Zaparcia u dzieci

Wszystko o rodzicielstwie, wychowaniu, produktach dla dzieci - jesteś rodzicem? Dołącz do naszej społeczności
Awatar użytkownika
kami992
Posty: 138
Rejestracja: 15 mar 2019, 10:59

Zaparcia u dzieci

Post autor: kami992 »

Czy Wasze dzieci mają również zaparcia? W jaki sposób sobie z nimi radzicie? Bo powiem szczerze, że jest ciężko, a każdemu zależy na tym, aby ulżyć dziecku. Szukałam jakiś dobrych informacji w sieci i udało mi się znaleźć stronę http://humana-baby.pl/blog/zaparcia-u-dzieci/ Może i dla Was znajdą się tam cenne rady. Sprawdźcie sobie.
Awatar użytkownika
olenka8
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2019, 12:10

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: olenka8 »

u mnie zaparcia może nie miało takie maleńkie dziecko ale u 8 latka już mi się to zdarzyło i jeszcze płakał do tego,u większego dziecka śmiało może pomóc preparat intesta http://intesta.pl stolec będzie normalny i dziecko zrobi kupe bez problemów i bólu
Awatar użytkownika
Juleczka
Posty: 495
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:30

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: Juleczka »

Wiecie co, na zaparcia najlepsze są zioła - są bezpieczne dlatego dzieci również mogą je przyjmować. Oczywiscie w odpowiednich dawkach. Zajrzyjcie na tą ofertę mieszanki ziół https://www.beautyempire.pl/regula-mies ... arcia.html ktore dzialaja rowniez detoksykacyjnie i wspomagaja uklad trawienny. Wedlug mnie to znacznie bezpieczniejsze rozwiazanie niz stosowanie tabletek
Awatar użytkownika
ula24
Posty: 244
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:16

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: ula24 »

Czytałam ostatnio co na zaparcia u noworodka karmionego sztucznie się sprawdza, moja koleżanka ze swoim maluszkiem miała takie problemy. Na pewno warto masować brzuszek, wizyta u lekarza również jak najbardziej wskazana. Dziecko takie może w ten sposób okazywać alergię na mleko które pije, mogą też zaparcia zwiastować zbyt małą ilość płynów. Najlepiej zawsze skonsultować się z pediatrą. Przedłużające się zaparcia mogą być niebezpieczne.
Awatar użytkownika
kapra
Posty: 48
Rejestracja: 15 lip 2020, 10:31

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: kapra »

U mnie też było ciężko. Okazało się, że sposobem na rozwiązanie problemu jest Goko i pozycja w kucki. Wtedy właśnie zrobiło się normalnie, przestało boleć, zniknęły komplikacje. To było dla mnie niewiarygodne, że z czymś takim tak cięzko sobie poradzić. Bo byli lekarze, dziwne babcine rady i nic nie pomagało. Z Goko to był przypadek...
Awatar użytkownika
Monia
Posty: 35
Rejestracja: 09 cze 2020, 17:39

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: Monia »

Kochane powiedźcie mi ile powinien jeść noworodek ? To moje pierwsze dziecko i nie chciałabym popełnić błędu. Karmię go o określonych porach, jak na razie nie mam problemów z zaparciami ani biegunkami i mam nadzieję, że tak pozostanie.
hańcia

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: hańcia »

Moim zdaniem powinieneś sprawdzić sobie jakie mleko dla noworodka opinie. Bo może się okazać, że Twoje dziecko ma problem z akceptowaniem dotychczas stosowanego mleka. I co wtedy? No właśnie, problemy się pojawiają, również takie jak właśnie zaparcia. A przecież nie chcemy, żeby maluch cierpiał, prawda?
Awatar użytkownika
torvi
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2020, 9:40

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: torvi »

Tak naprawde co na zaparcia u noworodka to ciężkie pytanie. To może też być alergia. Córka też często płakała bo miała bóle brzucha i rzadko robiła kupkę. Dopiero odpowiednie leki i przeczytanie kilku wskazówek sprawił, ze wszystko minęło, ale juz jest ok, przynajmniej wiem ze córcia jest uczulona na laktoze.
Jaśka

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: Jaśka »

Moje dziecko też ma zaparcia, ale wydaje mi się, że jest to spowodowane faktem, że nie karmię piersiom. Może ktoś wie co na zaparcia u noworodka karmionego sztucznie? Jest to spory problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Może macie jakieś sprawdzone sposoby?

resetowanie adresu ip
Awatar użytkownika
lola
Posty: 77
Rejestracja: 04 sty 2019, 12:24

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: lola »

W przypadku małych dzieci warto zmienić mleko. Bebilon Comfort ProExpert to mleko modyfikowane dla niemowląt z tendencją do kolek, zaparć i wzdęć. Kupisz je w osiedlowej aptece DOZ w konkurencyjnej cenie. Koniecznie się zainteresuj bliżej, myślę, że to będzie rozwiązaniem Twojego problemu.
WeronikaŚ

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: WeronikaŚ »

U mojego dziecka zaparcia pojawiły się ok 3 roku życia. Strasznie wspominam ten czas bo był straszny płacz i ogólnie napięta atmosfera. Temat kupy był głównym tematem w domu. Pomogły wtedy czopki musujące evaqu bambini, które kupiłam jako ostatnią deskę ratunku. Zadziałały super - szybko i skutecznie. Są naturalne więc bezpieczne dla dziecka.
Jaći Adrianna

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: Jaći Adrianna »

WeronikaŚ pisze: ↑22 lut 2021, 12:39 U mojego dziecka zaparcia pojawiły się ok 3 roku życia. Strasznie wspominam ten czas bo był straszny płacz i ogólnie napięta atmosfera. Temat kupy był głównym tematem w domu. Pomogły wtedy czopki musujące evaqu bambini, które kupiłam jako ostatnią deskę ratunku. Zadziałały super - szybko i skutecznie. Są naturalne więc bezpieczne dla dziecka.
Posłuchałam mojego pediatry i właśnie podałam dziecku. 10 minut i po sprawnie. Przy czym dziecko też potem się nie uskarżało na żadne dolegliwości, nie bolał brzuch, nie piekło nic. Myślę, że to duża zaleta, o które warto również wspomnieć
AlinkaĆ

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: AlinkaĆ »

Znam bardzo dobre te czopki bo raz uratowały mi urlop z dzieckiem.... Moja córka miała mega zaparcie może po zmianie wody i tej całej flory ale nie mogła zrobić kupki przez 4 dni... musiałam jej coś podać bo bardzo cierpiała. Czopki okazały się bardzo pomocne bo córka mogła spokojnie się wypróżnić bez efektu przeczyszczenia i bez bólu....Czopki maja bardzo dobry skład i są musujące co pomaga w całym procesie i co ważne można je stosować u dzieci już po 2 roku życia.
Awatar użytkownika
aktywna
Posty: 102
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:05

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: aktywna »

WeronikaŚ pisze: ↑22 lut 2021, 12:39 U mojego dziecka zaparcia pojawiły się ok 3 roku życia. Strasznie wspominam ten czas bo był straszny płacz i ogólnie napięta atmosfera. Temat kupy był głównym tematem w domu.
Oj tak! Znam ten problem, nam nie raz ratowała sytuację xenna balance junior a to łagodny, odpowiedni środek dla dzieci, nie powoduje nagłego parcia ani bolesnych skurczy, nie podrażnia też błony śluzowej przewodu pokarmowego.
Włoda

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: Włoda »

kami992 pisze: ↑28 mar 2019, 19:36 Czy Wasze dzieci mają również zaparcia? W jaki sposób sobie z nimi radzicie? Bo powiem szczerze, że jest ciężko, a każdemu zależy na tym, aby ulżyć dziecku.
Tak, u mojego synka był problem z zaparciami, przeszło dopiero kiedy zmieniliśmy mleko na ekologiczne hipp bio combiotik, podobno jest najbliższe mleku matki.
jaśkowa

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: jaśkowa »

Tak, to wszystko może mieć wpływ na regularność wypróżnień, poza tym dobrze jest też stosować probiotyki, bo ja wiem jak było w moim przypadku. Miałam problem z zaparciami aż dostałam hemoroidów, teraz biorę probiotyk proctolact i moge powiedzieć że bardzo sie poprawiło, już tak czesto nie dokuczają i regularność wypróznień się poprawiła
ŻanetkaŻ

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: ŻanetkaŻ »

Też znam czopki Eva/qu Bambini i tez je stosowałam u moje 6 letniej córki i powiem wam, że stosowałam syropy i inne herbatki dla dzieci ale nić tak pięknie nie zadziałało jak ten czopek właśnie. Z jednej strony bałam się aplikowania czopka u małego dziecka ale nawet nie było tak źle. Córka mogła się spokojnie wypróżnić bez krzyku, bólu i zbędnego stresu .
Zaniłka

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: Zaniłka »

Włoda pisze: ↑05 cze 2021, 0:09
kami992 pisze: ↑28 mar 2019, 19:36 Czy Wasze dzieci mają również zaparcia? W jaki sposób sobie z nimi radzicie? Bo powiem szczerze, że jest ciężko, a każdemu zależy na tym, aby ulżyć dziecku.
Tak, u mojego synka był problem z zaparciami, przeszło dopiero kiedy zmieniliśmy mleko na ekologiczne hipp bio combiotik, podobno jest najbliższe mleku matki.
No właśnie jeśli chodzi o dobór mleka dla dziecka, to jest kwestia indywidualna, ale wiele mam chwali właśnie Hipp Bio Combiotik, że po nim nie ma żadnych problemów z brzuszkiem.
AlaŻ/KRK

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: AlaŻ/KRK »

ŻanetkaŻ pisze: ↑29 cze 2021, 13:11 Też znam czopki Eva/qu Bambini i tez je stosowałam u moje 6 letniej córki i powiem wam, że stosowałam syropy i inne herbatki dla dzieci ale nić tak pięknie nie zadziałało jak ten czopek właśnie. Z jednej strony bałam się aplikowania czopka u małego dziecka ale nawet nie było tak źle. Córka mogła się spokojnie wypróżnić bez krzyku, bólu i zbędnego stresu .
Synek gdy poszedł do przedszkola miał duże zaparcia i właśnie wtedy bardzo pomogły nam te czopki. Rewelacja
ODPOWIEDZ