Odlezyny

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Awatar użytkownika
KingaJ
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2019, 22:18

Odlezyny

Post autor: KingaJ »

Czesc,

moja babcia nabawila sie tego. Co moge jej kupic aby choc troche pomoc?
Awatar użytkownika
LiliannaK
Posty: 30
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:13

Re: Odlezyny

Post autor: LiliannaK »

Hej,

Ja na odleżyny kupiłam mojej babci materac. Sa takie specjalne materace przeciwodleżynowy. Znalazlam go w sieci przypadkiem na pomocedlaseniora.pl - polem poogladac na tej stronie. Maja tam spory wybor rzeczy dla starszych osob
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 801
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:01

Re: Odlezyny

Post autor: Zdzisiek78 »

HEj! jezęli interesuja was wygodne materace do sypialni, odsylam na strone https://sklep.selene.pl/produkty/matera ... ur,2,11232 maja tam nie tylko fajne materace, ale tez pościele i inne dodatki do mieszkania, jak dla mnie super sklep! :D
Awatar użytkownika
Anira
Posty: 110
Rejestracja: 25 cze 2019, 17:43

Re: Odlezyny

Post autor: Anira »

Odleżyny są straszne dlatego jeśli masz w domu osobę, która musi leżeć bo jest chora czy jest po jakimś urazie to koniecznie zadbaj o to, by miała wygodne materac. Dobry materac nie tylko zwiększa komfort przebywania w pozycji leżącej ale też zapobiega właśnie powstawaniu odleżyn. Bardzo dobre materace znajdziesz w ofercie sklepu https://sovea.eu . Tu możesz zamówić materac wykonany z materiałów wysokiej jakości, o rozmaitych rozmiarach a także twardości.
Awatar użytkownika
morena
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2020, 20:49

Re: Odlezyny

Post autor: morena »

Co do dobrej metody pozwalającej skutecznie leczyć odleżyny to sprawdzi się metoda ozonoterapii. Jako że ozon ma bardzo silne właściwości bakterio-, wiruso- i grzybobójcze świetnie radzi sobie m.in. z odleżynami właśnie. Dzięki Centrum Leczenia Ran z Warszawy www.centrumleczeniaran.pl/ moja mama miała skutecznie zmniejszony problem z odleżynami. Centrum stosuje m.in. kąpiele kończyn w gazowej mieszaninie tlenowo-ozonowej, namiot ozonowy, natryskiwanie wodą ozonowaną, podawanie dojelitowe, a także terapię ozonowaną oliwą. Warto sobie to sprawdzić.
Awatar użytkownika
ravi
Posty: 27
Rejestracja: 06 wrz 2020, 16:20

Re: Odlezyny

Post autor: ravi »

My też teraz zagłębiamy się w leczenie odleżyn. Jak sobie z nimi radzicie u osób starszych? Niestety dopadły moją babcię
Awatar użytkownika
lenka77
Posty: 234
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:48

Re: Odlezyny

Post autor: lenka77 »

Jeśli szukacie dobrego materaca przeciwodleżynowego to sprawdźcie ten model MAT - X1 - materac zmiennociśnieniowy - bąbelkowy do I stopnia zagrożenia odleżynami w skali czterostopniowej EPUAP. U mojej mamy bardzo dobrze się sprawdził, także mam o nim jak najlepszą opinię. Kupiliśmy go online tu: https://dobrysklepmedyczny.pl/Materac-p ... MAT-X1-p73 Materac pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała pacjenta, zapewnia prawidłową wentylację i komfort temperaturowy. Zdecydowanie mogę go wam doradzić.
ODPOWIEDZ