Jaka szkoła dla dziecka?

Wszystko o rodzicielstwie, wychowaniu, produktach dla dzieci - jesteś rodzicem? Dołącz do naszej społeczności
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 404
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:17

Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: mczay »

Obecnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej szkoły dla mojego syna w Warszawie. Do podstawówki idzie dopiero za rok, ale już rozglądam się za konkretnymi propozycjami. Zależy mi na szkole, w której będzie odpowiednia kadra nauczycieli i duże zaangażowanie w nakę języków obcych (szczególnie zależy mi na języku angielskim).
Awatar użytkownika
devi992
Posty: 245
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: devi992 »

Ogólnie mamy to szczęście, że w Warszawie jest bardzo duży wybór różnych szkół dla dzieciaków, no ale też dzieciaków jest bardzo dużo. Myślę, że Twoje oczekiwania może spełnić Te Vizja na Ochocie. Bezpośrednio u nich też od razu dowiesz się, w jaki sposób wygląda cały proces rekrutacji.
Awatar użytkownika
mari9022
Posty: 158
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:16

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: mari9022 »

Dokładnie mogę zgodzić się z tym, że wspomniana Te Vizja bardzo dobrze przykłada się do nauki języka angielskiego, a nauczyciele są tacy, że bez problemu każdy rodzic jest w stanie dogadać się i porozmawiać o postępach w nauce swojego dziecka.
Awatar użytkownika
kami992
Posty: 138
Rejestracja: 15 mar 2019, 10:59

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: kami992 »

My zdecydowaliśmy się na prywatną szkołę, ponieważ tam zaangażowanie w rozwój dziecka jest dużo większe i nauczyciele dużo bardziej przykładają się do swojej pracy. Wiem, co mówię, ponieważ mam porównanie ze szkołą podstawową państwową.
Awatar użytkownika
jola021
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2020, 15:02

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: jola021 »

Wspominacie o szkole na Ochocie i zdecydowanie dołączam się do tej propozycji. Codziennie zajęcia na odpowiednim poziomie, dwa języki obce i bardzo doświadczeni nauczyciele z chęcią przekazywania dalszej wiedzy. Bardzo dobrze dziecko może nauczyć się tam przede wszystkim angielskiego, bo widzę, że na tym Ci zależy.
Awatar użytkownika
dladzieci
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2020, 6:33

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: dladzieci »

Hej! Moje dziecko w tym roku idzie do szkoły i zastanawiam się co powinna zawierać wyprawka dla dziecka do szkoły. Macie jakieś sprawdzone porady co warto kupić, a co jest totalnie zbędne? Chce aby moje dziecko miało wszystko co potrzeba, ale nie chce przesadzić i wydać pieniędzy nad wyrost. Ja w zamian znalazłam ciekawy artykuł o wyprawce dla małego dziecka: https://bello24.pl/blog/wyprawka-dla-noworodka-co-powinna-zawierac-n8
Awatar użytkownika
tormund91
Posty: 568
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:54

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: tormund91 »

Podręczniki szkolne z Wydawnictwa Nowa Matura możesz zamówić na stronie internetowej księgarni : https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-matura Dostępne są tam książki dla uczniów szkoły podstawowej jak i do liceum. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Bones11
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2020, 22:51
Kontakt:

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Bones11 »

Wydaje mi się, że Te Vizja przez Was już wspomniana to najlepsza opcja na naukę każdego dziecka, bo zrealizowany jest program rozszerzony, no i co najważniejsze - jest to szkoła dwujęzyczna, dzięki czemu każdy uczy się języka na odpowiednim poziomie.
Awatar użytkownika
terenia
Posty: 24
Rejestracja: 23 maja 2019, 21:00

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: terenia »

Osobiście uważam, że bez żadnego problemu zapiszesz swoje dziecko do Te Vizji i nie będzie kłopotów z realizowaniem programu. Nauczyciele są skłonni do pomocy i zawsze wszystko doskonale wyjaśnią, jeśli będzie potrzeba.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 40
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:32

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: zenka »

A jak długo Wasze dzieci uczęszczają do Te Vizji? Jak wygląda rekrutacja? Czy dziecko, które będzie przepisane z innej szkoły poradzi sobie bez problemu? Chciałabym zapisać swoje dziecko, ale nie wiem na pewno czy będzie to dobra opcja. Nie chciałabym zaszkodzić w żaden sposób jego reputacji.
Awatar użytkownika
mari9022
Posty: 158
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:16

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: mari9022 »

Faktycznie możesz mieć rację, jeśli chodzi o tą szkołę, dlatego koniecznie muszę sprawdzić sobie ich ofertę i zapisać dziecko, jeśli takowa możliwość w ogóle jeszcze będzie. Dobra edukacja dziecka to podstawa i najlepiej od samego początku już o nią zadbać.
Awatar użytkownika
amroza
Posty: 145
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:55

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: amroza »

Ja szkoły za nikogo nie wybiorę ale polecę za to sklep z książkami i podręcznikami jakby były potrzebne https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html
Awatar użytkownika
link9
Posty: 57
Rejestracja: 15 sie 2019, 12:39

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: link9 »

Rodzice na pewno sprawdzają, jakie placówki są w okolicy. Rzeczywiście Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie to placówka, która zapewnia dziecku dobre warunki do nauki. Mała klasa, dużo zajęć językowych i doświadczeni nauczyciele to duże zalety.
Awatar użytkownika
vschultz
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2020, 7:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: vschultz »

Warto wybrać coś w miarę bliskiego do miejsca zamieszkania, jest to naprawdę wygoda.
Awatar użytkownika
jola021
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2020, 15:02

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: jola021 »

Nigdy nie spodziewałabym się, że wybór szkoły dla dziecka może być taki trudny. Ale wydaje mi się, że teraz po prostu zwraca się na to dużo większą uwagę, bo różne szkoły mają różne możliwości. Zgodzicie się ze mną?
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 40
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:32

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: zenka »

Skoro Warszawa to na pewno warto polecić Te Vizję na Ochocie. Jest to ogólnie szkoła prywatna, na którą warto się zdecydować z tego względu, że szkoła spełnia oczekiwania wszystkich rodziców i dba o to, aby dziecko potrafiło realizować cały plan i program edukacyjny tej szkoły. Widzę, że tutaj już kilka osób ją polecało.
Awatar użytkownika
kami992
Posty: 138
Rejestracja: 15 mar 2019, 10:59

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: kami992 »

O tak! Te Vizja to bardzo dobry wybór! Moja siostra od 3 lata w tej szkole ma swoje dziecko i ja na pewno córkę również tam zapiszę, ponieważ mam opinie z "pierwszej ręki" i wiem, jak wszystko wygląda, a zależy mi na dobrej edukacji mojego dziecka.
Awatar użytkownika
kopka
Posty: 140
Rejestracja: 22 lut 2020, 10:02

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: kopka »

Indywidualne ubezpieczenie dla dziecka w wieku szkolnym jest wartościowym produktem, na które warto się zdecydować. Ze swojej strony polecam wam w szczególności ofertę https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka Na tej stronie znajdziecie wszelkie niezbędne informacje. Myślę, że ta kwestia zaintersuje was równie mocno, jak mnie.
Awatar użytkownika
lonzo.vonrueden
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:22
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: lonzo.vonrueden »

Zastanawiam się nad szkołą prywatną. Jestem pewna, że dziecko zostanie tam lepiej przygotowane do egzaminów i testów.
żona432

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: żona432 »

Też rozważam Te Vizję z tego względu, że wiem, że w tym miejscu dziecko uczy się angielskiego i rozumie ten język. Na pewno ma wpływ na to prowadzenie zajęć, bo jeśli nauczyciel jest w stanie zainteresować dziecko, to one znacznie więcej wiedzy jest w stanie przyswoić.
baśka311

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: baśka311 »

Moje dziecko wcześniej chodziło do innego szkoły, która w ogólne nie poradziła sobie z pandemią, więc postanowiłam przepisać dziecko do Te Vizji. Minął dopiero pierwszy miesiąc, a ja już widzę różnicę w edukacji dziecka, pomimo tego, że w tej szkole realizowany jest rozszerzony program. Jak na razie jestem bardzo zadowolona.

e papierosy king
oluś

Re: Jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: oluś »

Ja Te Vizję poznałam dopiero wtedy, kiedy moja córka zaczęła mówić o maturze międzynarodowej i taką możliwość, jej napisania, daje właśnie Te Vizja, ponieważ realizuje ona program IB. Jak dla mnie to bardzo dobre informacje, że córka chce tak rozwijać swoją wiedzę i tak poprowadzić edukację. Chętnie zapiszę ją do takiego liceum.
ODPOWIEDZ