Jaka forma opieki dla seniora?

Rozmawiamy tu o sprawach rodzinnych, małżeństwie, związkach, wychowaniu dzieci. Opowiedz o swoich radościach, problemach i wątpliwościach.
Awatar użytkownika
darwit_99
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2021, 0:15

Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: darwit_99 »

Jak według was powinna wyglądać kompleksowa opieka nad schorowanym seniorem? Według mnie musi to być całodobowa opieka nad osobami starszymi. Według mnie można znaleźć naprawdę sporo zaufanych placówek opiekuńczych i nie ma co się ograniczać tylko do publicznych. W końcu zdrowie i dobre samopoczucie naszych bliskich jest bardzo ważne.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 233
Rejestracja: 23 lip 2019, 11:13

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: kasiakowa06 »

darwit_99 pisze: ↑02 wrz 2021, 1:12 Jak według was powinna wyglądać kompleksowa opieka nad schorowanym seniorem? Według mnie musi to być familia.lodz.pl/calodobowa-opieka-nad-osobami-starszymi-lodz/całodobowa opieka nad osobami starszymi. Według mnie można znaleźć naprawdę sporo zaufanych placówek opiekuńczych i nie ma co się ograniczać tylko do publicznych. W końcu zdrowie i dobre samopoczucie naszych bliskich jest bardzo ważne.
Seniorzy wymagają naszej opieki i takowa im się należy. Wysoka jakoś takich usług dostają w Wiejskich Klimatach http://wiejskieklimaty.net/dom-opieki-s ... opomorskie

Obrazek
Ałka

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: Ałka »

Oczywiście, że warto sprawdzić jakie domu opieki są polecane w okolicach, ja mam wybranych kilka, ale póki co opiekuję się babunią sama - jeśli tylko będę w stanie, to chcę się opiekować babcią. Kupuję dla niej w DOZie nutridrinki Fresubin, które ratują nam sytuację w momencie, kiedy babcia nie ma apetytu, a jednak czasem się to zdarza.
Jaśkaa80

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: Jaśkaa80 »

Myślę, że jednym z najlepszych rozwiązań jest dom spokojnej starości. Moja babcia mieszkała kiedyś w domu seniora: http://dzis.eu/dom-seniora/informacje-dla-pacjenta.html. Miała do dyspozycji komfortowy pokój, indywidualne wyżywienie, opiekę medyczną oraz organizację czasu wolnego. Pamiętam, że babcia była bardzo zadowolona z tego pobytu.
krótka

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: krótka »

Dom opieki to najrozsądniejszy wybór, jeśli chcemy mieć na głowie spokoj i bezpieczenstwo seniora. Moja mama aktualnie przebywa w http://dom-seniora-iwa.pl/ i muszę przyznać, że skorzystanie z takich uslug ma faktycznie znaczenie. Zyje w komfortowych warunkach, nie brakuje jej zywienia , w dodatku okolica jest niezmiernie sympatyczna.
Awatar użytkownika
morena
Posty: 267
Rejestracja: 24 sty 2020, 20:49

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: morena »

W okolicy Puław mieści się dom seniora A w sercu maj https://www.domsenioraawsercumaj.pl/kontakt Siostry teściowa tam przebywa, jest chora na Alzheimera a w tym ośrodku ma dobrą opiekę, komfortowe warunki, odpowiednią rehabilitację, konsultacje i badania kontrolne lekarzy specjalistów, także jest tam w dobrych rękach.
Mirek Son

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: Mirek Son »

Zdecydowanie polecam https://domopiekiwarszawa.pl/ . Na miejscu jest dobra opieka, terapia, rehabilitacja, regularne konsultacje lekarskie i badania kontrolne, także osoby starsze są tam dobrze zaopiekowane. W tym domu przebywa moja ciocia i często jeździmy ją odwiedzać.
leośka

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: leośka »

zajmujemy się dziadkiem, na razie na szczęście jest jeszcze w miarę sam samodzielny jedyny problem to jedzenie, staramy się kombinować z posiłkami ale wiel rzeczy nie chce jeść, teraz zaczęliśmy mu dawać nutridrinki Fresubin, można je na pewno kupić wDOZie
Irma

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: Irma »

leośka pisze: ↑30 paź 2021, 20:20 zajmujemy się dziadkiem, na razie na szczęście jest jeszcze w miarę sam samodzielny jedyny problem to jedzenie, staramy się kombinować z posiłkami ale wiel rzeczy nie chce jeść, teraz zaczęliśmy mu dawać nutridrinki Fresubin, można je na pewno kupić wDOZie
A to jest w formie napoju? Sprawdzi się, jeśli ktoś choruje na cukrzycę?
górakowski

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: górakowski »

Senior potrzebował także zadbania o sprzet medyczny i rehabilitacyjny, dzieki ktoremu mozliwy byl powrot do zdrowia. Dlatego rozsadnym pomyslem okazalo sie zgloszenie do https://www.orto-medika.pl/oferta . Bardzo sprawnie zrealizowali dla nas dostarczenie wspomnianego sprzetu rehabilitacyjnego. Charakteryzuje sie on kapitalna jakoscia za jeszcze lepsze pieniadze, takze skup sie na tym aspekcie bo jest na czym. Leczona osoba wylacznie na tym zyska!
Elżbietii

Re: Jaka forma opieki dla seniora?

Post autor: Elżbietii »

Jak dla mnie mając pod opieką seniorów, czy to mamę czy tatę, możemy po prostu liczyć na to, że będziemy mieli odpowiedniej jakości wyposażenie medyczne czy rehabilitacyjne, które po prostu umożliwi fakt, że będziemy mogli lepiej dbać o zdrowie seniora i kontrolować jego stan. Jeśli chodzi dobry sklep medyczny, polecam Ortmed https://www.ortmed.pl/. Różnorodna oferta, bardzo dobra, dopasowana do potrzeb najróżniejszych pacjentów. Kupowanie u nich to gwarancja, że sprzęt będzie dobrze działał
ODPOWIEDZ