Leki dla seniora

Borykasz się z problemami natury psychicznej? Jesteś w trudnej sytuacji? Potrzebujesz rady lub otuchy? Dołącz do naszej grupy wsparcia. Pomagamy rozwiązywać trudności, polecamy specjalistów zdrowia psychicznego i podpowiadamy, gdzie szukać pomocy.
Awatar użytkownika
Adelajda
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2019, 8:25

Leki dla seniora

Post autor: Adelajda »

Macie jakiś sposób na to żeby kupować taniej leki dla seniora? Przecież to często są naprawdę duże pieniądze. Jasne, jest kilka leków bezpłatnych, ale moja babcia bierze kilkanaście rodzajów leków. Można je załatwić jakoś taniej?
Szłuka

Re: Leki dla seniora

Post autor: Szłuka »

Adelajda pisze: ↑19 lip 2021, 0:00 Macie jakiś sposób na to żeby kupować taniej leki dla seniora? Przecież to często są naprawdę duże pieniądze. Jasne, jest kilka leków bezpłatnych, ale moja babcia bierze kilkanaście rodzajów leków. Można je załatwić jakoś taniej?
Niestety, tak już jest, że seniorzy sporo leków wykupują, raczej zmniejszyć ilości nie można. Ale warto na przykład zajrzeć do DOZ, mają tam zniżkę na leki dla seniorów.
Cańka

Re: Leki dla seniora

Post autor: Cańka »

Szłuka pisze: ↑31 lip 2021, 23:02 Niestety, tak już jest, że seniorzy sporo leków wykupują, raczej zmniejszyć ilości nie można. Ale warto na przykład zajrzeć do DOZ, mają tam zniżkę na leki dla seniorów.
Naprawdę? A mogłabyś powiedzieć na jakiej zasadzie działa ta zniżka dla seniorów w DOZie?
Luśka

Re: Leki dla seniora

Post autor: Luśka »

Cańka pisze: ↑23 sie 2021, 1:34
Szłuka pisze: ↑31 lip 2021, 23:02 Niestety, tak już jest, że seniorzy sporo leków wykupują, raczej zmniejszyć ilości nie można. Ale warto na przykład zajrzeć do DOZ, mają tam zniżkę na leki dla seniorów.
Naprawdę? A mogłabyś powiedzieć na jakiej zasadzie działa ta zniżka dla seniorów w DOZie?
Osoba w wieku 60+ w godzinach 8-12 ma zniżkę minus 20% na leki
Lesław1

Re: Leki dla seniora

Post autor: Lesław1 »

Witam, wszystkim seniorom polecam zapoznać się z tą stroną https://ktomalek.pl/leki-przeciwwirusowe/k-1639/1 , znajdziecie tu informacje o lekach przeciwwirusowych. Jak wiadomo jesień to okres dużych zachorowań, więc lepiej być na to gotowym, zwłaszcza w podeszłym wieku.
Kłosa

Re: Leki dla seniora

Post autor: Kłosa »

Luśka pisze: ↑23 sie 2021, 13:43
Cańka pisze: ↑23 sie 2021, 1:34
Szłuka pisze: ↑31 lip 2021, 23:02 Niestety, tak już jest, że seniorzy sporo leków wykupują, raczej zmniejszyć ilości nie można. Ale warto na przykład zajrzeć do DOZ, mają tam zniżkę na leki dla seniorów.
Naprawdę? A mogłabyś powiedzieć na jakiej zasadzie działa ta zniżka dla seniorów w DOZie?
Osoba w wieku 60+ w godzinach 8-12 ma zniżkę minus 20% na leki
A czy można za seniora wykupić leki z tą zniżką? Mój tata nie jest w stanie samodzielnie się wybrać do apteki
Bezia

Re: Leki dla seniora

Post autor: Bezia »

Kłosa pisze: ↑27 sie 2021, 12:43 A czy można za seniora wykupić leki z tą zniżką? Mój tata nie jest w stanie samodzielnie się wybrać do apteki
Wprawdzie ja nigdy nie wykupowałam leków za rodziców, bo zazwyczaj jeżdżę z nimi na zakupy, ale z tego co wiem, spokojnie można dla seniora te leki ze zniżką kupić w dozie. Zapisz sobie tylko pesel taty :)
Bakłażan

Re: Leki dla seniora

Post autor: Bakłażan »

Moim zdaniem tutaj w ogóle nie ma co się zastanawiać. Jeśli lekarz prowadzący przepisze jakieś konkretne leki, to na pewno powinniście rozpocząć ich stosowanie. To ważne tematy, których nie powinno się lekceważyć. Pamiętajcie, że leki zanim zostaną dopuszczone do użytku, są przez długi czas testowane w takich miejscach jak https://www.gedeonrichter.pl/ Dzięki temu zawsze macie pewność, że będą one bezpieczne i że śmiało możecie je stosować zgodnie z zaleceniami.
ODPOWIEDZ