Przesyłki kurierskie do Polski z Niemiec

Wszystko o nauce, potrzebie rozwoju, dokształcaniu. kursach i szkoleniach. Gdzie warto się wybrać, jakie certyfikaty i dyplomy mają znaczenie.
Awatar użytkownika
senna
Posty: 67
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:44

Przesyłki kurierskie do Polski z Niemiec

Post autor: senna »

CZEŚĆ, kochane. Chciałabym się Was poradzić. Dostałam propozycję dwurocznego stażu w Niemczech, z mieszkaniem, z tym, że muszę je sama wyposażyć. Niby nic takiego, bo mogę wszystko zabrać od rodziców, no ale jak to przewieźć? I ile kosztują tak naprawdę przesyłki kurierskie z Niemiec do Polski i odwrotnie? Chciałabym czasem coś rodzicom wysłać, czy to czekoladę czy odzież, a i od nich dostać na przykład bigos ;D . Czy zbankrutujemy na takim wysyłaniu?
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 665
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: Przesyłki kurierskie do Polski z Niemiec

Post autor: Hanka »

A jak Waszym zdaniem najlepiej zabezpieczyć takie przesyłki nadawane za granicę? Czy folia stretch, na przykład taka, jaką oferuje firma https://plexikord.pl będzie Waszym zdaniem dobrym rozwiązaniem? czy rzeczywiście odpowiednio zabezpieczy taką paczkę?
Awatar użytkownika
coco
Posty: 73
Rejestracja: 24 sty 2019, 11:14

Re: Przesyłki kurierskie do Polski z Niemiec

Post autor: coco »

To zależy, bo jak będziesz chciała jedną, no może dwie czekolady wysłać, to może to pójść doładunkiem i wtedy koszta są naprawdę małe u na pewno za to nie przepłacisz. Co innego ma się do bigosu - tu wagowo i objętościowo paczka byłabym większa, plus napis "ostrożnie szkło", to będzie to całkiem kosztowne. Jak dużo to nie wiem, ale to są w sieci ogólne kalkulatory, to sobie mniej więcej cenę paczki możesz policzyć. Jedna paczka w miesiącu, to nie zbankrutujecie, jak myślę.
Awatar użytkownika
needu
Posty: 53
Rejestracja: 19 lut 2019, 16:38

Re: Przesyłki kurierskie do Polski z Niemiec

Post autor: needu »

Też się martwiłam, jakie będą maksymalne koszta takiej przesyłki kurierskiej, ale wiesz co Ci powiem? Nie jest tak źle mimo wszystko. My akurat z Pocztą Polską zazwyczaj wysyłamy, bo w naszym małym miasteczku to nie ma nic, co by można nazywać kurierem, ale tak jak mówię, najgorzej to to nie jest. Można na przykład sprawdzić zawsze paczkę, gdzie jest i jak daleko pojechała, a stawki są takie średnie bym powiedziała Drożsi też nam się zdarzali.
Awatar użytkownika
Irenka
Posty: 121
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:13

Re: Przesyłki kurierskie do Polski z Niemiec

Post autor: Irenka »

Pisanie na forum nie ma większego sensu, bo na ogół wypowiadają się tu osoby niezorientowane i do tego piszą to, co im się wydaje, co wiedzą z własnych przypuszczeń, a nie faktów. Ja to raczej polecałabym rozeznać się u kuriera Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ . Od dawna jeździ, nawet z meblami właśnie, to na pewno Ci tam wszystko policzą ładnie na infolinii, tylko musisz wagę, albo gabaryt znać, przewozu się znaczy.
Awatar użytkownika
bezden
Posty: 298
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:01

Re: Przesyłki kurierskie do Polski z Niemiec

Post autor: bezden »

Mnie tez czeka nadanie kilka paczek za granicę. Zamówiłam już ze sklepu https://tasmaznadrukiem.pl/folie-stretch.html folię i musze to wszystko dobrze popakowac wysyłka nie bedzie do Niemiec tylko do kilku innych państw na terenie Unii Europejskiej jednak nie mam pojecia gdzie nadac te paczki po pierwsze zeby w 100% dotarly, a po drugie gdzie niekoniecznie jest jakoś mega drogo doradzicie cos?
Awatar użytkownika
devi992
Posty: 245
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Przesyłki kurierskie do Polski z Niemiec

Post autor: devi992 »

Przesyłki przesyłkami, ale mam nadzieję, że dbacie o to, aby przesyłki byly odpowiednio zabezpieczone. Wydaje mi się, że w tym jak najbardziej pomaga odpowiednia folia. Najbardziej popularna jest ta bąbelkowa. Polecam serdecznie szukać na stronie https://e-hurtownia-opakowan.pl/folia-babelkowa.html Tam macie świetną ofertę!
ODPOWIEDZ