Studia medyczne?

Wszystko o nauce, potrzebie rozwoju, dokształcaniu. kursach i szkoleniach. Gdzie warto się wybrać, jakie certyfikaty i dyplomy mają znaczenie.
Awatar użytkownika
mama_kama
Posty: 269
Rejestracja: 15 cze 2019, 10:40

Studia medyczne?

Post autor: mama_kama »

Stoję przed wyborem studiów medycznych. Ale zastanawiam się na którą uczelnie najlepiej składać dokumenty rekrutacyjne. Na http://mum.edu.pl dostępna jest oferta edukacyjna Mazowieckiej Uczelni Medycznej. Czy ktoś może tam studiował, lub studiuje i może podzielić się opinią?
Awatar użytkownika
dareczek1995
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2020, 12:22
Kontakt:

Re: Studia medyczne?

Post autor: dareczek1995 »

Studia medyczne to bardzo dobry wybór. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, praktycznie każdego zawodu. Myślę, że fizjoterapia to ciekawy kierunek.
Awatar użytkownika
scv
Posty: 104
Rejestracja: 28 kwie 2019, 23:33

Re: Studia medyczne?

Post autor: scv »

Tylko nie są studia dla każdego. Jeśli ma to być medycyny, to prób rekrutacyjny jest bardzo wysoki. Inne kierunki np. pielęgniarstwo już trochę mniej. Można również studiować coś zupełnie innego np. psychologia młodzieży
Awatar użytkownika
malinka11
Posty: 265
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:49

Re: Studia medyczne?

Post autor: malinka11 »

Na pewno w takich miejscach szuka się konkretnej odzieży, która służy do pracy w placówkach medycznych. W takim wypadku w sklepie https://redaruniformy.pl/pl/c/Zakiety-medyczne/15 znajdziesz bardzo dobrej jakości żakiety medyczne, które wyróżniają się również korzystną ceną oraz różnorodnością wyboru w tym aspekcie.

wszystko o czosnku
Aśka22

Re: Studia medyczne?

Post autor: Aśka22 »

Niekoniecznie trzeba studiować medycynę, żeby zdobyć zawód medyczny :D Szkoły policealne też mają fajny wybór kierunków. Ja robiłam asystentkę stomatologiczną w Cosinusie i teraz dorabiam higienistkę a jako asysta już pracuję. Nikt nigdy nie miał wątów, że to policealka, cieszę się, że pracuję w zawodzie i że to przebranżowienie się było tak szybkie, bo zaledwie rok nauki. Polecam sprawdzić na stornie https://www.cosinus.pl/krakow
Luśka

Re: Studia medyczne?

Post autor: Luśka »

Ja robię technika masażystę w szkole policealnej. I jestem zadowolona! Więcej praktyki niż na przewidują studia, lepsze przygotowanie do zawodu. Szkoła zapewnia materiały i wszystkie akcesy do nauki. Do tego jest za darmo i w takim spoko trybie że nauka jest piątek po południu, w sobotę i niedzielę, w resztę dni robię praktykę zawodową :D Niedługo egzamin zawodowy, ale jak na panikarę jestem o niego dziwnie spokojna. Poleca --> https://www.cosinus.pl/szkola-policealna/masazysta :)
wrażenie

Re: Studia medyczne?

Post autor: wrażenie »

W sumie ja również nad tym myślę. A dokładniej interesują mnie studia podyplomowe osteopatia . Rozważałam wiele opcji, ale ta wydaje mi się najbardziej racjonalna. Po prostu, w ten sposób będę mogła zdecydowanie szybciej i łatwiej zdobyć ciekawy fach i dobre doświadczenia.
młotek

Re: Studia medyczne?

Post autor: młotek »

Aktualnie też robię podyplomówkę i miałam spory problem z wypożyczeniem kilku książek, więc musiałam je kupić. Jeśli szukalibyście dobrej księgarni, to mogę wam polecić tę stronę: https://www.taniaksiazka.pl/repetytoriu ... 20195.html . Udało mi się tam nawet znaleźć podręczniki dla dzieci w dobrych cenach, więc asortyment jest naprawdę szeroki.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 233
Rejestracja: 23 lip 2019, 11:13

Re: Studia medyczne?

Post autor: kasiakowa06 »

dareczek1995 pisze: 28 maja 2020, 12:39 Studia medyczne to bardzo dobry wybór. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, praktycznie każdego zawodu. Myślę, że fizjoterapia to ciekawy kierunek.
Też uważam, że fizjoterapia to super kierunek i ja stawiam na szkolenia w https://www.fizjosystem-szkolenia.pl/hv ... zwigniowe/

Obrazek
Anioła

Re: Studia medyczne?

Post autor: Anioła »

O widzicie, dobrze, że trafiłam do tego wątku, też jestem po fizjoterapii - skończyłam studia już jakiś czas temu (będzie prawe pięć lat) ale nie osiadłam na laurach i nadal się dokształcam:) Planuję niedługo szkolenie z metody BeBo https://www.beckenboden.com/pl/ (trening dna miednicy) któraś z Was jest już po?
kaźka1

Re: Studia medyczne?

Post autor: kaźka1 »

Wszystko zależy od tego, jakie macie zainteresowania. Ostatnio trafiłam na stronę księgarni medycznej PZWL. Znajdziecie tam najróżniejsze książki medyczne - takie jak na przykład mały atlas anatomiczny: https://pzwl.pl/Maly-atlas-anatomiczny,5023706,p.html . Jeśli macie zainteresowania medyczne to przydadzą Wam się takie książki.
ODPOWIEDZ