Dziecko z autyzmem - przedszkole

Rozmawiamy tu o sprawach rodzinnych, małżeństwie, związkach, wychowaniu dzieci. Opowiedz o swoich radościach, problemach i wątpliwościach.
julaa

Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: julaa »

Hej! W tym miesiącu stwierdzono u naszej córki autyzm. Poszukujemy teraz przedszkola dla niej. Możecie mi polecić jakąś sprawdzoną placówkę w Warszawie? Młoda chodzi do publicznego przedszkola, ale widzę, że sobie nie radzi i już nie raz nauczycielki zasugerowały mi, że powinnam ją przenieść.
majka

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: majka »

Nasz synek chodzi do przedszkola Promitis - http://www.centrum-terapii.pl/ Gdy dowiedziałam się, że ma autyzm jak najszybciej przepisałam go do tej placówki terapeutycznej. Przedszkole integracyjne nawet nie wchodziło w grę, bo wiem, że mają tam grupy pięcioosobowe a w Promitis zazwyczaj jest dwójka dzieci i wiem, że moje dziecko ma poświęcone mnóstwo uwagi.
irka

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: irka »

Tradycyjne przedszkole to nie jest dobry pomysł dla dziecka z autyzmem. Wiem to z własnego doswiadczenia. My też zapisaliśmy syna do przedszkola Promitis i jest super. Jeszcze nigdy nie robił tak dużych postępów, poznał wiele słów i jest spokojniejszy. Widzę, że podjęliśmy bardzo dobrą decyzję. Ogromnym plusem Promitis jest indywidualne podejście do dziecka i czas, który terapeuta może mu poświęcić.
laura91

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: laura91 »

Ja chodzę na terapię do Promitis i nie mogę powiedzieć złego słowa. Pracują tam wspaniali ludzie z sercem na dłoni i ogromną wiedzą. Gdyby moje dziecko miało autyzm to z pewnością rozważyłabym zapisanie go do przedszkola lub szkoły Promitis. Opieka jest tam na najwyższym poziomie.
bianka

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: bianka »

laura91 pisze: ↑01 paź 2021, 16:05 Ja chodzę na terapię do Promitis i nie mogę powiedzieć złego słowa. Pracują tam wspaniali ludzie z sercem na dłoni i ogromną wiedzą. Gdyby moje dziecko miało autyzm to z pewnością rozważyłabym zapisanie go do przedszkola lub szkoły Promitis. Opieka jest tam na najwyższym poziomie.
To prawda. Dzieci mają tam wspaniała opiekę i duże możliwości rozwoju. Moja córka chodzi do przedszkola Promitis od roku i robi ogromne podstępy a my jako rodzice również mamy duże wsparcie ze strony terapeutów i dyrekcji.
karkówka

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: karkówka »

Możecie również pomyśleć nad specjalistyczną, oddzielną terapią. A mowa tutaj o Terapii Tomatisa odgrywającej znaczącą rolę. Polega na wspieraniu funkcji słuchowej, poprawę koncentracji i kreatywności co traktujemy jako ruch obowiązowy i konieczny. Pomaga to także w kontroli głosu i słuchu.
Awatar użytkownika
tidala
Posty: 880
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:14

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: tidala »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://presscontent.pl
limońka

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: limońka »

Moje dziecko chodzi do specjalnego przedszkola dla dzieci autystycznych, ale w Zamościu. Jedyne jak Ci mogę pomóc to podrzucić stronę z wyszukiwarką firm dotyczących wszystkiego, co związane jest z dziećmi https://www.dlababelka.pl/firmy/polska/ ... 0specjalne I ja dzięki niej właśnie znalazłam przedszkole dla swojej pociechy. Ty na pewno też znajdziesz dla swojego dziecka. Trzymam kciuki.
Miłeczka

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: Miłeczka »

U nas oprócz autyzmu mieliśmy straszne problemy z mową u Stasia. Długo szukaliśmy pomocy, aż wreszcie udało nam się w Kielcach znaleźć miejsce https://www.tomatiskielce.pl/tomatis gdzie stosują terapię logopedyczną metodą Tomatisa. Na szczęście okazała się skuteczna. W stosunkowo krótkim czasie Staś zaczął wypowiadać pierwsze słowa. Dalej już było tylko lepiej.
Pieśkia

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: Pieśkia »

Mam pięcioletnią córeczkę i na początku wydawało się, że wszystko jest ok, ale jak Alicja zaczęła mówić i chodzić, to zauważyliśmy z mężem, że żyje w swoim świecie. Interesowały ją głównie te same przedmioty, miała totalnie swój wyśniony, zamknięty świat, do którego co raz nie chętniej nas wpuszczała. Po czasie dostaliśmy diagnozę, że nasza córka jest dzieckiem autystycznym. Namiary na Fundację TERAZ MY https://fundacja-terazmy.pl/kontakt/ podał nasz lekarz rodzinny. W tej fundacji jest mnóstwo dzieci takich jak Ala. Panie, które prowadzą zajęcia, są serdeczne oraz empatyczne. Widać, że robią to z pasją i oddaniem.
hanulka

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: hanulka »

julaa pisze: ↑27 wrz 2021, 7:03 Hej! W tym miesiącu stwierdzono u naszej córki autyzm. Poszukujemy teraz przedszkola dla niej. Możecie mi polecić jakąś sprawdzoną placówkę w Warszawie? Młoda chodzi do publicznego przedszkola, ale widzę, że sobie nie radzi i już nie raz nauczycielki zasugerowały mi, że powinnam ją przenieść.
Przedszkole terapeutyczne Promitis będzie bardzo dobrym wyborem. Syn mojej siostry chodzi tam od roku i robi ogromne postępy. To świetna placówka z odpowiednim podejściem do dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera.
Awatar użytkownika
tidala
Posty: 880
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:14

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: tidala »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... https://sensillo.pl/
fiołkowa

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: fiołkowa »

My posłaliśmy córkę do przedszkola terapeutycznego Promitis w tym roku. Wcześniej chodzila do przedszkola publicznego, ale zupełnie tam sobie nie radziła. Nauczycielka zasugerowała nam przebadanie małej pod kątem autyzmu i okazało się, że miała rację. Do tej pory nie mogę sobie wybaczyć, ze nie zauważyłam wcześniej jej zachowania i tego, że ma swój świat.
borówka

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: borówka »

fiołkowa pisze: ↑26 paź 2021, 22:50 My posłaliśmy córkę do przedszkola terapeutycznego Promitis w tym roku. Wcześniej chodzila do przedszkola publicznego, ale zupełnie tam sobie nie radziła. Nauczycielka zasugerowała nam przebadanie małej pod kątem autyzmu i okazało się, że miała rację. Do tej pory nie mogę sobie wybaczyć, ze nie zauważyłam wcześniej jej zachowania i tego, że ma swój świat.
Jakie warunki trzeba spełniać żeby móc zapisać dziecko do tego przedszkola?
aśkowa

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: aśkowa »

borówka pisze: ↑27 paź 2021, 23:56
fiołkowa pisze: ↑26 paź 2021, 22:50 My posłaliśmy córkę do przedszkola terapeutycznego Promitis w tym roku. Wcześniej chodzila do przedszkola publicznego, ale zupełnie tam sobie nie radziła. Nauczycielka zasugerowała nam przebadanie małej pod kątem autyzmu i okazało się, że miała rację. Do tej pory nie mogę sobie wybaczyć, ze nie zauważyłam wcześniej jej zachowania i tego, że ma swój świat.
Jakie warunki trzeba spełniać żeby móc zapisać dziecko do tego przedszkola?
Wiesz co najlepiej będzie jak zadzwonisz do przedszkola i wypytasz o wszystko. Na pewno musisz mieć dokumenty potwierdzające diagnozę. Z tego co wiem Promitis ma też poradnie psychologiczno-pedagogiczne gdzie można udać się na konsultację z dzieckiem.
mortadela

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: mortadela »

Hej. To jest trudny temat niewątpliwie, ale wbrew obiegowym opiom w całej Polsce jest dużo specjalistycznych przedszkoli. Mojej siostry syn chodzi właśnie do takiego w Gdyni. Nie jest co prawda tanie, ale efekty pracy z maluchem, to wynagradzają. Zdecydowanie warto posłać swoje dziecko do takiej placówki. Daję wam linka do strony, na której jest między innymi baza przedszkoli: https://www.dlababelka.pl/firmy/polska/ ... tegracyjne Ofert są z całej Polski. Pozdrawiam.
nami

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: nami »

Gdy szukacie solidnego przedszkola dla swojego potomka, polecam zapoznanie się z ofertą http://www.alaikot.pl/. Przedszkole posiada przyjaznych opiekunów oraz dobrze zaplanowane zajęcia dla dzieci, co gwarantuje przyjemne doświadczenia naszego malucha.
Ditaa

Re: Dziecko z autyzmem - przedszkole

Post autor: Ditaa »

Jeśli macie trudności z rozwojem słuchu, komunikacją lub koncentracją u swojego dziecka, terapia Tomatisa może być rozwiązaniem. To innowacyjna metoda, która zyskuje coraz większą popularność w terapii dzieci. Warto się jej przyjrzeć!
ODPOWIEDZ