Wybór szkoły dla dzieci

Wszystko o rodzicielstwie, wychowaniu, produktach dla dzieci - jesteś rodzicem? Dołącz do naszej społeczności
Awatar użytkownika
wanda
Posty: 213
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:33

Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: wanda »

Jak myślicie, lepiej posłać dziecko do szkoły publicznej czy prywatnej? Do tej pory słyszałam różne opinie, więc chciałabym się was poradzić w tej kwestii.
Awatar użytkownika
selena
Posty: 384
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:04

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: selena »

Wiesz co, to zalezy.. różnie z tym bywa. Jeśli masz namiar na dobrą szkołę publiczną, to możesz spróbować. My nie chcieliśmy ryzykować, a znajomi posłali swoje dzieci do szkoły prywatnej i bardzo zachwalali ten wybór. Więc z mężem postawiliśmy na tę samę szkołą. Dzieci przynajmniej już od pierwszego dnia miały kolegów w starszych klasach.
Awatar użytkownika
wanda
Posty: 213
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:33

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: wanda »

Co to dokładnie za szkoła? Chętnie sprawdzę ich ofertę :)
Awatar użytkownika
selena
Posty: 384
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:04

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: selena »

Te Vizja w Warszawie, na Wawrze. Ale mają też dwa inne oddziały - Ochota na Warszawie i Gdańsk. Super podejście do dzieci, ciekawe zajęcia, dużo zajęć również pozalekcyjnych. Aż dziwnie mi to napisać, ale moje dzieci uwielbiają tą szkołę i chętnie tutaj chodzą.
Awatar użytkownika
wanda
Posty: 213
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:33

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: wanda »

Dziękuję Ci za odpowiedź :) Na pewno sprawdzę tę placówkę. Mam tylko nadzieję, że moje dziecko również nie będzie miało problemu z zaklimatyzowaniem się.
Awatar użytkownika
swiatka1
Posty: 83
Rejestracja: 21 mar 2019, 9:48

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: swiatka1 »

To prawda, że prywatne szkoły cieszą się popularnością i w dużych miastach jest ich też coraz więcej. Jak się szuka odpowiedniej placówki to warto zerknąć na niektóre w okolicy. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie zapewnia dzieciom dobre warunki, bo tutaj uczą się one w małych klasach.
Awatar użytkownika
luinka
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2020, 20:29

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: luinka »

Teraz jest sporo szkół w okolicy, więc zawsze będzie można zdecydować się na dobrą dla swojego malucha. Prywatne szkoły są lepsze i Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie to jedna z lepszych placówek. Nam zależało na tym, by dziecko miało sporo zajęć dodatkowych i tutaj właśnie ma basen i angielski.
Awatar użytkownika
Małomiasteczkowa
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2020, 14:01

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Małomiasteczkowa »

No niektóre szkoły własnie mają dwa języki już od pierwszej klasy podstawówki zobacz tutaj: https://gladka.tevizja.pl/oferta-i-oplaty,k244.html
Awatar użytkownika
małka
Posty: 171
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:48

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: małka »

Zapominamy że najważniejszą rzeczą w wyborze szkoły jest bardzo dobrze zaliczony egzamin maturalny. Bez tego szkoła która sobie wybierzemy można nam bardzo szybko uciec. Ja w zeszłym roku miałam tyle szczęścia że udało mi się zakupić pomoce maturalne głównie z chemii https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-chemia-2020 dzięki czemu osiągnęła jeden z najlepszych wyników w szkole.
Awatar użytkownika
Justysia
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2020, 21:09

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Justysia »

Basen i angielski to ma każda prywatna szkoła. Teraz niektóre mają też inne języki obce i to jest super sprawa

UWAGA!! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG
Awatar użytkownika
Małomiasteczkowa
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2020, 14:01

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Małomiasteczkowa »

No właśnie dlatego jak jest jeszcze francuski albo niemiecki to już naprawdę wypas
Awatar użytkownika
malutka_alutka
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:01

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: malutka_alutka »

W kwestii języka zawsze można to rozwiązać tak, żeby wybrać dodatkowe zajęcia. Świetna jest np. szkoła języka niemieckiego w Warszawie do której moja znajoma zapisała córki.
Awatar użytkownika
Plesska
Posty: 32
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:46

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Plesska »

No nie jest to tak łatwy wybór, ale ja miałam ułatwiony, w publicznej były bardzo liczne klasy zrobione, co mnie zniechęciło. Dlatego też zdecydowaliśmy się na te Vizję Wawer. Dzieci są mega zachwycone, nauczyciele świetnie się sprawdzają. Widać, ze mają spore kompetencje i bardzo się starają, robią atrakcyjne lekcje.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 664
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Hanka »

Jeśli chcecie, aby Wasze dziecko dobrze znało też angielski, to polecam zapisać je na profesjonalny kurs językowy w Szkole Językowej ProfiLingua. Na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... dla-dzieci możecie dowiedzieć się na jego temat nieco więcej :)
Awatar użytkownika
rufka
Posty: 66
Rejestracja: 03 cze 2019, 21:09

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: rufka »

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by zapewnić dziecku jak najlepszy start. Też wychodzę z założenia, ze szkoły prywatne są najlepszym rozwiązaniem. Ja zapisałam syna do prywatnej placówki Edison ( Warszawa-Wilanów). Uczy się obecnie w klasie 4 i powiem tak - jest super. Klasy są kameralne, nauczyciele bardzo angażują się w swoją pracę a przy tym są tak otwarci i pozytywnie nastawieni i do uczniów i do ich rodziców. W szkole panuje ciepła i rodzinna atmosfera, jest bezpiecznie.
Awatar użytkownika
brihaa
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2020, 14:59

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: brihaa »

Co prawda córka jest już po liceum, ale zastanawiamy sie teraz nad szkołą policealną http://www.szkolamedyczna.com.pl/ z uwagi na to, że córka interesuje się medycyną i chciałaby być w przyszłości stomatologiem to przed studiami chyba warto pójść w tę stronę? Czy 2 lata to strata czasu i lepiej od razu iśc na studia... mamy dylemat więc proszę Was o porady co Wy myślicie na ten temat.
Awatar użytkownika
Szyszyka
Posty: 188
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:54

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Szyszyka »

Jak widać prywatne szkoły dają bardzo dużo możliwości, trzeba zapoznać się z ofertami konkretnych placówek. Ja właśnie chce wysłać dziecko do prywatnej szkoły, głównie ze względu na dużą ilość angielskiego i innych języków obcych, to dla mnie priorytet.
Awatar użytkownika
Olaff
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:24

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Olaff »

Na pewno coś blisko waszego domu, mieszkania. Ja wybrałam dobrą szkołe, do której ponad pół godziny muszę dojeżdżać i strasznie jest to dla nas wszystkich męczące. Pewnie będziemy ją zmieniać.
Awatar użytkownika
Maimola
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:44

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Maimola »

Spore wyzwanie przed wami, przed waszymi dziećmi również. Na pewno będziecie musieli zrobić porządną wyprawkę. Sprawdźcie sobie może tu ofertę od https://kokoleti.pl/sandaly-dzieciece Będziecie mogli liczyć tu na spory wybór butów, na każdą porę roku.
Awatar użytkownika
Willamowa
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2020, 9:29

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Willamowa »

Serio? Nie spodziewałabym się tego i raczej bym to sprawdziła. Co do prywatnych szkół, to na pewno można liczyć w takich na wiele fajnych zajęć dodatkowych dla dzieci, te mogą znajdować i rozwijać nowe hobby. Ja tak zdecydowałam się np. na Te Vizje głównie ze względu na dużą ilość lekcji angielskiego.
Awatar użytkownika
Gejlis
Posty: 58
Rejestracja: 20 mar 2020, 22:17

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Gejlis »

Do dobrych szkół na pewno zalicza się Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Szkoła konkretnie znajduje się przy ulicy Kolegiackiej. To dobra placowka, z fajnymi programami nauczania, jest dużo języków i zajęć dodatkowych do wyboru. Dzieci mogą się tam uczyć, ale też rozwijać swoje pasje.
Awatar użytkownika
Bomka
Posty: 7
Rejestracja: 07 paź 2019, 22:14

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Bomka »

W Warszawie jest dużo dobrych szkół, więc warto też i dobrze zapoznać się z tym co one mogą wam i waszym dzieciom zaproponować. Ja z kolei wybrałam Te Vizje i jestem bardzo zadowolona. Dużo angielskiego, 8 godzin tygodniowo, córka też zapisała się na niemiecki, ale i mają wiele innych języków obcych dodatkowych.
Awatar użytkownika
madkowo
Posty: 48
Rejestracja: 12 mar 2020, 8:53

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: madkowo »

Poszukuje konwersacje niemiecki, Wrocław i okolice dla mojego syna :D W szkole niestety nie ma możliwości swobodnego porozumiewania się, sami wiecie :(
Joaśka70

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: Joaśka70 »

Mój syn chodził kiedyś do publicznego liceum, ale postanowiłam go przepisać do szkoły niepublicznej https://atena.edu.pl/ w Sosnowcu. Powodem tej decyzji były słabe wyniki w nauce oraz nieprzyjemne incydenty związane z agresywnymi rówieśnikami. W nowej szkole klasy były znacznie mniejsze, dzięki czemu nauczyciele mogli podejść do każdego ucznia bardziej indywidualnie. Mój syn ostatecznie zdał maturę z bardzo dobrymi wynikami i poszedł na wymarzone studia.
kamiś88

Re: Wybór szkoły dla dzieci

Post autor: kamiś88 »

Witam,co sądzicie o inwestowaniu w swoj rozwoj? Mysle o tym,by pojsc na studia, moje dzieci maja 4,5 roku i wreszcie stwierdzilam,ze przyszedl wreszcie czas na mnie. https://www.ssw-sopot.pl/zarzadzanie-i- ... produkcji/ Co o tym sądzicie? Chętnie poznam wasze opinie,
ODPOWIEDZ