Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Wszystko o nauce, potrzebie rozwoju, dokształcaniu. kursach i szkoleniach. Gdzie warto się wybrać, jakie certyfikaty i dyplomy mają znaczenie.
AldonaŻ

Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Post autor: AldonaŻ »

Odkąd zaczęłam liceum myślałam o tym, żeby pójść na księgowość. Jeśli chodzi o miasto studiowania to interesuje mnie Kraków. Trafiłam na taką ofertę https://wsei.edu.pl/dla-studentow/studi ... -kierunku/.

Tak sobie myślę, że mają całkiem niezły program no i w ramach studiów mogę zdobyć certyfikat samodzielnego księgowego a to z pewnością ułatwi znalezienie pracy po studiach, prawda?
mózgowy

Re: Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Post autor: mózgowy »

Dosyć rozsądne mogłoby się okazać skorzystanie z usług Szkoły Sinus, oferującej kształcenie z zakresu technik administracji https://szkolasinus.pl/kierunki/ . Całkiem podobna dziedzina a do tego edukacja jest całkowicie darmowa! Jeśli chesz zyskać wykształćenie srednie lub poprawic kompetencje to moze sie okazac znakomitym dodatkiem.
Daguś

Re: Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Post autor: Daguś »

Alternatywą może być szkoła policealna. Administracja jako bezpłatny kierunek czy płatny KKZ z rachunkowości - fajne opcje, wygodny tryb nauki i naprawdę profesjonalne podejście, widać że mają wieloletnie doświadczenie :D https://www.cosinus.pl/ Ja sama chodzę do tej szkoły w Krakowie i polecam każdemu
aguś0322

Re: Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Post autor: aguś0322 »

Ja na AEH w Warszawie studiowałam administrację w trybie stacjonarnym. Studia odpowiednio przygotowały mnie do pracy, jaką chciałam wykonywać i podejmując zawód znałam kilka ważnych informacji, o których inne osoby, które ze mną aplikowały na to stanowisko, nie wiedziały w ogóle.
aguś0333

Re: Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Post autor: aguś0333 »

To mnie z kolei bardziej zainteresowała architektura krajobrazu, bo w zasadzie jest to kierunek, o którym marzyłam i przyznam szczerze, że chętnie się zdecyduję na taki kierunek tutaj - http://www.wseiz.pl/pl/uczelnia/wydzial ... krajobrazu . Uczelnia ma świetne opinie, więc chyba można spróbować.
samiś04043

Re: Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Post autor: samiś04043 »

A może studia dualne? Znajdziecie taki model studiowania w tym miejscu - https://edunet-poland.pl/studia-dualne- ... udiowania/ , a polega na tym, że studenci zdobywają pierwsze doświadczenie zawodowe już w trakcie nauki, dzięki czemu po ukończeniu studiów wchodzą na wymagający rynek pracy jako kandydaci z bardzo atrakcyjnym CV. Brzmi interesująco.
michuśka99

Re: Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Post autor: michuśka99 »

Witam, niedlugo rozpoczyna się rekrutacja,a ja stoję przed wyborem kierunku i uczelni. Pasjonują mnie finanse i ekonomia,a w przyszlosci chcialabym zajmowac się biznesem. Co sądzicie o tym kierunku https://www.ssw-sopot.pl/finanse-i-rachunkowosc/ Czy waszym zdaniem jest przyszłościowy?
aguś4334

Re: Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Post autor: aguś4334 »

Jeśli planujesz się uczyć i jeśli zależy Ci na studiach, to będą one zawsze dobrym wyborem. Ale jeśli chcesz szybko podjąć pracę i szybko zdobyć wiedzę w danym zawodzie to polecam szkolenia i szkoły policealne. Jedną z nich jest Profesja Edukacja w Warszawie. Oferują między innymi kierunek technik rachunkowości, więc praca w księgowości byłaby możliwa.
Ryśka

Re: Studia z ksiegowości to dobry pomysł?

Post autor: Ryśka »

Myślę, że wiele zależy od naszych indywidualnych upodobań. Dziś oferta edukacyjna jest bardzo szeroka. Można studiować na uczelni państwowej, ale także wybrać prywatną. Te drugie ostatnimi czasy mają bardzo ciekawe programy studiów. Jak choćby Finanse i Ekonomia Biznesu czy Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na https://www.ssw-sopot.pl/finanse-i-rach ... isterskie/
.
ODPOWIEDZ