Studia za granicą?

Wszystko o nauce, potrzebie rozwoju, dokształcaniu. kursach i szkoleniach. Gdzie warto się wybrać, jakie certyfikaty i dyplomy mają znaczenie.
Awatar użytkownika
mama_kama
Posty: 269
Rejestracja: 15 cze 2019, 10:40

Studia za granicą?

Post autor: mama_kama »

Czy ktoś może studiuje za granicą? Na https://studiawanglii.pl/ jest dostępna oferta podjęcia nauki w Anglii na kilkunastu uczelniach. Czy warto? Myślę o studiach fotograficznych i z tego, co słyszałam to ten kierunek za granicą jest bardzo cieniony. Z jakimi kosztami nauka się wiąże?
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 665
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: Studia za granicą?

Post autor: Hanka »

A co powiecie na wyjazd do pracy za granicę? Są takie agencje pracy, jak na przykład Agencja Pracy Tymczasowej Poland Workforce, które pomagają w znalezieniu takiego zatrudnienia i organizacji wyjazdu. Na stronie https://polandworkforce.com/ sami zresztą możecie zapoznać się z ofertą tej agencji. Osobiście uważam, że naprawdę warto z tego skorzystać :)

https://www.biznesfinder.pl/poradnik/informatyka-i-telekomunikacja/skuteczne-pozycjonowanie-jak-je-wykonac-189337
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2020, 12:34

Re: Studia za granicą?

Post autor: AbiUbu »

Oczywiście, jest to dla każdego ogromna szansa, ale myślę, że bez większych problemów jesteśmy w stanie znaleźć coś atrakcyjnego w kraju. Ciekawą propozycję ma przygotowany WSZiB w Krakowie. Choć głównym kierunkiem jest tam zarządzanie i pokrewne dizedziny, to jednak mocno rozwinęli propozycje dla informatyków. Jak to na WSZiBie, dużo jest praktyki i są szerokie możliwości, żeby jeszcze w trakcie nauki się gdzieś załapać. To najlepsza propozycja na bazy danych studia kraków

https://www.mobica.pl/skuteczne-pozycjonowanie-jak-wiele-znaczy/
Awatar użytkownika
tempurka
Posty: 189
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:59

Re: Studia za granicą?

Post autor: tempurka »

Sporo osób decyduje się na studia zagranicą, ale one z reguły są powiązane z nauką języka. Jeśli szukamy przedmiotów ścisłych to lepiej pozostać w kraju bo koszty są niższe , a poziom nauczania i tak jest wysoki. Może zainteresuje Was ten kierunek http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... -aplikacji . Ja przyznam, że bardzo mnie zaciekawił
Awatar użytkownika
Marcysia
Posty: 167
Rejestracja: 22 sie 2019, 12:44

Re: Studia za granicą?

Post autor: Marcysia »

Wybór kierunku studiów to bardzo wazna decyzja. Musisz ją bardzo dokładnie przemyśleć zanim na coś się zdecydujesz. Czytałam, że ten kierunek https://www.wszop.edu.pl/studia-podyplo ... ,107,11202 , jest bardzo opłacalny. Trzeba popatrzeć na to jakich pracowników szukają i wtedy sie decydować.
Awatar użytkownika
patrycja33
Posty: 30
Rejestracja: 08 kwie 2019, 14:24
Kontakt:

Re: Studia za granicą?

Post autor: patrycja33 »

W Polsce jest tyle ciekawych kierunków i uczelni dających na prawdę bardzo dobre wykształcenie. Moja znajoma ukończyła medycyne sadowa. Zero problemów ze znalezieniem pracy i to wszystko w Polsce.

https://make-cash.pl/blogs/entry/252-co-zapewnia-skuteczne-pozycjonowanie-stron-internetowych/
Awatar użytkownika
helerka
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:46

Re: Studia za granicą?

Post autor: helerka »

Studiuję w naszym kraju na kierunku marketing i zarządzanie ponieważ w przyszłości chciałabym pracować na dobrze zarobkowym stanowisku. Dla przykładu jak przeglądam na portalu https://www.esprzedawca.pl/praca/new-bu ... 1-3-etatu/ oferty pracy to się zastanawiam kiedy będzie to w moim życiu możliwe. Póki co muszę nabrać doświadczenia, ale przecież nie ma rzeczy niemożliwych prawda?!
Awatar użytkownika
malinka11
Posty: 265
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:49

Re: Studia za granicą?

Post autor: malinka11 »

Polskie uczelnie, również mają sporo ciekawych opcji do zaoferowania. Na przykład, studia MBA Warszawa, to doskonały pomysł dla osób ambitnych i otwartych na nowe doświadczenia w kontekście zdobywania wiedzy. Dzięki nim rozwiniesz swoje umiejętności i popracujesz nad najważniejszymi kwestiami, dotyczącymi pracy na konkretnym obszarze. Polecam zatem zajrzeć na ich stronę https://studia-mba.pl/ i poznać ich pełną ofertę.
Awatar użytkownika
ravi
Posty: 27
Rejestracja: 06 wrz 2020, 16:20

Re: Studia za granicą?

Post autor: ravi »

Czasy, w których dobrego wykształcenia trzeba szukać za granicą już zdecydowanie minęły. Zwłaszcza studia finansowe są w naszym kraju na wysokim poziomie, szczególnie w stolicy - tam jest zlokalizowana większość dobrych uczelni. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że z Warszawy wyjedziemy równie, a nawet może lepiej wyedukowani, niż z Londynu ;)
aliś

Re: Studia za granicą?

Post autor: aliś »

Wyjeżdżając za granicę na dłuższy okres czasu warto na pewno zapisać sobie namiar na tą stronę https://polonika.pl . Należy ona do Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA. Zajmują się między innymi popularyzacją wiedzy o polskim dziedzictwie kulturowym. Prowadzą swoje działania właśnie poza granicami Polski. Organizują wystawy, słuchowiska czy też warsztaty.
ODPOWIEDZ