Dziewuchy biznesom

Prowadzisz własny biznes? Opowiedz nam o tym. W tym wątku rozmawiamy o plusach i minusach prowadzenia własnej działalności. Podpowiadamy jak działać sprawnie i efektywnie. Pochwal się swoją marką i zaprezentuj swoje produkty!
Awatar użytkownika
Krowka_muczka
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:31

Dziewuchy biznesom

Post autor: Krowka_muczka »

Hej,

czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z wykluczeniem w pracy z powodu płci? Tzn. mniejsze zarobki? Gorsze warunki? Docinki ze strony kolegów w pracy? Szukam inspiracji do książki, dlatego chętnie wysłucham każdej opowieści. Może też coś Wam podpowiem. Działam w ruchu Dziewuchy Dziewuchom ;-) W kobietach siła!

Pozdrawiam Was wszystkie
Awatar użytkownika
Czarnuszka
Posty: 51
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:38

Re: Dziewuchy biznesom

Post autor: Czarnuszka »

Cześć,
Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Ale powiem Ci, że z tego co się orientuję, to kobiety mają nawet pewne "luzy" w branży informatycznej. Są specjalne programy, które mają za zadanie nakłonić kobiety aby rozwijały się w kierunku programistyki. To się chyba nazywało Programuj dziewczyno, czy jakoś tak. Jeśli dziewczyna miałaby dobre oceny mogłaby nawet dostać stypendium :)
Awatar użytkownika
Pelargonia
Posty: 41
Rejestracja: 24 sty 2019, 9:53

Re: Dziewuchy biznesom

Post autor: Pelargonia »

Osobiście nie miałam, ale moja koleżanka kiedyś nie dostała podwyżki bo jak to kierownik określił "jest płci pięknej" . Cała sprawa została zgłoszona do sądu i dziewczyna pozwała Pana na parę tyś odszkodowania :) Współpracowała wtedy z adwokatem https://kancelariaszafranski.pl/ o ile dobrze pamiętam. No i wygrała sprawę. Nie ma tak, ze można bezkarnie dyskryminować kobiety :)
ODPOWIEDZ