Jakie przedszkole wybrać?

Rozmawiamy tu o sprawach rodzinnych, małżeństwie, związkach, wychowaniu dzieci. Opowiedz o swoich radościach, problemach i wątpliwościach.
dżes292

Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: dżes292 »

W przyszłym roku moje dziecko wybiera się do przedszkola, no i muszę przyznać, że kompletnie nie mam pojęcia, jakie przedszkole dla niego wybrać. Mam nadzieję, że bez problemu uda mi się znaleźć miejsce w Warszawie, które spełni moje oczekiwania. Chętnie sprawdzę, co polecacie!
zuśka032

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: zuśka032 »

Ja zapisałam swoje dziecko do Te Vizji na Wawrze, ponieważ wydawało mi się, że jest to najbardziej odpowiednie przedszkole, jeśli chodzi o poziom nauki język angielskiego. Po tym pierwszym miesiącu jestem zadowolona, ponieważ dziecko z chęcią chodzi do przedszkola i nie ma z tym żadnych problemów.
samiś2211

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: samiś2211 »

Najbardziej w Te Vizji bardzo spodobała mi się kreatywność nauczycieli i bardzo dobre podejście, bo dzieciaki są ze sobą w grupie, ale jeśli jest taka potrzeba, to każdy dzieciak traktowany jest indywidualnie. To z kolei sprawia, że pedagodzy od razu widzą jakieś niepokojące oznaki. Super opcja!
memuś0303

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: memuś0303 »

Skoro masz możliwość wyboru przedszkola z językiem angielskim, to ja serdecznie polecam! Nie obawiaj się, że Twoje dziecko będzie obciążone, bo dzieciaki w tym wieku bardzo łatwo przyswajają język obcy. W Te Vizji zajęcia są w taki sposób prowadzone, że dziecko bardziej uczy się poprzez zabawę. Dajcie znać, co myślicie.
kemiś3322

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: kemiś3322 »

Widzę tutaj informacje o przedszkolu z językiem angielskim. Czy naprawdę jest to tak dobra opcja, jeśli chodzi o wybór takiej szkoły dla dziecka? Wiele osób o tym mówi, a ja obawiam się, że będzie to zbyt duże obciążenie dla mojego dziecka w tak młodym wieku.
Awatar użytkownika
morena
Posty: 267
Rejestracja: 24 sty 2020, 20:49

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: morena »

Bardzo dobre jest gdańskie przedszkole Wielka Przygoda https://wielkaprzygoda.com/oferta Nasze dziecko właśnie do niego chodzi. W tym przedszkolu traficie na świetną kadrę, dobry program, kameralne grupy dzieci. Jest też nauka angielskiego, to bardzo fajna sprawa, fajnie by dziecko już od przedszkola oswoiło się z językiem obcym. Po całości nam to przedszkole odpowiada, jest świetne.
Awatar użytkownika
Plesska
Posty: 32
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:46

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Plesska »

Zależy też jakie macie osobiste wymagania, są i rodzice, które mają bardzo duże. Czasem też i dzieci potrzebują konkretnej opieki, odpowiedniego podejścia. Zobaczcie na stronie https://epedagogika.pl/praca-nauczyciel ... -3369.html co piszą o nauczycielach wspomagających, Ci są zatrudniani przy dziecku niepełnosprawnym w grupie.
Borówka

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Borówka »

Osobiście wolę posłać swoje dziecko do przedszkola prywatnego, z racji że jakoś głowę mam wtedy spokojniejsza :) I tu padło na nasze ukochane https://fiqmiku.pl/ Moje dziecko czuję się tam naprawdę szczęśliwe, nie było dnia żeby tam nie chciało iść, a zdążały się takie sytuacja w innych miejscach.
Awatar użytkownika
kratka
Posty: 124
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:29

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: kratka »

Bardzo ważne pytanie :) Gdybym ja miała polecić najlepsze przedszkole to byłoby to Ala i Kot http://www.alaikot.pl/ , w Piasecznie. Z takich organizacyjnych spraw to wszystko jest na stronie. Mogę tylko dodać, że atmosfera jest tam taka, że dzieci chętnie do niego chodzą. A co ważne nie mają czasu na nudę.
uczeń32

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: uczeń32 »

Mieszkasz w ogolicach Konstancina? Jeśli masz dzieci w wieku przedszkolny to polecam wysłać je do niepublicznego przedszkola Przedszkole Wilanów . Jest to bardzo fajne miejsce ja posłałam swoje już drugie dziecko tam. Polecam bardzo bo mają oni bardzo dobre podejście do dziecka, rozwija się dziecko na wiele sposobów. Polecam bardzo wszystkim rodzicom
Leśka

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Leśka »

Ja zanim znalazłam odpowiednie miejsce dla moich pociech, sporo się naszukałam. Nie ukrywam, że pomoc miałam sporą dzięki wypisaniu z tej wyszukiwarki https://www.dlababelka.pl/firmy/polska/ ... epubliczne dostępnych miejsc blisko naszego domu. Podzwoniłam, popytałam, poczytałam opinie i udało mi się wybrać fajne przedszkole. Polecam wam skorzystanie z wyszukiwarki. W łatwy sposób się rozeznacie w ofercie.
ginamó

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: ginamó »

Nasze dziecko postanowiliśmy wysłać do niepublicznego przedszkola. Madzik PLace https://www.madzikplace.com/ okazało się spełniać nasze wymogi. Na miejscu obowiązuje nauka języków obcych a na tym w pełni nam zależało - najmłodsi powinni się edukować od samego poczatku. Idealnie!
Luśila

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Luśila »

Jeśli chodzi o przedszkole dwujęzyczne, to serdecznie polecam Ci Tequestę na Mokotowie. Mają super kadrę i szeroką ofertę ciekawych zajęć dodatkowych, dzięki czemu maluchy się nie nudzą. Ponadto placówka jest regularnie dezynfekowana i ozonowana, przez co dzieciaki praktycznie nie chorują. Z tego co pamiętam, to obecnie prowadzą nabór dla rocznika 2014, więc możesz dopytać.
Łucja

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Łucja »

W Warszawie jest dużo dobrych przedszkoli, ale oczywiście wszystko zależy też od tego, co dla ciebie jest szczególnie ważne przy wyborze placówki dla dziecka. Dla mnie ważne było dobre, zdrowe jedzenie, dlatego synek chodzi do przedszkola, gdzie dania dostarcza firma Smakuś http://www.smakus.eu/ . Mają oni bardzo smaczne posiłki, skomponowane tak by dzieci jadły zdrowe produkty i uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych. Wszystko jest fajnie podane, ładnie wygląda, super smakuje - dzieci jedzą bardzo chętnie wszystkie posiłki. A to dla rodzica jest bardzo ważne, przynajmniej z mojego punktu widzenia.
Awatar użytkownika
rudoszara
Posty: 48
Rejestracja: 22 lip 2019, 13:47

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: rudoszara »

Jak dla mnie lepiej zdecydować się na prywatne przedszkole. Jest dużo więcej różnych edukacyjnych zabaw, lepsze wyposażenie i posiłki. Dzieciakom może to nie robi różnicy, ale dla rodziców to ważne. No i uważam, że kadrze w takich placówkach bardziej zależy na tym, żeby nie nadepnąć na odcisk rodzicom, bo to jednak dla nich zysk
Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 133
Rejestracja: 20 wrz 2020, 20:01

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Lukrecja »

U nas sprawdza się niepubliczne mokotowskie przedszkole Raz Dwa Trzy My http://www.razdwatrzymy.edu.pl/przedszk ... -dwa-trzy/ Dobrze tam dbają o dzieciaki, mają fajne opiekunki, ciekawy program, zajęcia są w trzech blokach tematycznych: edukacyjnych, ruchowych i artystycznych, do tego poprzez zabawę poznają też język hiszpański i angielski. My po całości jesteśmy zadowoleni z wyboru przedszkola, to fantastyczna placówka.
Sylwuś

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Sylwuś »

Jeśli Twoje dziecko ma problem z nauką, to na pewno warto byś zajrzała na https://kidos.pl/blog/matematyka-co-zro ... -polubilo/, ponieważ specjaliści podzielili się naprawdę fajnymi poradami, jeśli chodzi o pomoc Twojemu dziecku w nauce, a szczególnie co zrobić by Twoje dziecko polubiło matematykę.
Awatar użytkownika
Szyszyka
Posty: 188
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:54

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Szyszyka »

I dobrze robisz, że pytasz. W sumie jak przeglądałam oferty przedszkoli (tych prywatnych) to wszystko wygląda podobnie, są może małe różnice. No a tak z pierwszej ręki, info od rodziców, to zawsze lepsza informacja co nie. Ja brałam tak bardziej w ciemno ale i tak idealnie trafiłam z przedszkolem! Te Vizja Wawer, teraz już podstawówka.
Awatar użytkownika
Maimola
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:44

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Maimola »

Myśleliście o przedszkolu, w którym dzieci uczą się już angielskiego? Kiedyś takich nie było, no ale jak teraz takie są to czemu by nie:) Myślę, że dzieci mogłyby sporo na tym zyskać. Ja akurat nie zdecydowałam się a szkoda, jest przedszkole prywatne Te Vizja w Warszawie na Wawrze, akurat wysłałam dziecko do podstawówki od nich i jest suuuper.
Awatar użytkownika
lenka77
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:48

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: lenka77 »

Moje dzieci chodzą do prywatnego przedszkola, mają tam zapewniony wszechstronny rozwój dzięki bardzo dobremu programowi i wspaniałej kadrze. Do tego jest świetna lokalizacja w cichej, bezpiecznej okolicy i małe grupy dzieci. Mówię o przedszkolu w Warszawie w dzielnicy Wesoła – Robuś https://robus.pl/jak-uczymy/program Jeśli jesteście z okolicy to sprawdźcie ich sobie, na pewno wam się spodobają.
Słoń

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Słoń »

U nas wybór padł na bezpłatne przedszkole terapeutyczne "Pegaz" w Gdańsku. Te przedszkola to idealne miejsce dla dzieci, które mają trudności w rozwoju. Zajęcia są dostosowane do potrzeb dziecka, dzięki czemu dziecko dobrze się rozwija. Cieszę się, że wybrałam to przedszkole. Dziecko wraca z przedszkola bardzo szczęśliwe i zadowolone, a to dla mnie najważniejsze.
Iśa

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: Iśa »

Jeśli miałbym ci coś doradzić, to zdecydowanie byłoby to prywatne przedszkole. My akurat wybraliśmy placówkę językową - Tequesta na Białołęce. bardzo wysoki poziom, fajne, kreatywne zajęcia, Pani Dyrektor z ciepłym i indywidualnym podejściem do dzieci,
cudowne nauczycielki... córka płaczę jak musi wychodzić z przedszkola.
Awatar użytkownika
devi992
Posty: 245
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: devi992 »

Planujemy wysłać za rok nasze dziecko do przedszkola, ale jeszcze nie mamy pojęcia, co odpowiedniego wybrać i jakie przedszkole będzie najlepsze. Powinniście zerknąć, sprawdzić i skorzystać, jeśli tylko będzie to dobra opcja. Co mi polecicie, jeśli chodzi o wybór przedszkola?

___
https://strefaenergii.com/fotowoltaika-dla-firmy/
cokoł

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: cokoł »

Wydaje mi się, że samemu trzeba podjąć decyzje. ja na przykład chwalę sobie https://fiqmiku.pl/ . Wyjątkowe podejście Pań, dzieci czują się zaopiekowanw. Przestronne sale zabaw, ogromny ogród, gdzie dzieciaki na świeżym powietrzu mogą spędzać czas. To mi się wyjątkowo podoba, miejsce godne uwagi.
ekosyśtem32

Re: Jakie przedszkole wybrać?

Post autor: ekosyśtem32 »

Bycie bardziej ekofriendly możesz uzyskać dzięki instalacji fotowoltaiki. W ogolicach Sochaczewa jeśli mieszkasz to możesz zadzwonić na numer podany na stronie https://grupaekosystemy.pl/fotowoltaika-sochaczew/ i skonsultować za darmo jakie będziesz miał koszty związane z instalacją tej super fotowoltaiki. Panele mają coraz większą sprawność i dodatkowo niższy VAT 8% zmiejsza koszt ich instalacji.
ODPOWIEDZ