Mocowanie paneli fotowoltaicznych - co i jak?

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Awatar użytkownika
lucyna
Posty: 501
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:21

Mocowanie paneli fotowoltaicznych - co i jak?

Post autor: lucyna »

Co trzeba wiedzieć na ten temat?
Zastanawiam się czy powinnam sama coś na ten temat wiedzieć.
Tutaj https://hymon.pl/oferta/systemy-montazowe/ widziałam stronkę, gdzie piszą więcej na takie tematy.
Można dowiedzieć się więcej o tym, jak dostać dofinansowanie itd.
Może to jest jakaś opcja? Gdzie jeszcze waszym zdaniem warto rzucić okiem, żeby dowiedzieć się czegoś więcej?
zośka

Re: Mocowanie paneli fotowoltaicznych - co i jak?

Post autor: zośka »

szczerze? ja tam nic nie musialam wiedziec :) zglosilam sie do Levady, wybralam wzor paneli jak chce i ekipa od nich zajela sie montazem :) bardzo szybko im poszlo, pamietam ze bylam pod wrazeniem

fajki poznań
oszczędna

Re: Mocowanie paneli fotowoltaicznych - co i jak?

Post autor: oszczędna »

A ja uważam, ze wiedza jest jak najbardziej przydatna jeżeli poważnie myślimy o założeniu paneli fotowoltaicznych. Przed podjęciem inwestycji (nawet jeśli dotyczy naszego prywatnego domu) warto się zorientować czy np. konstrukcja naszego dachu jest odpowiednia albo jak przebiega czyszczenie paneli fotowoltaicznych i jak często trzeba je poddawać konserwacji. Wiele osób myśli, że po prostu dostaną dofinasowanie i wszystko z głowy, tymczasem aby instalacja działa poprawnie należy też o nią dbać.
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 179
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: Mocowanie paneli fotowoltaicznych - co i jak?

Post autor: biasza »

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, wiem że jak zleci się montaż i projekt firmie z doświadczeniem to nie ma co się o takie sprawy martwić. Na pewno zamontują panele tak by mogły produkować jak najwięcej prądu, były odpowiednio zabezpieczone, nie stwarzały zagrożenia dla osób czy przedmiotów obok domu. Co do kosztów instalacji to zobaczcie na stronie https://eeef.pl/ile-kosztuje-instalacja-fotowoltaiczna/ . Myślę, że nic więcej wiedzieć nie trzeba już. Ta firma jest godna polecenia jeśli mowa o wykonawstwie instalacji.
ODPOWIEDZ