Leczenie nietrzymania moczu

Może się okazać, że ten wątek będzie kontrowersyjny - lub wręcz przeciwnie! Dzielcie się doświadczeniami z medycyną alternatywną.
Małek84

Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: Małek84 »

Mandala Clinic w swojej szerokiej ofercie posiada zabieg na nietrzymanie moczu https://www.mandalaclinic.com/oferta/le ... nia-moczu/. Klinika to miejsce pełne harmonii, a zabiegi przeprowadzają wiodący w swojej dziedzinie profesjonaliści.
fruśka

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: fruśka »

jest to na pewno złożony problem, sama tego doświadczyłam, czułam się bardzo niekomfortowo, dobrze, że w DOZie dostałam darmowe próbki wkładek tena, od razu poczułam się swobodniej, jestem pod opieką lekarza i jest lepiej

łączenie kondensatorów w baterie
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 179
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: biasza »

Ale nie każdego stać na zabieg, nie każdy też chce się na taki wybrać. Moja babcia ma 80 lat i nie w głowie jej takie sposoby walki z nietrzymaniem moczu. Myśli, że tak już musi być. Dobrze, że stosuje Octenicare który jej kupiłam. Nie ma dzięki temu podrażnień a i przykry zapach się nie pojawia. Idealny krem barierowy.
kręska

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: kręska »

fruśka pisze: ↑17 paź 2020, 13:23 jest to na pewno złożony problem, sama tego doświadczyłam, czułam się bardzo niekomfortowo, dobrze, że w DOZie dostałam darmowe próbki wkładek tena, od razu poczułam się swobodniej, jestem pod opieką lekarza i jest lepiej
gdzie te wkładki w dozie dokładnie są? Gdzieś leżą czy może trzeba poprosić farmaceutę o nie? czy tej marki wkładki ci się sprawdziły?
Buńka

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: Buńka »

Ja też skorzystałam z takich próbek, u nas były dostępne po prostu na takim standzie w DOZie, w widocznym miejscu, nie dało się przeoczyć ;)
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 664
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: Hanka »

Jeśli macie problem z trzymaniem moczu również w nocy, to sądzę, że rozsądnie byłoby się zaopatrzyć w podkłady jednorazowe nieprzemakalne, aby zabezpieczyć łóżko. Możecie je dostać w różnych sklepach medycznych, stacjonarnie lub on-line, na przykład na Medyczny.Store. Polecam
kokuśka

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: kokuśka »

U każdego przyczyna nietrzymania moczu jest inna i inna będzie też terapia/leczenie. Najlepiej to po prostu udać się do lekarza. Niech przeprowadzi wywiad, zrobi badania i wtedy zaleci właściwą terapię. Jakby co to polecam zakład Urogen w Tarnowskich Górach. Mają tam świetnych lekarzy, nowoczesne metody leczenia, jakieś lasery itp. Pomogą Ci tam :)
Syłwia

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: Syłwia »

Buńka pisze: ↑31 sty 2021, 20:37 Ja też skorzystałam z takich próbek, u nas były dostępne po prostu na takim standzie w DOZie, w widocznym miejscu, nie dało się przeoczyć ;)
Orientujecie się, czy nadal można dostać w DOZie te próbki wkładek chłonnych z Teny? Niestety i mnie problem dopadł, mam nadzieję, że to chwilowe, ale chciałabym sobie kupić odpowiednią dla mnie ochronę.
Awatar użytkownika
malinka11
Posty: 265
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:49

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: malinka11 »

Zdrowie jest najważniejsze. Pojawiające się zatem problemy w tym obrębie zawsze budzą sporo zmieszania i smutku, a także niekiedy wstydu. W takim wypadku liczy się przede wszystkim zwrócenie uwagi na kwestie dopasowania działań do potrzeb. Jeśli więc jest to kwestia nietrzymania moczu na stronie https://inkontynencja.eu/15-majtki-chlonne-dla-mezczyzn znajdziesz ajtki męskie na nietrzymanie moczu.
górka

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: górka »

Syłwia pisze: ↑26 mar 2021, 13:05
Buńka pisze: ↑31 sty 2021, 20:37 Ja też skorzystałam z takich próbek, u nas były dostępne po prostu na takim standzie w DOZie, w widocznym miejscu, nie dało się przeoczyć ;)
Orientujecie się, czy nadal można dostać w DOZie te próbki wkładek chłonnych z Teny? Niestety i mnie problem dopadł, mam nadzieję, że to chwilowe, ale chciałabym sobie kupić odpowiednią dla mnie ochronę.
Tak, nadal można dostać te darmowe próbki w DOZ więc korzystaj :)
Awatar użytkownika
ula24
Posty: 244
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:16

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: ula24 »

Nietrzymania moczu u mężczyzn nie można lekceważyć, szczególnie jak pojawiają się inne objawy jak częste oddawanie moczu, ból podbrzusza. Mogą one zwiastować problemy z prostatą. Konieczna będzie wizyta u urologa i dokładne badania. Dla zainteresowanych podsyłam link do strony gdzie można znaleźć dokładniejsze informacje https://zabiegidavinci.pl/baza-wiedzy/rak-prostaty/ .
Reńka3

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: Reńka3 »

Teraz są bardzo nowoczesne i skuteczne metody. Na https://klinikamiracki.pl/ginekologia-estetyczna/ możecie sobie poczytać, ginekologia estetyczna poszła bardzo do przodu i naprawdę daje ogromne możliwości w tym zakresie. A warto poprawiać swój komfort życia!
Juluś

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: Juluś »

Wiem, że te wszystkie zabiegi brzmią przerażająco i są dość drogie, dlatego jeśli ktoś ma takie lekkie nietrzymanie moczu to polecam zwłaszcza taki jeden produkt. Specjalne tampony podpierające https://uritam.com/. Wystarczy włożyć i nie trzeba się przejmować, czy coś pocieknie na spotkaniu ze znajomymi ;)
ślimka

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: ślimka »

górka pisze: ↑02 maja 2021, 23:04
Syłwia pisze: ↑26 mar 2021, 13:05
Buńka pisze: ↑31 sty 2021, 20:37 Ja też skorzystałam z takich próbek, u nas były dostępne po prostu na takim standzie w DOZie, w widocznym miejscu, nie dało się przeoczyć ;)
Orientujecie się, czy nadal można dostać w DOZie te próbki wkładek chłonnych z Teny? Niestety i mnie problem dopadł, mam nadzieję, że to chwilowe, ale chciałabym sobie kupić odpowiednią dla mnie ochronę.
Tak, nadal można dostać te darmowe próbki w DOZ więc korzystaj :)
A wiecie jak jest z refundacją takich środków higienicznych? czy w doz mi pomogą?
Ażonto

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: Ażonto »

Tak, powiedz farmaceutkom w DOZie, że masz problem z nietrzymaniem moczu i chciałabys załatwić sobie dofinansowanie na takie wkładki chłonne. Wszystko wytłumaczą Ci od a do z, co po kolei musisz załatwić. Ale bez stresu, nie jest to sporo formalności :)

instalacja multiroom
Awatar użytkownika
lola
Posty: 77
Rejestracja: 04 sty 2019, 12:24

Re: Leczenie nietrzymania moczu

Post autor: lola »

W trakcie ciąży i po ciąży może zdarzyć się właśnie ta przypadłość. Nie jest to nic fajnego ale jakoś trzeba sobie radzić. W stacjonarnych aptekach DOZ kupicie akcesoria niezbędne przy nietrzymaniu moczu - takie jak wkładki i pieluchomajtki.
ODPOWIEDZ