Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Wszystko o nauce, potrzebie rozwoju, dokształcaniu. kursach i szkoleniach. Gdzie warto się wybrać, jakie certyfikaty i dyplomy mają znaczenie.
Awatar użytkownika
yoona
Posty: 38
Rejestracja: 10 wrz 2019, 21:25

Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: yoona »

Hej wszystkim :) czy sądzicie, ze warto składać papiery na fizjoterapię ? Tematem interesuje się od dawna a z racji tego, ze za kilka miesięcy będę pisać maturę zastanawiam się już nad tym, jaki kierunek studiów wybrać :) Póki co chcę iść w tym kierunku. Jakie uczelnie polecacie w Warszawie ? Zależy mi na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
oliska
Posty: 74
Rejestracja: 15 maja 2019, 6:13

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: oliska »

Pewnie, ze to bardzo przyszłościowy kierunek. Ja pracuję w przychodni ( na recepcji tylko więc typowo z branży nie jestem) i doskonale widzę jak trudno jest o dobrego fizjoterapeutę. Także jeśli czujesz, ze to jest to, co chcesz robić w przyszłości to jak najbardziej tak. Na brak pracy na pewno narzekać nie będziesz ( można też przecież otworzyć prywatną praktykę i tak zarabiać).
Awatar użytkownika
suzy
Posty: 162
Rejestracja: 24 kwie 2019, 10:02

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: suzy »

Trudno o dobrego fizjoterapeutę więc ja uważam, że ten kierunek ma faktycznie gigantyczny potencjał. Dla każdego, kto chciałby zająć się tą profesją, poleciłabym kursy i szkolenia np. tu: http://www.topschool-pnf.pl/ . Oferta bardzo rozbudowana, bo mają zajęcia typu PNF, NDT BOBATH, terapię skolioz, kursy z uroginekologii etc. Każdy coś tu znajdzie dla siebie.
Awatar użytkownika
mira_mira
Posty: 106
Rejestracja: 15 maja 2019, 5:52

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: mira_mira »

ja właśnie pracuję na swoim :) zaczynałam co prawda w jednej z klinik ale jednak prowadzenie gabinetu w pojedynkę bardziej mi odpowiada. Grunt to mieć dużo zapału do pracy, fajny kontakt z klientami no i porządne wykształcenie :) Ja studiowałam w Warszawie własnie, na Mazowieckiej Uczelni Medycznej. Uczelnię polecam :)
Awatar użytkownika
yoona
Posty: 38
Rejestracja: 10 wrz 2019, 21:25

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: yoona »

mira_mira nawet nie wiesz jak się cieszę, ze się odezwałaś :) Możesz napisać coś więcej na temat uczelni ? Pewnie rozważę złożenie papierów własnie tu bo nawet lokalizacja mi bardzo odpowiada.
Awatar użytkownika
mira_mira
Posty: 106
Rejestracja: 15 maja 2019, 5:52

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: mira_mira »

no pewnie, nie ma sprawy :) moim zdaniem warto bo wiem sama po sobie, ze tu świetnie przygotują Cię do wykonywania zawodu i to zarówno w teorii jak i w praktyce. Wszystkie zajęcia są ciekawe, wykładowcy z dużym doświadczeniem i naukowym i akademickim. Czesne moim zdaniem na rozsądnym poziomie. Warto sledzić ich stronkę i wybrać się na dzień otwarty bo na pewno takie będą organizowane.
Awatar użytkownika
yoona
Posty: 38
Rejestracja: 10 wrz 2019, 21:25

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: yoona »

Bardzo Ci dziękuje! :) na pewno na dni otwarte się wybiorę tylko muszę obserwować ich stronkę żeby wiedzieć kiedy będa organizowane :) Poszperałam też troszkę w sieci i jak się okazuje sporo osób tą uczelnię poleca, także sama nie jesteś :)
Awatar użytkownika
mama_kama
Posty: 269
Rejestracja: 15 cze 2019, 10:40

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: mama_kama »

Wszystko zależy jaki kierunek obierzemy, bo praca jako fizjoterapeuta w szpitalu raczej to nie jest dobry. Ale też np. ciekawym rozwiązaniem jest kurs trenera personalnego medycznego. Na https://health-factory.pl/ jest w ofercie Akademii i szkolenia zaczynają się już od styczna 2020, może zobacz.
Awatar użytkownika
mira_mira
Posty: 106
Rejestracja: 15 maja 2019, 5:52

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: mira_mira »

No tak, na stronach opiniowych też można sobie poczytać jak to wygląda :) wiesz nie ma takiej uczelni która będzie miała 100% pozytywnych opinii ale porównując MUM z innymi to wg mnie ten wygrywa w przedbiegach :)
Awatar użytkownika
yoona
Posty: 38
Rejestracja: 10 wrz 2019, 21:25

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: yoona »

miramira masz racje :) no nic w takim razie czekam na wyznaczenie spotkania dla potencjalnych studentów i wtedy na pewno sie wybiore :)
Awatar użytkownika
farti
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2020, 22:15

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: farti »

ja studiuje fizoterapie we Wrocławiu i bardzo sobie cenie :) prowadzący są fajni i ludzie całkiem okej, chociaż przyznam szczerze, że akurat tutaj wolę znajomych z mojego akademika ale to pewnie akurat zależy od rocznika ;)
Awatar użytkownika
tormund91
Posty: 568
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:54

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: tormund91 »

Odpowiednie ćwiczenia czy zabiegi mogą zdziałać cuda. Bardzo dużo zależy od naszego zaangażowanie, chęci. Drugą sprawą jest rehabilitant. Jego podejście i doświadczenie ma duże znaczenie. Warto wybierać miejsca mające dobra opinię, np. ta rehabilitacja brzozów : https://www.fizjoterapiadziecikrosno.com/ . W końcu chodzi o naszą sprawność i zdrowie, więc warto szukać najlepszych specjalistów.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 664
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: Fizjoterapia - przyszłościowy kierunek ?

Post autor: Hanka »

Moim zdaniem fizjoterapia to bardzo przyszłościowy kierunek studiów, coraz więcej osób korzysta bowiem z takiej pomocy ;) A może ktoś z Was otworzył już własny gabinet? Jeśli tak, to jak dbacie o bezpieczeństwo elektronicznej dokumentacji medycznej Waszych pacjentów?
ODPOWIEDZ