tym poczytać https://zycieseniora.com.
Żaneta

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: Żaneta »

W chwili obecnej nie wyobrażam sobie oddania chorego taty do domu opieki lecz opiekując się nim sama nie byłam w stanie pogodzić opieki z pracą zawodową. Dlatego też w tamtym roku zaczęłam rozglądać się za opiekunką. W internecie zamieściłam ogłoszenie w dziale opieka nad osobami starszymi oferty pracy, na które odpowiedziało kilka osób. Wśród nich znalazła się fantastyczna Pani Krysia, ciepła miła i dobrze znająca się na opiece i pierwszej pomocy gdyż kiedyś pracowała jako pielęgniarka. Zyskałam więcej czasu, a tata wzorową opiekę i sympatyczne towarzystwo.
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 178
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: Opiekunka czy dom opieki?

Post autor: biasza »

Jeśli tylko jest taka możliwość finansowo to na pewno opiekunka. Taka Pani zaopiekuję się seniorem najlepiej, w domu opieki przecież jest więcej pacjentów i nie można każdemu z osobna poświęcić już tyle czasu. W Niemczech pracują takie opiekunki, nawet od nas z Polski wyjeżdżają, do takiej agencji trzeba się zgłosić https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ jak się taki wyjazd planuje. Podobno zarobki są super a warunki pracy też całkiem ok. Do dogadania jaka umowa, na jaki czas, zakres obowiązków. Będzie się zgadzał z kwalifikacjami na pewno.
ODPOWIEDZ